şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: daha fazla detay için reddit başlığına bakabilirsiniz. oynanış fragmanı da geldi.

  8 kasım'da çıkacak olan ve kurgusal miami ortamında geçecek need for speed serisinin son oyunu. standart ve deluxe edition olarak iki ayrı şekilde satılacak. fragmanı izlemek için tık.

  yorumlu edit: bu oyun için umudum ve heyecanım var. ghost games(ea çatısı altında nfs serisini 2013 yılından beri yapan ve seriye 2015 yılında reboot atan stüdyo) oyunu özellikle serinin 25. yılına özel duyurdu. peki bu neden bir özel duyuru? çünkü bu stüdyo başarısız denemelerden sonra tüm efsanevi nfs özelliklerini bu oyunda toplamayı hedeflemiş. yani şöyle ki oynanış olarak hot pursuit oyunundan süper araba ve helikopterin olacağı, gece-gündüz döngüsü sadece size bağlı olacağından dolayı hem "prostreet" gibi gündüz legal yarışlar yapacağınız hem de "underground" gibi illegal sokak yarışı aynı zamanda detaylı modifiye ve tesisat yapacağınız gece vakti polislerden puan kazanacağınız bir ortam olacak. hikaye olarak ise "most wanted" ve "carbon" oyunundan esinlenmişler. oyunda cross karakteri gibi antagonist bir polis ve yanılmıyorsam "bmw m3" gibi ikonik bir araba(polestar 1) olacak . hikayenin kötü olacağını düşünmüyorum çünkü hikayeyi "killzone: shadow fall" ve "batman arkham knight" örneği gibi karanlık hikayeler yazmasıyla bilinen philip huxley yazmış. bu oyunda zaten karanlık hikayem var diye bas bas bağırıyor.

  stüdyonun böyle bir iş yapması bana göre gayet mantıklı. sadece gözüme çarpan ve oyun için düşündüğüm tek kötü şey fragmanda araba sürüş dinamiğinin aynıymış gibi bir izlenim vermesi. drift yaparken araba ray üzerinde kayıyormuş gibi hissettiriyor doğal olarak oyunun üzerinde forza etkisi kalıyor. küçük ama oyunu kötüleyecek bir unsur maalesef. bu oyun için böyle bir şey demek biraz erken tabi çünkü pazartesi günü oynanış videosu gelecek. gelince onu da yorumlarım.

  bir şey daha ekleyeyim "electronic arts" lootbox gibi saçma sapan şeyler ile uğraşıp para koparma düşüncesinde olan ve nice güzelim oyunları veba edip acısını stüdyolardan çıkarmış bir firmadır. bu oyunda şaşırtıcı bir şekilde lootbox veya mikro ödemeler olmayacak. ancak ea firmasından bahsediyoruz elbet oyun içi satın almalar olacaktır. eğer ki bu oyun tutmaz ve ea tekrardan eline yüzüne bulaştırırsa bilin ki ghost games kepenkleri indirecektir. ea bu oyunu bitirmez çünkü oyunla ilgilenen epey geniş bir kitle var ve fragman 3 günde 6 milyona yakın izlenmiş daha ne olsun...
 • 1980 miami’sinde geçeceği sızdırılan serinin son oyunu. henüz çıkışını yapmadı ancak oyun mekaniğinde sansasyonel bir değişiklik olacak gibi gözükmüyor.

  buradan bilgi alabilirsiniz
 • trailerı yayınlanmıştır.
 • ülkemizde konsollara 450? ile çıkış yapacak olan oyun. pc üzerinden euro ile almak isterseniz 400 lira.
 • bir kere forza horizon oynadıktan sonra bi daha sevemeyeceğiniz nfs oyunlarının yenisi.
 • playstation store standard edition -- 459,00 tl (ea access ile 413,10 tl)
  playstation store deluxe edition -- 519,00 tl (ea access ile 467,10 tl)
  xbox store standard edition -- 468,00 tl (ea access ile 421,20 tl)
  xbox store deluxe edition -- 539,00 tl (ea access ile 485,10 tl)
  origin standard edition -- €59.99
  origin deluxe edition -- €69.99

  8 kasım 2019 tarihinde çıkış yapacak, fiyatı ile yürekleri dağlayacak oyundur.
 • umarım bir önceki need for speed -payback- oyununda olduğu gibi lootbox’a kurban gitmez.

  malum arabayı geliştirmek için ya 500 saat oynamak gerekiyordu ya da üç beş para fişeklemek gerekiyordu, cidden rezillikti. umarım akıllanmışlardır da bu durumu düzeltmişlerdir.

  onun haricinde güzel olacaktır, need for speed zaten her zaman en baba arcade araba yarışı oyunu olmuştur.
 • forza horizon serisi çıkmadan en baba arcade yarış oyunu olan seri. artık eski günlerine dönmesini umuyorum ama zor. bir daha underground 1-2 veya most wanted görebileceğimizi zannetmiyorum bu seriden. anca çerezlik olarak yoluna devam eder.
 • (bkz: balon)