şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oyunda olacak kara listede üst siralara çikarak seviyenizi artiracaginizi söylüyorlar sitelerinde. ancak bu underground*'daki gibi basit bir sistem olursa* o zaman zevkli olmayacaktir*`.`
 • wikipedia'da yazdigina göre;
  - gece yarislari olmayacak, yarislar gündogumu ve günbatimi arasinda geçecek.
  - 100 civarinda araç olacak
  - hava durumu gerçek zamanli olarak degisecek (underground 2'deki gibi)
  - 4 farkli mekanda yarisilabilecek
  - tabi en önemli* özelligi de polislerin de aktif olarak rol almasi olacak`.`
 • şöyle de bir durum varmış,elim ayağım titredi gece gece:

  http://www.eagames.com/…gn/games/ps2/nfsmw/home.jsp
 • burada yapilmisi var:
  (bkz: midnight club 3)
 • an itibari ile iso dosyalarina emule da rastlanılabilen oyun. fake olması ya da en iyi ihtimal ile beta sürümü olabilecegi dolayısı ile cekmeye usendigim fekat merak ve sabırla bekledigim oyun ayriyetten.
 • ea games tarafından geliştirilen ve nfs underground 2' nin devamı olan oyunun adı
 • nfs 2 gibi hızlı yarışlar üzerine kurulmuş nfs underground'dan sonra, şimdi de nfs hot pursuit tadında polis kovalamaca üzerine kurulmuş nfs most wanted çıkıyor.
  araba oyunlarında polislerin peşimizden kovalamasını oldum olası sevememişimdir. yola mı dikkat ediceksin, öndeki arabayı geçmeye mi, trafikteki diğer taşıtlara mı yoksa polisten kaçmaya mı? heyecan düzeyini arttırıcı bir etken olsa da, hız tatmin etmek için (misal sw pod racer ve nfs 2) oynamak isterseniz, tersine sinir katsayınız yükselerek oyunu silmenizle sonuçlanabilinir. belki de test drive 3'ün zamanında yarattığı etkiden dolayı bu kadar önyargılı olabilirim, bekleyip görüceğiz.
 • ps2 versiyonu, oynanabilir demosundan gözlemlendiği kadarıyla pek fazla eye candy barındırmıyor. sonuçta oyun teknolojisinin ps2nin sınırlarına dayandığı biliniyordu da, ben azından biraz daha keskin, net grafikler bekliyordum (bkz: gran turismo 4). sonuçta pc'de en azından bu sorun olmayacağı için pc versiyonu için daha umutluyum.

  oyunun tam versiyonunun böyle olup olmayacağını bilmemekle birlikte, oyunun beni rahatsız eden birkaç detayı daha var. demosunda 3 adet yarış var, bunlardan birisi yanılmıyorsam time attack, normal yarış (bunu kesinlikle yanlış hatırlıyorumdur) ve sprint race*. buraya kadar herşey normalken polislerin olaya dahil olma şekilleri biraz canımı sıktı. normal yarış sırasında da polisler bulunmasına rağmen, her yarış bitince survival mode benzeri birşey açılıyor ve size verilen süre zarfında polislerden kaçmanız gerekiyor. mesela verilen 1 dakika içinde ilerlerken zaman zaman kavşaklarda 10 polis arabası ile adeta carmageddon'daki gibi mücadele ediyorsunuz. 1 dakika sonunda da ne kadar sıkışık durumda olursanız olun kurtuluyorsunuz. açıkçası oyunda polislerin dahil olduğu bölümleri gerçekçilik açısından 'kendi adıma' abartılı buldum. yarış olan drag race'de ise blacklist'deki bir rakibinizle yarışıyorsunuz ve sanırım blacklist'de sıra yükselmeler bu tür ikili yarışlarla oluyor.

  oyun dinamiği, grafikleri, action hissi falan süper olacak gibi dursa da (ps2 demosuna bakarak bu konuda kesin birşey söylemek zor); polislerden kaçarak blacklist'de zirveye ulaşmaya çalışma(niye ki?), arada da sanki gta'da şehirde katliam yapmışsınız gibi sizi kovalayan 40 polisle çarpışan araba oynamaca gibi gerçekçilikten uzak kavramlar birazcık hayal kırıklığı yarattı diyebiliriz.
 • demosu p3 1.2 mobile i$lemcili, 32mb radeon mobile kartli 512mb ram'ki bir makinada bile en du$uk detay ayarlariyla olsa da atlamadan cali$maktadir. need for speed porsche unleashed'den beri ilk kez araclarda hasar vardir ayrica max payne tadinda bir yava$lama efekti/opsiyonu getirilmi$tir. oyle ki oyunda "noluyo lan, yava$ azcik..." dediginizde bir dugme ile bu opsiyonu devreye sokuyorsunuz ve her $ey agir cekim hareket ediyor. ancak bu tabi sinirsiz kullanilmiyor ama hizli gittikce de doluyor. bir de $oyle ki nos'unuz zamanla doluyor ekstra bir $ey yapmaya gerek yok. en azindan demo'da olaylar boyle, oyunda ne olur ne olmaz bekleyip gorecegiz...