şükela:  tümü | bugün
  • oyuncuanne olarak bilinen şermin yaşarın, yamulmuyorsam bu sene evlendiği ve bugün kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden, kbb alanında profesör doktor olarak çalışmış kişi. allah rahmet eylesin. duyuru
  • bugün hayatını kaybetmiş kbb profesörü.

tanımıyorum, sadece bu sene evlendiği bekar bir anne olan oyuncuanne lakaplı şermin yaşar’ın eşi olarak yine sosyal medyadan gördüm ve bildim. ve fakat belki tam da bu yüzden hikayeleri benim içim önemli.

eminim hayatında çok şeyler başarmıştır, ailesi ve çevresinde birçok kişinin hayatına çok şey katmıştır, haddime değil bu bağlamda bir şeyler yazmak. ancak benim nezdimde; bu ülkede bu koşullarda ve bu düzende, bekar bir anneyi tekrar duyguları ile barıştırmayı başarmıi bir adamdır. şermin yaşar’a anneliğin genel geçer kısımlarına dair önerilerinde katılmadığım şeyler olabilir ancak, bekar bir anne olmaya karar verdiğinde ara ara izledim,nasıl bir mekanizma ile hareket edeceğini merak ettim. sonra yeniden evlendi, a şaşırdım, a mutlu bakıyor, a çocukları ile mutluluğu devam ediyor edim, a hep beraber tatile de çıktılar valla derken..

bazı kadınlar ne yazık ki sürekli gücü ile sınanıyor bu hayatta. derin mutsuzlukların, hayati sorumlulukların ve duyguların ne demek olduğunu bilen birçok insan, başka bir insan yanındaki ile mutlu mu değil mi anlayabilir, o enerjiyi alabilir bir resimden dahi diye düşünüyorum. mutsuzluğunu da gördüm be şermin ah ki ne ah kısa mutluluğunu da.

ve fakat bazı iyi adamlar vardır, azdırlar.
  • sosyal medyadan şermin yaşarı bazen takip ederim. üç çocukla boşanınca şaşırmıştım nedense eşiyle mutlu sanmıştım. sonra nedim arda isimli bir prof. dr la evlendiğini duydum. ilk dikkat ettiğim tabi aradaki yaş farkı. ama fotoğraflar yazılar geldikçe mutlu olduklarını düşünmeye başladım. çevremde genelde boşanmış anneler tekrar evlenmiyor da çocuklarına adıyor hayatını. demek ki dedim çocukla da boşansan (üstelik üç tane) tekrar mutlu olabiliyor insan. iyi insanlar çıkabiliyor karşına. üzüldüm bu anlamda, kısa sürmüş lakin 10 ömür mutluluk yaşadığını yazmış şermin hanım.
  • eşiyle olan fotoğraflarında gözlerinin içi gülen adam. 3 ay gibi kısa sürede dillere destan bir aşk yaşamışlar. vefat haberini duyunca çok üzüldüm. allah eşine sabırlar versin. mekanı cennet olsun.