şükela:  tümü | bugün
 • yaşamın büyüsü umuttur.
  ve bu büyüyü ancak pes etmek bozabilir.
 • yanlış gidenlere, olmayanlara/ olduramadıklarına rağmen yaşama zorunluluğunu, devam etme gerekliliğini hatırlatma sözü.
  "hani gücüm vardı ruhum ölene kadardı
  hani nefes aldıkça hep bir umut vardı"
  (bkz: yaşandım daha çok)*
 • burak aksak'ın kara bela filminde leyla ile mecnun'a çaktığı selamdır. o geminin geleceğini bir kez daha söylemiştir adeta. zaten hepimiz hala o gemiyi bekliyoruz vazgeçmeden ve gelmeyeceğinden bir kez bile şüphemiz olmadı. ama ara sıra bunu birinci kişiden duymak daha iyi geliyor sanırım.
 • nefes alsın yeter diyenlerin ülkesinde pek geçerliliği yoktur. nefesi aldığın yerde sikmek için bekliyorlar zira.
 • ....stephen hawking amerika’ya bir okula davet edilir ve kendisine “tanrıya inanmadığınızı söylediniz. size yardım eden bir hayat felsefeniz var mı?” diye soran hocaya şu şekilde cevap verir;

  “yüz milyon galaksinin arasındaki bir dış mahallede daha küçük bir gezegende ortalama bir yıldızın etrafında dolanan gelişmiş primatlar olduğumuz gayet açık. ama medeniyet doğduğundan beri insanlar dünya düzeninin altında yatan bir anlayış için yalvarıp durdular. evrenin sınır koşulları hakkında çok özel bir şey olmalı. sınır olmamasından daha özel ne olabilir? insan çabasının da bir sınırı olmamalı. hepimiz farklıyız. hayat ne kadar kötü görünse de her zaman yapabileceğin, başarılı olabileceğin bir şey vardır. nefes aldıkça umut vardır!“....

  bugun turkiye tarihinin en kara gunu. tam daha kotusu olamaz derken, cok daha kotusu oluyor. ulke koca bir distopyaya donusuyor.

  ama nefes aldikca umut vardir....

  edit: primat pramit... tesekkur to queen of losers