şükela:  tümü | bugün
  • öğretemedikleri içindir.
  • kendi dilinde bile, okuduğu her 100 cümlenin 46'sını anlayan bir toplumda hiç de anormal olmayan bir durum.
  • yabanci dil ogretmeninin yanindan bildiriyorum.
    cunku gerizekalisiniz. biz de ayni sistemden gectik, ayni okullara gittik.ben nasıl çatır çatır konuşuyorum ?
  • hadi kürtler türkçe öğrenmekle meşguldu ya türkler ?

hacettepe hazırlık mağdurları gelin sarılalım.
  • gramer öğretmeden, 3 ayda ingilizce öğretiyoruz, 8 haftada toefldan bilmem kaç puan aldırıyoruz mantığıyla ingilizce öğretmeye çalıştıkları kuruluşlar.

üniversitelerin hazırlık sınıflarının essay kalıbı ezberletmekten başka bir işe yaramaması

insanların ingilizce öğrenmek istiyorum ama oturup gramer çalışmak istemiyorum mantığı

öğretilen gramerin de senelerdir tekrarlanan basmakalıp tanımlardan ibaret olması, işin mantığını anlatmaya yönelik bir şey içermediği gibi ingilizce öğreten kişilerin de bunu umursamıyor oluşu.

netice olarak gramer bilmemek. uğraşıyorum uğraşıyorum ingilizce öğrenemiyorum diyorsan gramer ve kelime bilmiyorsundur arkadaşım o konudaki eksikler tamamlanana kadar yaptığın her şey nafile.

ayrıca belirli bir seviyenin üstünde olmadıktan sonra yabancı ülkeye gidip orda bir kaç ay kalmanın da bir faydası yok. elin ingilizi oturup konuştuğu dilin kurallarını anlatacak değil size.
  • dil öğrenilmez edinilir. dil öğrenmek beynin bir kabiliyetidir. dil, biyoloji tarih kimya dersi tarz dersle öğrenilmez. reflextir. uyarmak gerekir. derste kara tahta önüne micheal phelps'i getirsen bir kişiye yüzme öğretebilir mi? öğretemez havuz lazımdır su lazımdır.
  • 'öğretemedikleri için'miş..
    siktr lan düdük. aynı okulda aynı hocadan öğrenen nasıl öğreniyor o halde?
    sen ders çalışma, tekrar etme, konuşmaya çekin, sonra ''öyetemediykleyi iyçiyn..' diye embesilliğini bastır amk..
  • çünkü türkiye'de eğitimin e'si olmadığı bol bol din olduğu içindir, egzotik şeyler yazmaya gerek yok amk.
  • heriflerin 20 ayrı kelimesine bizim sozlukte tek karşılık var.

nasıl öğrenelim amk?