şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: daha fazla detay için reddit başlığına bakabilirsiniz. oynanış fragmanı da geldi.

  8 kasım'da çıkacak olan ve kurgusal miami ortamında geçecek need for speed serisinin son oyunu. standart ve deluxe edition olarak iki ayrı şekilde satılacak. fragmanı izlemek için tık.

  yorumlu edit: bu oyun için umudum ve heyecanım var. ghost games(ea çatısı altında nfs serisini 2013 yılından beri yapan ve seriye 2015 yılında reboot atan stüdyo) oyunu özellikle serinin 25. yılına özel duyurdu. peki bu neden bir özel duyuru? çünkü bu stüdyo başarısız denemelerden sonra tüm efsanevi nfs özelliklerini bu oyunda toplamayı hedeflemiş. yani şöyle ki oynanış olarak hot pursuit oyunundan süper araba ve helikopterin olacağı, gece-gündüz döngüsü sadece size bağlı olacağından dolayı hem "prostreet" gibi gündüz legal yarışlar yapacağınız hem de "underground" gibi illegal sokak yarışı aynı zamanda detaylı modifiye ve tesisat yapacağınız gece vakti polislerden puan kazanacağınız bir ortam olacak. hikaye olarak ise "most wanted" ve "carbon" oyunundan esinlenmişler. oyunda cross karakteri gibi antagonist bir polis ve yanılmıyorsam "bmw m3" gibi ikonik bir araba(polestar 1) olacak . hikayenin kötü olacağını düşünmüyorum çünkü hikayeyi "killzone: shadow fall" ve "batman arkham knight" örneği gibi karanlık hikayeler yazmasıyla bilinen philip huxley yazmış. bu oyunda zaten karanlık hikayem var diye bas bas bağırıyor.

  stüdyonun böyle bir iş yapması bana göre gayet mantıklı. sadece gözüme çarpan ve oyun için düşündüğüm tek kötü şey fragmanda araba sürüş dinamiğinin aynıymış gibi bir izlenim vermesi. drift yaparken araba ray üzerinde kayıyormuş gibi hissettiriyor doğal olarak oyunun üzerinde forza etkisi kalıyor. küçük ama oyunu kötüleyecek bir unsur maalesef. bu oyun için böyle bir şey demek biraz erken tabi çünkü pazartesi günü oynanış videosu gelecek. gelince onu da yorumlarım.

  bir şey daha ekleyeyim "electronic arts" lootbox gibi saçma sapan şeyler ile uğraşıp para koparma düşüncesinde olan ve nice güzelim oyunları veba edip acısını stüdyolardan çıkarmış bir firmadır. bu oyunda şaşırtıcı bir şekilde lootbox veya mikro ödemeler olmayacak. ancak ea firmasından bahsediyoruz elbet oyun içi satın almalar olacaktır. eğer ki bu oyun tutmaz ve ea tekrardan eline yüzüne bulaştırırsa bilin ki ghost games kepenkleri indirecektir. ea bu oyunu bitirmez çünkü oyunla ilgilenen epey geniş bir kitle var ve fragman 3 günde 6 milyona yakın izlenmiş daha ne olsun...
 • 1980 miami’sinde geçeceği sızdırılan serinin son oyunu. henüz çıkışını yapmadı ancak oyun mekaniğinde sansasyonel bir değişiklik olacak gibi gözükmüyor.

  buradan bilgi alabilirsiniz
 • trailerı yayınlanmıştır.
 • bir kere forza horizon oynadıktan sonra bi daha sevemeyeceğiniz nfs oyunlarının yenisi.

  edit : aşağıdaki salağın biri de yok simülasyon yok bilmem ne demiş. üstüne bir de gerizekalı yazmış. hadi cahilliğine verdim çoluk çocuk dedim cevap yazmadım ama başka birileri uyarmış sanırım horizon serisi arcade diye. buna rağmen girdisini düzeltmeden hala bu entry motorsport serisini kastediyor yazmış.

  bu kafa neyin kafası lan. gerizekalı olup da başkasına gerizekalı yazan insanlar topluluğuna dönmüş burası.
 • playstation store standard edition -- 459,00 tl (ea access ile 413,10 tl)
  playstation store deluxe edition -- 519,00 tl (ea access ile 467,10 tl)
  xbox store standard edition -- 468,00 tl (ea access ile 421,20 tl)
  xbox store deluxe edition -- 539,00 tl (ea access ile 485,10 tl)
  origin standard edition -- €59.99
  origin deluxe edition -- €69.99

  8 kasım 2019 tarihinde çıkış yapacak, fiyatı ile yürekleri dağlayacak oyundur.
 • umarım bir önceki need for speed -payback- oyununda olduğu gibi lootbox’a kurban gitmez.

  malum arabayı geliştirmek için ya 500 saat oynamak gerekiyordu ya da üç beş para fişeklemek gerekiyordu, cidden rezillikti. umarım akıllanmışlardır da bu durumu düzeltmişlerdir.

  onun haricinde güzel olacaktır, need for speed zaten her zaman en baba arcade araba yarışı oyunu olmuştur.
 • forza horizon serisi çıkmadan en baba arcade yarış oyunu olan seri. artık eski günlerine dönmesini umuyorum ama zor. bir daha underground 1-2 veya most wanted görebileceğimizi zannetmiyorum bu seriden. anca çerezlik olarak yoluna devam eder.
 • porsche unleashed gibi bir oyun gelse, arabayı sağa çekip manzarayı izlesem..

  10 senedir tek bir oyun çıkartamadılar, hepsi çöp.
 • henüz trailer'ı yayınlanmış olan nfs serisinin yeni oyunu. yukarıda birisi oyun daha çıkmadan "sevmeyeceksiniz" demiş ve nfs gibi bir arcade yarış serisini forza gibi simülasyon bir seri ile kıyaslamış.

  (bkz: salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk)

  gelelim oyuna. nfs ilk oyunundan sonra yanına hep bir isim alarak devam etti hatırlarsınız. hot pursuitler, porsche unleashedlar, most wantedlar undegroundlar.. tâ ki 2015'e kadar. o yıl nfs seriye salt need for speed ismiyle yeni bir oyun kattı. çünkü ghost games isimli bir firmaya yüklenmişti ihale. (mhhtemelen ea'nın çatısı altındadır tam bilmiyorum) çıkmadan önce herkes umutluydu. çünkü underground ve carbon ruhunu geri getireceği konuşuluyordu. efsane de bir gameplay videosu yayınlanmıştı -ki bence bugüne kadar izlediğim en güzel gameplay videolarında ilk 5 e girer- ve bu video herkesi daha da iştahlandırdı.

  oyun tüm platformlarda yerini aldığında nfs tutkunlarını ikiye bölmüştü. nostalji tutkunları beklediği o underground havayı alamamıştı. bu yüzden oyunu kötülediler fakat -bir çoğunu z kuşağının oluşturduğunu tahmin ettiğim- bir kesim de oyunu sessiz sedasız hatim etmiş ve sevmişti. ghost games bu oyun ile nabız ölçtü bir bakıma ve bir sonraki oyunda farklı bir yol izledi. payback ile bir the crew, fast and furious havası estirmek istediler. güzel de bir oyun oldu aslında. işin yarış kısmından çıkıp bolca aksiyon ve operasyon eklemek... bu da belli bir kesimi mutlu etmişti fakat nfs bu değildi, asla olmadı, olmamalıydı.

  şimdi heat oyununa gelirsek eğer; bana ghost games'in yaptığı ilk nfs oyununu hatırlattı. onun biraz miami kostümlü hâli olacak belliki. arada bir kaç tane de prostreet ve shift gibi oyunlarda şahit olduğum legal yarışlar var. sanırım bir karma söz konusu. tabi ki bu henüz trailer. oyunun geniş bir oynanış videosu gelmedikçe ana hatları ile ilgili bir yorum yapmak zor. videoya ufak ufak yerleştirilen gameplay kesitleri de cinematic bir trailerda fazla sırıtıyor. bu aslında çok eski bir fragman yöntemi. keşke yapmasalarmış. umarım çok fazla downgrade yemez çünkü o hali bile önceki oyunlarının üzerine katamadığının delili. neden bu kadar az reklam yapıldığını henüz kestiremedim ama sanırım yine deneysel bir şeyler var ve yaptıkları şeye tam güvenemiyorlar. bekleyelim görelim.

  son olarak; bir nfs oyununu ancak bir nfs oyunu ile kıyaslamak gerekir. forza, project cars vb. oyunlar bu serinin klasmanı değil.

  edit; işbu girdideki forza oyunları yalnızca motorsport serisini kastetmektedir. bilgi için mahkum numarası @19170000285 olan çaylak yazara teşekkürler.