şükela:  tümü | bugün
  • kışlacık köye, vize, kırklareli 'de orman içinde bir tatil köyü. görseller iç açıcı olunca belki bir iki gün gider kafa dinleriz diyerek iletişim bölümünden mail gönderdim. hem fiyatlar hem de tarihler müsait mi sormak istedim. şöyle bir mail geldi. ''merhaba, pazar-perşembe günleri arasında 750, cuma günü 850, cumartesi günü 950 tl / gecelik konaklama + oda kahvaltı çift kişi fiyatımızdır efendim.
    saygılarımızla.'' şimdi bu mail gelince ben 4 gece 750 'dir diye düşündüm. oteli aradım acaba böyle anladım bir hata mı var diye sordum. garip konuşmalı bir ablamız gecelik fiyatımız bunlar deyince bir şaşırdım bir şok oldum o an. bu fiyata ultra herşey dahil bir sürü tatil bulabilirim lan diye düşündüm. kadına da fiyatlar biraz yüksek özel bir sebebi mi var diye sordum. kadın ıhh yani gelip deneyimlemeden bilemezsine getirilen içinde kirpi geçen garip bir örneklendirme yaparak cevap verdi. teşekkür ettim kapadım. demem o ki ya kim niye kırklareli'de bir mekana geceliği 950 tl 850 ya da 750 tl ödeme yapar ablam. bu da burda dursun diye yazmak istedim.

web sitesi
  • az önce kontrol etmemle cuma akşamı için iki kişi bir gecelik oda fiyatının 1250 tl olduğunu öğrendiğim otel.

muhtemelen instagram gibi mecralarda elitist reklam kasıp biraz parası olan ama para harcamayı bilmeyen gösterişçi tipleri yoluyorlar. sonra gelsin insta fotoları, gitsin harikaydı şekerim yorumları. böyle mekanlar fazlaca türedi son zamanlarda.

bildiğin tepelik bir mera üzerine kurulmuş yanyana tren gibi dizili ahşap evlerde kalıyorsun işte. öyle çok cezbedici bir ambiyansı olan bir yerleşimi yok. ama istanbul’un kaotik yerlerinden gelen orta sınıf beyaz yakalar pek yüceltiyor buraları. zenginlerin pek tamah edeceğini sanmam.

pandemi geçince giderim belki diye dün baktım. roma’da merkezi ve temiz (9.2 puanlı) bir otel için nerdeyse 4 geceye ödeyeceğim fiyat bu otelin tek gecelik fiyatıyla aynı. ahahha. eğer çok zengin değilse o parayı aklı başında biri kesinlikle vermez.

ben ise giderim rezovo deresinin dibinde çadır ile kamp kurarım mis gibi doğa tatili yaparım işte. bu bungalow fantezisinin iyi ekmeğini yediler he.

not: kırklareli’liyim.
  • kırklareli longoz ormanında sıra sıra ahşap evlerin olduğu otel.
    tek gece fiyatı 1200 tl ama öyle gelip tek gece kalamıyorsun minimum 2 gece. =2400tl
    yakıtı vs dahil edersen 2700 tl

memmleketimin 3 kuruşa çalışıp tatil nedir, nasıl yapılır, verdiğim paraya karşılık alacağım hizmet nedir... bilmeyen yurdum insanı aylık kazandığının yarısını 2 gün için verip çıkıyor.

bulgaristan’ın plovdiv tarafındaki harika orman otellerinde 2 gece konaklama yurtdışı çıkış pulu ve yakıt dahil 200€ (1700tl)

(tek gece kalmak istediğimi 2 gecenin uygun olmadığını söyleyince hanımefendi iyi geceler demeden kapattı.)

google yorumlarına baktım çoğu insan güler yüzlü karşılandık yazmış. be enayi ormanın içinde bir kaç çeşit yemekten başka bir şey sunmayan(sormama fırsat kalmadı ama akşam yemeği de ekstra olabilir) bir işletmeye kucak dolusu para veriyorsun bir de yüzüme güldüler diye seviniyorsun
    aşağıda bulgaristan’da muadil bir işletmede odaya göre 140tl ile 220 tl arasında değişen fiyatları var. üstelik onların parasına göre 17 lira gibi.

https://www.google.com/travel/hotels/s/cxcvy