şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beden eksersizleri ve doğru nefes alımları ile yüksek enerji oluşturma çalışmasıdır.

  çoğumuz olması gerektiği gibi nefes almıyoruz aslında!

  ''bu çalışma;
  - üzerimizde geçmiş zamanlardan beri kemikleşmiş enerji blokajlarını, zihinsel sıkışıklıkları transforme ederek olması gereken konuma dönüştürüyor,
  - ağrı ve spazmların giderilmesini, tüm sistemimizin rahatlamasını, daha konsantre ve canlı olabilmemizi sağlıyor.
  - yaşlanmanın izlerini siliyor ve yaşlanmayı geciktiriyor.
  - güçlükler ve olağan dışı durumlar karşısında daha dengeli ve farkındalıklı bir kabiliyet oluşturmamızı sağlayacak olan kandaki oksijen miktarını artırıyor, nefes alış verişlerimizi otomatik olarak doğru yapmamızı sağlıyor.
  - daha fazlası, bitmeye yüz tutan enerjimizin yeniden sarj olmasını, yeniden yapılanmasını ve zihnimizin sakinleşmesini gerçekleştirerek, psikosomatik ağrılar, tatminsizlik, huzursuzluk, uykusuzluk, depresyon, metabolizmanın dengesiz ve düzensizliği gibi sorunların tedavisinde etkili oluyor.

  nefes teknikleri uygulamalarının yararlarından bir başkası da,

  vücut sirkülasyonumuzu hızlandırarak temizlenme ve arınma faaliyetini başlatıyor olmasıdır.

  nefes teknikleriyle bedenin enerji akışı hızlandırıldığı anda toksinler, atık enerjiler, daha önceden sıkışıp kalmış zihinsel blokajlar, eterik bedenimizde hapsolmuş negatif duygular, bastırılmış arzu ve istekler hareketlenmeye başlıyor.

  bütün bu şıkışmış enerjiler hareketlenmeye başladığında; onları hara dediğimiz bölgede toplayarak ve daha sonra kuyruk sokumuna transfer ederek vucut dışına atılmasını sağlarız, biz buna gerçek anlamda topraklanma diyoruz.''

  http://groups.yahoo.com/group/pramit/message/69

  şöyle bir adres daha var:
  http://www.owo.com.tr/haber_detay.asp?id=89

  her şey nefes ile başlarmış!
  (bkz: diyafram egzersizleri)
 • ingilizcesi için (bkz: transformational breathing) veya (bkz: transformational breath)
 • massive attack'ın heat miser parcasinda gayet net bi sekilde anlatilmis. (sarkinin konser kaydinda daha belirgin)
 • yasanan olumsuzluklarin fiziksel olarak iz biraktigina inaniyorsaniz bu terapinin gercekten ise yaradiginaida akliniz kesebilir. terapiden sonra neredeyse dogum yapmis gibi yorgun hissettim sanki icimde sikismis bisiler akti gitti. sanirim masaj gibi kisinin arada bir uygulamasi gereken bisi, once egitmenlerle sonra teknigi kaptiktan sonra kendi kendinize.

  nefes terapisine burc muamelesi yapan insanlari anlamiyorum, sanirim kendilerinin farkinda degiller, hastaliklar kanser filan vucutta nasil olusuyo hic kafa yormamislar..
 • spiritüel açlığımızın son durağı.

  fizyolojik-psikolojik her derde deva, yeni bir ekmek kapısı.

  öyle sığ sularda boğulmuşuz ki üstelik, haberimiz yok. elini uzatanı yardım edecek sanmışız, kendimiz yere bassak kurtulacakken, kolumuzdaki saati de kaptırmışız.
 • yaşam koçluğu, melek koçluğu vb. tadında para tuzağı.
  diyafram adı verilen kası kullanarak nefes almaya alışmamış bünyelerde vücuda giren oksijen miktarını artmasıyla yaşanan beyin bulanıklığını kullanarak, insanları şaşırtıp etkilemek yoluyla köşe dönmenin yani adı.
 • özellikle hıçkırık için birebirdir.
 • bu terapi ile nefes alırken tüm havayı vantuzlamayı öğrendim.
  bu akşam ağızdan çekizleye çekizleye 10 kilometre koşucam. enerji tavan.