• topçular'da sanayinin içinde yer almasına rağmen haliç olarak pazarlanıp dünya paralara satılmış, kalitesiz yapılar.

sen rami'ye, eyüp'e bok atar, burun kıvırırsın ama adamlar haliç diye camdan yandaki bloğu göreceğin, topçular'da dip dibe yapılmış ve dahası sanayinin içindeki bit kadar evleri loft moft der satar!

işte marketing budur.
  • içi beni dışı seni yakan konut projesi.
    ağustostan beri sakini olduğum siteden hiç mi hiç memnun değilim,nedenlerini sıralamak gerekirse;

-inşaat kalitesi çok kötü,yan evle birlikte yaşıyoruz duvarlar kağıttan resmen.tv koyulacak yer olarak projede belirlenen "duvar" duvar olarak tasarlanmamış,beton olmadığı için tv asmak allaha emanet ve hatta düz olmayan duvarlar ve keskin olmayan köşeler bile mevcut...bu kadar pahalı bir konut projesi için işçilik ve detaylardaki özensizlik kenar mahalle müteahhiti binalarından hallice...otopark damlatıyor,fold home odaları daha ilk aydan bakımsızlıktan ölüyordu,hala da durum aynı,her daireden ortalama 300tl aidat aldıklarını da belirtmek isterim...bu miktar dairelerin 1500-2000tl bandında kiralandığı bir sitede kiraların %20sine denk geliyor bilmem farkındalar mı?ev içinde kırık dökük teslim edilen mutfak tezgahları,uydu hattının evinize gelmemesi vs. şeylere girmiyorum,ilgilenmemeleri konusunu da aşağıda işledim.
    bir de şöyle bir mantıksızlık var site dışına koyulan sarı paneller süs olsun bir de klimanın bina dışındaki ünitesini kapatsın diye yapılmış,buraya kadar her şey çok güzel.ama eğer çevredeki en yüksek bina sizinki ise istanbulun meşhur kuzeyli kuzeybatılı rüzgarlarında,zaten binaya dıştan herhangi bir şey yapmadıkları için o panellerin inşaat sırasında rüzgara karşı bırakılanları inanılmaz ses yapıyor.bu duvar bu akşam kopacak bence diye beklersiniz siz de başka bir şey gelmez elinizden.
    su tesisatı binada,dairede her yerden akıtıyo o kısma da girmiyorum çok tamam hadi.

-aylardır kaçak elektrik kullanılıyor.evet doğru duydunuz her ay %50 daha zamlı fatura,internetten ödeyemeyip bir elektrik dağıtım müşteri merkezine gitme zorunluluğunuz,kaçak elektrik cezasının her ay faturanın dörtte biri kadar tutması...iskan olmadığı için abone olunamamaktaymış cezaları sözde geri ödeyeceklermiş ama aylardır ses yok...

-sorumsuz bir site yönetimi.nef in tüm projelerine bakan proje asist isimli firmanın konut içindeki ve dışındaki sorunlara çözüm bulacaklarını söyleyip bu akşam,yarın sabah,bi saat içinde,hemen geliyorum deyip aylarca bakmaması...çocuk kandırır gibi hepsinin elinde defterler tamam not aldım ilgileniyoruz deyip herhalde kafalarına sürekli vuran arayıp arayıp zorla iş yaptıranlarla ilgilendiklerinden siz eğer normal insanlar gibi söyler ve evinizde beklerseniz benim gibi ağustostan beri kimse gelmez o şekilde yaşamayı öğrenirsiniz...su faturaları kesilmiyo,kafalarına göre bir ay gelip iki aylık kesiyo,öbür ay daha önce kestiğimiz yanlışmış deyip farklı bişey falan derken o işleri çok karıştırdılar.

-yine inşaat kalitesizliğinden otoparktaki arabalara su damlayarak sıfır arabaları boyayı kaldıran kireç ve pas lekeleriyle bırakmaları,üstüne de verdikleri yerde böyle bir sorun olup oraya park etmezseniz başka yere park ettiğiniz için mail ve telefon yoluyla taci de ediyorlarmış.beni aramadılar şimdiye kadar ama ararlarsa bir çift lafım olur zaten umarım ararlar...

-loft home reklamı güzel yapılan şey ama üstteki camı dışarıdan temizlemenin yolunu kimse düşünmemiş?! balkonunuz varsa temizlenir diyorlar e öyle ben de temizlerim zaten? bina dışarıdan 2-3 ayda bir temizlenecek öyle bulduk çözümü dediler,iyi dedik bekledik,yine 6 aydır tık yok tabii ki...ve yine ne kadar aidat alındığını yukarıda yazmıştım hatırlatmak isterim...

-bir de komiktir aradılar neften beni,anket yapıyolarmış,mennuniyetimle ilgili anket yaptılar en düşük puanları verip durdum bi ağızlarını açıp "niye?" demedi kimse ya...tamam güzel beni arayanın umrunda değildi,anket sonucuna göre başka birisi arayıp arkadaşım sen niye memnun değilsin demedi,niye anket yaptınız ki o zaman*

amaan neyse her şey bok gibi işte,varsa bir nef yetkilisi temasa geçsin benle,kiralamayı almayı düşünen de almasın,kendim de kaçıp gidicem yakınlarda düzgün bi yer bulsam.

neyse işte tavsiye etmiyorum,şiddetle.
  • 3 yıldır bu sitede yaşıyorum. kesinlikle evleri çok kullanışlı.
    ama şu otoparkı. koca güzel site yapıyon, otoparkı böyle dandik yapıyon.
    bi de girişlerde iki kere sticker verdiler. ikisi de çalışmadı.
    içerideki markete dışarıdan müşteriler giriyor. bu müşteriler sitede serbestçe dolaşıyor mu bu da beni düşündürüyor.
    komşuluk yok gibi bişey.
    zaten zengin öğrenci çocuklar, ya da çalışanlar kullanıyor.
    kimse kimseyle görüşmüyor pek.
    parkta çocuğu eğlediğimiz kadar tanışıyoruz konuşuyoruz işte.
    ama sitenin yeri çok iyi. hem merkezi. hem havadar.
    bahçesi çok güzel.
    havuzun çevresi daha da yükseltileblir ama o da baya büyük güzel.
    sportif ve sosyal olanaklar harika.
    seviyorum.
  • yuksek tavan olayina hastayim http://www.nef.com.tr/nefiki/
  • tasarımı, dünyanın en yüksek binası burj dubai'yi tasarlayan mimarlık ofisi som tarafından gerçekleştirilmiş olan eyüp'te yapılacak olan konut projesi.
hesabın var mı? giriş yap