şükela:  tümü | bugün
 • ankara sakarya civarinda bulunan, keyif ve otlangac'in arasinda kalan tup gecitten mithatpa$a caddesini gecince hemen ara sokakta bulunan bar...

  27 nisan 2005'de ezginin gunlugu konserine ev sahipligi yapmi$tir. icerisi geni$ sayilabilir, bira fiyatlari gayet uygundur (konser sirasinda bile fici bira 3ytl idi) ancak malesef $i$e efes pilsen satmamaktadir. fici biranin da efes oldugundan $upheliyim. hemen giri$inde bir adet ocak ba$i bulunmasi guzeldir, gece mide kazintisina birebir gelebilir...
 • yandan yemiş bob marley ve saz arkadaşlarının mekanı.
  (ulan bu entryi zamanın en ötesi yapanlar size ne kardeşim? çağlar bile bir şey demiyor size n'oluyor?)

  edit: son gidişimde "naber çağlar" deyip de aldığım "iyidir agk yandan yemiş yemiş geziyoruz" cevabından sonra bu edit farz oldu.

  efendim bildiğiniz gibi çağlar abimiz rastalı saçları bu güzel saçlarıyla karışmış sakalları ile bob marley'i andırmaktadır. ama rahmetli bob'dan daha yakışıklıdır. neyse konumuz çağlar, hakikaten iyi adamdır çağlar. bir mekan işletmecisi/idarecisinin sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. müşterisini kırmaz, onlarla samimi olur ama yavşaklığa prim vermez. arada arı gibi koşturur ama insanları rahatsız etmez. geniş bir adamdır. bu yüzdendir ki nefes bar'da çıkmış bir kaç tane kavga sağduyulu bir biçimde küçük zayiatlarla atlatılmıştır. bü yüzdendir ki nefes barın kapısında bir yarma dikilmez ve gelene gidene "hüopp birader alooo" yapmaz.
 • eskiden z bar olan yer.
 • funk ltd olarak gittiğimizde anladık ki, canlı çalacak gruplara bir gram saygısı olmayan bir mekanmış. davul setinin kurulmasından tutun da tüm sahne düzeninin ve ses ayalarının yapılması gelen gruba yüklenen bir sorumlulukmuş. çetrefilli web sitesi ne kadar güzelse, mekanın işletme anlayışı da o kadar içler acısı. aldanmayınız, bir program mekanı olarak gruplar kaçınmalı.
 • zaman zaman nefes almamiza vesile olan muzuk olaylari tertip eden, gidilmeden edilemeyen, iste nezih, dost bi mekan.
 • yeni türküyü kaçırdığımıza üzüldüğüm,fakat ezginin günlüğünü dinleme şansını yakaladığım,arkadaşlarımla artık gidilecek ilk yer bellediğimiz mekan.ilk gidiş öykümüz de ilginçtir.kızılaydaki büfecilerden birine "nefesi arıyorduk?"diye sorunca "valla alıyoruz veryoruz"diye bir cevapla karşılaşmıştım.
 • ankaranın ruhu olan mekanlarından. blackmamba'nın asla solo atmayan iyi bir bateristi,iyi solo atan bir bas gitaristi vardir.iyidir hoştur...
 • pazar günleri film gösterimlerinin yapıldığı mekan.
 • konsept bir mekan.

  (bkz: nefes alsin yeter)
 • çağlar bey'e yandan yemiş bob marley dedik ama içlerinde en yol yordam bileni, en işletmecisi de o sanırım.
  insanların kafası bi milyonken "sandalyeye niye çıkıyonuz hüleeeayyynnn" diye gelen çalışanı olay çıkmadan geri götüren, arada derede arı gibi koşturan bir adam.

  dur lan tanımı eksik kaldı,

  güzel mekan, eğlenemediğim gün olmadı orada.