şükela:  tümü | bugün
 • nedim şener'in 15 temmuz ihanetinde chp yöneticilerinin ve gezizekalıların "duruş"unu apaçık bir şekilde dile getirdiği köşe yazısı.

  --- spoiler ---

  darbe gecesi olduğu gibi sonrasında da gözlemim sokakta akp’ye yakın insanların olduğuydu. karşı taraf ise direnenleri işid’çiye varan suçlamalarla küçümsemeye çalışıyordu. oysa sokakta herkes olmalıydı. 18 temmuz 2016 günü habertürk televizyonunda katıldığım “enine boyuna” programında buna değindim. aynen şunları söyledim:

  “darbenin ana amaçlarından biri tayyip erdoğan’ın öldürülmesiydi. evet erdoğan’dan nefret edebilirsiniz. ama muhalefet partilerinin türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı’nın hedef alındığını unutmadan, sadece kınama ya da darbeye karşı bildiriyle yetinmek yerine mhp’nin, chp’nin taraftarlarını sokağa çıkmaya davet etmesi gerekirdi… tayyip erdoğan’ı sevin sevmeyin, mesele darbeye karşı olmaktır. fetö artık harekete geçmiş bundan sonra sizin kaybedecek hiç bir şeyiniz yok. chp yönetiminin chp’lileri darbecilere direnmek için sokağa çağırmasını bekliyorum hala.”
  --- spoiler ---

  yazıdan çıkan diğer önemli unsur ise kılıçdaroğlu'nun artık namuslu tarafsız solcu aydınların gözünde suçlu olarak görüldüğü.

  --- spoiler ---

  meğer ben 18 temmuz 2016 günü çok hassas bir yere dokunmuşum. başbakan binali yıldırım, 15 temmuz’un yıldönümünde yaptığı açıklamada chp lideri kılıçdaroğlu’nun o gece kendisini aradığını söyledi. yıldırım, “meydanlara inelim” deyince kılıçdaroğlu, “tamam insanları çağıralım da, onların güvenliğini kim sağlayacak…” cevabını vermiş.

  doğrusu “haksızlık yapmış olabilir miyim?” diye düşünüyordum. ama başbakanın açıklaması, seçmenlerinin sokakta olmamasında kılıçdaroğlu’nun bu tavrının etkisi olduğunu gösteriyor.
  --- spoiler ---

  http://m.posta.com.tr/…u-nedim-sener-yazisi-1321436
 • (bkz: hi hi evet)
 • bende ki etkisi;
  (bkz: bu da benim sikim hüsnü)
  ayarında olan adamın yazısı.
 • cumhurbaşkanının hayatının, benim hayatımdan daha değerli olduğu çıkarımında bulunulan bir yazı. ancak bu kesinlikle doğru değil. etrafımdaki bir sürü insanın; sevdiği, her gün sesini duymak istediği, en küçük bir zorlukta yanında toplandığı, gelecek planlarından eksik etmediği, bir çoğunun tutunacak dalı olan kendime ait canı, neden benden nefret ettiğinden emin olduğum birisinin can güvenliği için hiçe sayayım?

  yükselişinde hiç katkımın olmadığı bir tarikatın gerçekleştirdiği eylemin sonucunda, o tarikatın yükselmesine neden olanların müdahalesi yetersiz olduğunda risk almayı belki düşünebilirdim. o da kesin değil.

  ebeveynlere sesleniyorum: çocuğunuz yere her düştüğünde onu ayağa kaldırmak için yanına koşmayınız. bırakın kendisi kalksın. kendi kendine ayağa kalkma niteliğini kazanmasını sağlayınız. aksi halde düşünce ayağa kalkmak bir yana dursun, düşmemek için önlem bile almayan bir çocuğa sahip olursunuz.
 • he canım he nedim şener de zaten demokratti, gazeteciydi. üstüne vazife edinmesin kendi işine baksın.

  nedim şener' i tanımak istiyorsaniz gerçek solculara sorun onlar anlatır nasıl biri oldugunu.

  tanım:dönemin kişisi, şu anda borusu ötüyor bir kaç sene sonra bazı trol tetikçiler hariç dikkate alan olmaz.
 • a.şık neden 'içerde' bu neden 'dışarda' sorusunun cevabı olan onlarca yazısından birisi..nedimciğim aç biraz tarih oku derim tarihi senin gibiler değil a.şık gibi insanlar yazmıştır her zaman..
 • tabii, bazıları gerçek demokrasi anlayışına yabancı oldukları için nedim şener'in yazdıklarına bok atmaya çalışır. amma velakin güneş balcıkla sıvanmaz. adam çocuğu koymuş.
 • darbe girişiminin, benim açımdan iki güzel yanı olduğunu tekrar hatırlatmış yazıdır. birincisi, pörtlek gözlü şerefsizin artık bu ülkenin sınırına bile yaklaşamayacak olması, örgütünün yok olması. ikincisi, açıklama yapmak için darbe girişiminin gidişatını bekleyen, haysiyetsiz korkakları ortaya çıkarması.
 • tarihe geçecek bir yanı yok.
  valiliği basılan kentte o gece ben ve benim gibi bir çok kişi sokaktaydı.

  rte sloganları, vatan sana canım feda diyen bizlerin sloganlarını bastırıyordu

  o gece sokağa çıkan bir çok akpli kişi; vatan millet sevdasından değil de tayyip giderse .ikerler bizi korkusuyla sokağa çıkmıştır.
  bu güruhtan sokağa çıkanlardan kimse devlet elden gidiyor derdinde değildi herkesin dersi erdoğandı.
  sloganlardan ve nidalardan bu durum çok açık ortadaydı..

  erdoğan sevdası vatan millet sevdasına üstün gelmiş o nedenle ve öfkeyle silah bırakan askerler dövülüp hatta katledilmişti.
  biz de teslim olmuş mehmetçikleri uzmanları dövmeye çalıaşan çok kişiye engel olduk.