1. derslerinden sonra çok sevilen, vizeden sonra ne olacağı belli olmayan, finalden sonra nefret edilen, bütünlemeden sonra tekrar sevilen hoca. lakin "ben çözerim abi bu soruların hepsini" diyerek benim gibi şebeğe dönmemekte ve bütünlemeden önce final sorularına kendinizi ve oturacağınız sırayı iyice çalıştırmakta fayda var.
  2. verilen linke girip bakılınca, bu öğretmenin vermiş olduğu en yüksek notun 82 olduğu ve bunun 3 öğrencide tekrar ettiği görülmektedir. neden bir 85 değil, yuvarlama yapılacaksa illa neden bir 80 değil sorusu kafamı karıştırıyor. notunun bol olmadığına kanaat getirdiğim bir hoca ziraa.
  3. tanıdığım en kral hocadır. bir sınavında bütün sınıf dökülmüştük. yanlış hatırlamıyorsam 40'tan yukarı not alan yoktu. adam topladı bizi, "çocuklar bu sonuçlar nedir böyle, biriniz ikiniz olsa anlayacağım ama bütün sınıf kötü not alınca ben anlatamamışım diyorum" dedi. bunun üstüne sınıftaki herkesin notuna 10 puan ekledi. ayrıca ek ders koyup konuyu tekrar etraflıca anlattı. zor sorardı, anamızı ağlatırdı ama olması gerektiği gibi bir hocaydı. görevinin orada öğrenciyle sidik yarıştırmak değil insanlara bir şeyler öğretmek olduğunun bilincindeydi. hep di'li geçmiş zaman kullanmışım, benim için geçmiş zaman oldu üniversite tabii ama kendisi halen eğitim hayatına devam etmektedir. "hoca nedir, nasıl olmalıdır?" sorusunun cevabıdır benim için.
  4. ilk dersinde kendini övdüğü kadar var. bölümümle çok çok alakalı bir ders olmamasına rağmen uzun süre boyunca pür dikkat dinleyebiliyorum kendisini. e iktisatı düşününce ders örnekleri falan da hayatla içiçe oluyor tabi, sıkılmıyorsunuz.

evet notu kıtmış diye duyuyorum ben de. arada gözümüzü de korkutuyor zaten laf arasında ama bence imkanınız varsa, bir dönem de olsa dersini alın.
  5. adamın dibidir derler ya gerçekten öyledir. babacandır, içtendir, zorlar ama notla asla değil,dersinde zorlar.tek derdi öğrencilerine kendi bildiği her şeyi aktarabilmektir. extrası da karizması ve tütününü ciğerinin dibine dibine çekişidir.
  6. bugün tekrar hatırladığım ve türkiye' de olamayanlara akademisyen nedir diye örnek gösterilebilecek hocadır. geçemediğim dersi sonrasında bile önünde saygıyla eğilmekten başka bir şey gelmemiştir içimden. bir insan nasıl bildiklerini aktarabilir'in kanıtı, türk akademisinin yüz aklarındandır. ve de bilenler bilir.

nedim sualp hakkında bilgi verin