şükela:  tümü | bugün
  • futbol takımlarının yöneticilerinin ezici çoğunluğu paralı kişiler. birkaçının yöneticilik serüvenine baktığımda, bu alanı seçmelerindeki en büyük sebep : "madem futbolcu olamadım bari takım yöneteyim ve o çok arzuladığım duyguyu ucundan kıyısından yaşayayım" gibi gösteriliyor. ben şüpheci bir biber olduğumdan "futbol sadece futbol değildir." sözünü tam da burada devreye sokuyorum.

spekülasyon yapmak dünyanın en kolay işi, fakat "futbol endüstrisi" dendiğinde bu alanların n'için altyapıdan gelen sporcular tarafından değil de nereden geldiği bilinmeyen tüccarlar,bürokratlar tarafından yönetildiği sorusuna verilecek cevap ödünleme olmasa gerek.

"güç" diyenleri duyar gibiyim. doğrudur güç var oralarda ama ne tür bir şeydir o ? eğer iş sadece futbolsa yani sporsa, bu işi anlayacak profesyoneller gelse fena mı olur ?
    değilse -ki değil- o halde sporun ne olup olmadığının bir kez daha tarihi ve sosyolojisiyle düşünülmesi gerekiyor.
  • futbol takımları düdüktür. parayı veren düdüğü çalar. parasını aklar.
  • "transfer falan ayağına aklanması gereken para zenginlerde olduğu için" şeklinde cevaplanmadı gereken soru başlığı.
  • özellikle tsk ile iş yapanların fb başkanı olması tesadüf mü?
  • her futbol kulübü yöneticisine kendi istemesede çevresine tonla iş bağlar. sorunun genel cevabı zenginliklerine zenginlik katmak ve daha prestijli olmak için denebilir. ali bey gibi gönülden bağlılarda yok değil.
    (bkz: neden zenginler milletvekili adayı oluyor)
  • neden ama neden :(

kanzuk are you online..