şükela:  tümü | bugün
 • bir kemal kılıçdaroğlu beyanatı. herkesin bildiğini söylemiş her zamanki gibi.

  kaynak
 • tabii lan. gelin bakalım izmir'e nasıl nefes alıyorsunuz. kemal kılıçdaroğlu'nun kendi belediyelerinden, belediye başkanlarından haberi yok. seçilmelerinin tek sebebi ise ölümü görüp sıtmaya razı olunmasından başka bir şey değil. birkaçı hariç chp'li belediyeler akp'li belediyeleri mumla aratıyor. üzgünüm!

  (bkz: #68207740)

  (bkz: #69788214)

  not: chpspor.
 • akın akın bakırköy'e, kadıköy'e, beşiktaş'a, şişli'ye, avcılar'a gelen istanbulluların kanıtlamış olduğu realite.
 • bir kaç kaliteli isim (yılmaz büyükerşen vb) haricinde chp'li belediye başkanları da akpliler gibi işe yaramaz.

  ama doğru nefes almak için chp'li belediyelerin olduğu yerlere gidiyoruz. bunun sebebi belediye başkanları değil orada yaşayan insanların kültür ve ahlak seviyesi.

  konya'ya, erzurum'a, antalya'ya gidip tecavüze uğramak istemiyor kimse. muğla'ya, edirne'ye, eskişehir'e gidip insan gibi muamele görmek istiyor.

  edit: "orada yaşayan insanların kültür ve ahlak seviyesi"

  bu sözle yerel halk değil orada yaşayan insanlar kastedilmiştir. özellikle yaz aylarında antalya'da kimlerin cirit attığını hepimiz çok iyi bilmiyor muyuz? "türk erkeklerine vermek için geliyor bu ruslar" zihniyetli insanlar sokaklarda değil mi?
 • büyük büyükçekmece için yerden göğe haklı bir söylem.
 • izmir'de bokumuzda boğuluyoruz diyerek karşı çıktığım kk önermesidir
 • doğru bir söz. muhafazakar sevgililerin chpli belediyelerin parklarına kaçtıkları da bir gerçek.
 • chp'li belediyeleri eleştirenler (haklılık payları olsa da) herhalde stockholm'de falan yaşıyorlar.

  kılıçdaroğlu'nun yaptığı ne kadar "ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" gibi ucuz bir numara olsa da, türkiye gerçekleri düşünüldüğünde son derece doğrudur ve ortalama türk insanı ancak bundan anlar.

  beğenmeyenler için;

  (bkz: bağcılar esenler esenyurt sultangazi sultanbeyli/#42936259)

  gerçi bütün istanbul yavaş yavaş dev bir ümraniye'ye dönüştürülüyor, biraz daha sabrederseniz yeterli olur.
 • sanırım buradaki mantık yeşillik alanların diğer belediyelere göre daha fazla olması. ve elbette deniz kenarı belediyelerin pahalı olması. eğitim ve gelir seviyesi yüksek insanların totaliter bir tavır sergileyen siyasi anlayışı savunması hem mantıklarına hem de ülkenin geleceğine uygun olmadığını düşünmeleri de bunda etkili. bir de ekonomik ve ticari olarak büyümenin demokratik ortamlarda daha hızlı olmasının da etkisi bu insanlara cumhuriyet ve demokrasi kavramlarını savunma ve chp'ye oy verme güdüsü yaratıyor.