şükela:  tümü | bugün
 • bir kemal kılıçdaroğlu beyanatı. herkesin bildiğini söylemiş her zamanki gibi.

  kaynak
 • tabii lan. gelin bakalım izmir'e nasıl nefes alıyorsunuz. kemal kılıçdaroğlu'nun kendi belediyelerinden, belediye başkanlarından haberi yok. seçilmelerinin tek sebebi ise ölümü görüp sıtmaya razı olunmasından başka bir şey değil. birkaçı hariç chp'li belediyeler akp'li belediyeleri mumla aratıyor. üzgünüm!

  (bkz: #68207740)

  (bkz: #69788214)

  not: chpspor.
 • akın akın bakırköy'e, kadıköy'e, beşiktaş'a, şişli'ye, avcılar'a gelen istanbulluların kanıtlamış olduğu realite.
 • bir kaç kaliteli isim (yılmaz büyükerşen vb) haricinde chp'li belediye başkanları da akpliler gibi işe yaramaz.

  ama doğru nefes almak için chp'li belediyelerin olduğu yerlere gidiyoruz. bunun sebebi belediye başkanları değil orada yaşayan insanların kültür ve ahlak seviyesi.

  konya'ya, erzurum'a, antalya'ya gidip tecavüze uğramak istemiyor kimse. muğla'ya, edirne'ye, eskişehir'e gidip insan gibi muamele görmek istiyor.

  edit: "orada yaşayan insanların kültür ve ahlak seviyesi"

  bu sözle yerel halk değil orada yaşayan insanlar kastedilmiştir. özellikle yaz aylarında antalya'da kimlerin cirit attığını hepimiz çok iyi bilmiyor muyuz? "türk erkeklerine vermek için geliyor bu ruslar" zihniyetli insanlar sokaklarda değil mi?
 • izmir'de bokumuzda boğuluyoruz diyerek karşı çıktığım kk önermesidir
 • doğru bir söz. muhafazakar sevgililerin chpli belediyelerin parklarına kaçtıkları da bir gerçek.
 • chp'li belediyeleri eleştirenler (haklılık payları olsa da) herhalde stockholm'de falan yaşıyorlar.

  kılıçdaroğlu'nun yaptığı ne kadar "ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" gibi ucuz bir numara olsa da, türkiye gerçekleri düşünüldüğünde son derece doğrudur ve ortalama türk insanı ancak bundan anlar.

  beğenmeyenler için;

  (bkz: bağcılar esenler esenyurt sultangazi sultanbeyli/#42936259)

  gerçi bütün istanbul yavaş yavaş dev bir ümraniye'ye dönüştürülüyor, biraz daha sabrederseniz yeterli olur.
 • sanırım buradaki mantık yeşillik alanların diğer belediyelere göre daha fazla olması. ve elbette deniz kenarı belediyelerin pahalı olması. eğitim ve gelir seviyesi yüksek insanların totaliter bir tavır sergileyen siyasi anlayışı savunması hem mantıklarına hem de ülkenin geleceğine uygun olmadığını düşünmeleri de bunda etkili. bir de ekonomik ve ticari olarak büyümenin demokratik ortamlarda daha hızlı olmasının da etkisi bu insanlara cumhuriyet ve demokrasi kavramlarını savunma ve chp'ye oy verme güdüsü yaratıyor.
 • bıraksın bu boş söylemleri. büyükçekmece esenturt'tan çok daha iyi bir şehirdi belki insan kalitesi bakımından hala öyle ama gelişmişlik olarak baktığın zaman esenyurt aldı başını gitti. bölgemizde ne iş var ne gelişme var ne bir şey var esenyurt'taki gelişme ise çok ciddi boyutlarda. albatros parkının satılmasıda buna dahil o bölge yemyeşil resmen bir orman gibiydi ağaçtan daldan zor yürürdük oradaki erik ağaçlarından çok erik yemiştim chp'li belediye gün gün orayı yok etti en son bir ara baktım otopark olmuş... mis gibi toprak zemini mıncır olmuş görüntü için sadece en büyük 5-10 ağaç kalmıştı millet eylem yaptı orada çadır kurdu yattı falan sonra çevik kuvvet müdehale etti üstünden bir iki yıl geçti geçmedi derken bölge satıldı gitti. evet chp'nin de ne olduğunu gördünüz belki çoğu insanımız cahil falan filan ama aptal değil tamam birçok sorun olabilir bu sorunlar daha öncede vardı şimdide var yakında umarım düzelir ama yani bu chp den ümit falan beklemeyin benden söylemesi. eğer ümit olsaydı 90 küsür yıllık tarihimizde bir işe yarardılar? son dönemdeki atılımlar olmasa arkalarında tüfeğini dahi gavurdan alan bağımlı bir türkiye bıraktılar o sebeple millet ümidini kesmişki bu süreci kim ne desede bozamıyor.