şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çevresine saygısi olmayan insandır. leş kokuyorsun lan resmen.
  • nefes kokması tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır.
    nedenlerinden birisi de ağızda bulunan bir boşlukta biriken yemek artıklarının oluşturduğu kokukdur ki en kötülerinden birisidir.
    (bkz: bademcik taşı)
  • bazi antidepresanlar nefes kokusu yapabilir böyle asıp kesmeden önce bi zahmet araştırın.
    zaten ruhsal olarak zor durumda olan insanları bu şekilde iyice zor duruma sokmayın.
  • dişlerini fırçalamamak gibi basit bir nedenden kaynaklanmayabilir. altında yatan bir hastalık olabileceğinden iyi niyetli biri tarafından uyarılmalıdır.
  • gastrit ve reflu ile baglantili olabilir, eger cok gegiriyorsaniz bir dusunun derim, tedavisini gordukten sonra da o koku ucuveriyor.
  • bir türlü çözüm bulamıyorsanız ve kbb doktoruna göründüyseniz, ilaçlardan sonra tekrar başlarsa tek çözümünün bol su olduğunu söyleyebilirim. düzenli olarak bir hafta mesela iki litrenin üzerinde su için ve etrafınızda bulunan insanlara bir daha sorun. faydasını göreceğinizi düşünüyorum.
  • geçen dişlerimi kontrol ettirmek amaçlı yolumun üzerinde bir dişçiye girdim.içeriye girerken galoş falan giydim, yerler desen tertemiz, birkaç tane de güzel hatun falan koymuşlar neyse dişlerimi muayene ettirmek istiyorum dedim, beni bir odaya aldılar, 5 dakika sonra birisi geldi üzerinde beyaz bir önlük giymiş, merhaba hoşgeldiniz açın ağzınızı bir kontrol edelim dedi, ben de bunun üzerine açtım ağzımı adam hafif yanaştı bana aman allahım ağzı nasıl kokuyor biliyor musunuz, size o kokuyu asla anlatamam herhalde adamın apış arası ile ağzı yer değiştirmiş öyle bir koku.

ulan geçmişini siktiğimin dişçisi, biraz işine saygın olsun be. daha kendi ağzındaki sorunları çözememişsin gidip insanları muayene ediyorsun.

sonra öğrendim ki o adam dişçi değilmiş, meğer temizlik görevlisiymiş siz siz olun dış mekanlara falan aldanıp yer seçmeyin, allah’tan dişlerimi konttol ettirdim, dolgu falan yapsam herhalde dilime falan dolgu yapacaklardı.
  • kahvaltı edip dişlerini fırçaladığı halde kokuyorsa, bir doktora görünüp tedavi olması gereken insandır.
    gastrointestinal sistem kaynaklı bir rahatsızlık olabilir. ya da başka bir şey.
  • sigara kokusundan bile beterdir ki sigara kokusu bile normal geliyor. ama o nefes kokması (zorunlu sebepler haricinde) berbat bir şey yani.
  • sebebi diş çürüğü, diş eti ve diş taşı ise bir nebze eleştirilebilecek insandır. bunları çok uğraşmadan biraz bakım ve muayene ile halledebilir. bu zaten ağız kokmasına giriyor nefes değil.

lakin mide-bağırsak rahatsızlığından dolayı kokuyorsa kınanmaması gereken insandır. çünkü bu tip rahatsızlıktan dolayı nefes kokmasına karşı yapılabilecek çok şey yok.