şükela:  tümü | bugün
  • twitter çöplüğü için arıtma merkezi işlevi gören bir site.
  • mizah konusunda başarılı bulduğum site. görsel kullanımı süper:

http://imgur.com/cgz9y

haber de şu: http://nediyor.com/2012/10/401090/

- ağlıyor musunuz sayın başbakanım
    + hayır, gözüme chp kaçtı :/
  • twitter'ın amacını yanlış anlayan sitedir.
    şöyle ki;
    insanlar zaten yorumlarını görmek istedikleri insanları takip eder ve ilgili konu hakkında onların görüşlerini okur. takip etmiyorsa bile rahatlıkla hesaplarına erişip inceleyebilir. kaldı ki gündemi ilgilendiren tweet'ler de tek bir sayfa da rahatlıkla görülmekte.
    ama bu site en nefret ettiğiniz kişilerin bile konu hakkında ki yorumlarını karşınıza çıkarabiliyor.

en azından filtre yapabilirler, şunların ne yazdığı umurumda değil ve karşıma çıkmasın gibi.
  • ciddi bir ihtiyaca cevap verir nitelikte bulduğum site.
    malumunuz haber sitelerinde sıkça gördüğümüz tweeter haberleri var ve bu haber siteleri inanılmaz tıklama oranlarına binayen bu haberleri yapıyor. bildiğim kadarı ile bu iş için sürekli tweeter ekranı başında ünlü takip eden ekipleri mevcut. böylesine sosyal medyanın baskın kullanıldığı ve gündemin nabzını bu denli iyi tutturabileceğiniz bir ortamda dahice bir fikir olduğunu düşünmedim değil.
    sanırım 200.000'den fazla takipçisi olan kullanıcı ve ünlülerin yazdıklarını derliyorlar.
    kaldı ki bu ünlüler kendi hesabım da da takip ettiğim kullanıcılar ama hangi konu için ne demiş ne yapmış seçmek zor oluyordu. benim gibi üşengeçler için de iyi olmuş.
    arada açıp bakıyorum, eğlenceli olmuş vesselam.
  • çok itici bir üsluba sahip bir site. özellikle reklamlarında.
    yani nebliim, anlatamıyorum böyle. "bu yaptığımız dünyada tek." havaları; "okuyacağınız yorumları yazanlar ünlüler haa, sizin gibi sıradan insanlar değil" havaları; "üstelik her ünlü de listemize giremez, biz seçiyoruz" havaları... yani ne diyim işte,"itici" bir hava. anlatılamıyor.
    facebook'ta o kadar reklama rağmen hala beğeni sayısının 19bin bile olamamış olması, ekşisözlüğe parayla entry girdirmelerine rağmen bu entry'den önce hakkında sadece 5 entry bulunması gidişatının kötü olduğunu gösteriyor. bence bu işi düşünenler paralarını batırmadan bir an önce vazgeçip başka fikirlere atılmalı; ve mümkünse yeni icraatlerinde bu kadar itici ifadeler kullanmamalı. yoksa tutmayan bir fikir için "çok yaratıcı ve dünyada tek olan bu fikrimiz çok tuttu" havasına girmek kendini kandırmaktan başka bir şey değil.
  • twitter hesabı olmayan veya tek tek kısayol almak istemeyen, takip ettiklerinin her mesajını görmek istemeyen vb. bünyeler için günün seçkin başlıklarını ve ilgili tweet'leri bir araya getirip derli toplu sunan güzide site.
  • magazine yada haberlere bulaşmadan kısa ve öz bilgi veren gündem takip sitesi.
  • ne dediler formatlı fasilite.
  • öncelikle hakkında şunu yazmışız: (bkz: nediyor.com/#31942969)
    bugün yine facebook'ta gözüme reklamı çarptı. "... hakkında ünlüler ne diyor?" cümlesinin sonuna sadece "siz ne diyorsunuz?" diye eklemeleri bile beğenenlerinin sayısının 60.000i geçmesini sağlamış. (evet bence bunun tek nedeni bu ifadedir)
    ama sitelerinde itici ve daha önce de anlatamadığım, kendini beğenmiş diyelim, üslupları hale devam ediyor.

"...ünlü şahsiyetlerinin twitter’da yaptıkları yorumları haberlerle ilişkilendirerek yayınlayan yenilikçi bir haber sitesidir."
    "yenilikçi" olup olmadığının kararını sen veremezsin, bırak da o kararı halk versin. bu "ben aydın'ım" deme iticiliğinde bir ifade, birebir örtüşüyor. yaptığın şey yenilikçi bir şey olabilir, ama bu sıfatı sana sen takamazsın, kullanıcılar takar.

"formatı ve felsefesiyle nediyor.com habercilik, twitter ve sosyal medyayı bütünleştirme iddiasındadır. habercilik ile sosyal medyanın bütünleştiği bir çağda, nediyor.com‘un bu formatı dünyada ilk kez uygulanmaktadır."
    banane! banane yani? dünyada ilk olmasan ne değişir? bana çekici gelen bir durum değil bu. ben bugün sadece 15 basamaklı 24 sayıyı birbiriyle çarpmaya yarayan bir site yapsam, bunun dünyada ilk olması nedeniyle bir ilgi beklemeye hakkım yok. ayrıca kendini övüp durma diyorum. bırak kullanıcıların övsün.

"nediyor.com takip ettiği ünlüleri şöyle tanımlamaktadır: türkiye’de toplumun geneli veya belirli kesimleri tarafından itibar edilen ve ilgi duyulan, topluma veya toplumun farklı katmanlarına yön verme veya etkileme gücü bulunan, aynı zamanda da 21'inci yüzyılın en önemli iletişim aracına dönüşen sosyal ağları kullanan:"
    bah seeennn! babacım biz bunların yanına pek sokulmayalım o zaman. çok daşşaklı adamlarla çalışıyosun. ben almiyim.

“değerlendirme kurulu” haftada bir yapacağı toplantılarda ünlüler listesini sürekli revize ederek güncelleyecektir."
    daşşak da yetmiyor sizin listenize girmeye demek ki. o kadar süper, o kadar elitist bir kurulunuz var. ünlüler listesine de bakıyorum, adını sanını duymadığım, sırf twitter'da makyajlı yarı çıplak resmini koydu diye, akp aleyhine tivit attı diye, arkadaş çevresi geniş diye takipçi sayısı birkaç bini bulmuş kişiler çoğunlukta. ha bu sizin suçunuz değil belki. twittır'da ünlü olmak o kadar kolay ki işini bilene.

yahu belki başkalarına itici gelmiyor olabilir. ama bana kalsa çok kendini beğenmiş ifadeler işte. yok biz dünyada tekiz. yok bu insanlar ünlü. ünlü kim lan? onlar kim yani? hep beraber götlerini kaldırdığımız insanlar üzerinden kendini bi bok sanmaktan başka bir şey değil.

neyse. sevmediğim, sevmeyeceğim, samimiyetsiz, kendini ve "ünlü"(?)leri beğenmiş bir üsluba sahip, itici site.
  • facebook'ta reklamları sürekli olarak tekrarlanan boktan site. her gördüğümde 'hide this advert' butonuna basmama sebep. gerekçe olarak da; uninteresting, misleading, against my views, offensive gibi sebepler seçiyorum. bir tek şeyi öğretti, o da ülkemizdeki ünlülerin her boka diyecek bir şeyleri olduğu.

kısa tanım: boktan bir site.