1. emre aköz'ün, ece temelkuran'a hitap ederken kullandığı, zeka içermeyen soru. kendisi erkek, temelkuran da kadın, dolayısıyla bu lafı edince otomatikman kazanmış oluyor, öyle mi? bu lafı ederken muhtemelen haddi olmadığı halde ormanda yürüyüşe çıkan kırmızı başlıklı kıza haddini bildiren kurt gibi hissetmiştir kendini. "erkeklerin ormanında benim gibi kocaman, özgüven bombası, anacığının şımarttığı, karısının taptığı, binlerce hayranı olan (70 milyon bizi izliyor ya, o hesap) ve de orman kanunlarından güç alan bir kurda laf etmek, ha? seni ham yaparım" şimdi temelkuran yanakları kızarıp, haddini bilmediği için nedamet getirecek, kız çocuklarına tahsis edilmiş oyun alanının dışına bir daha asla çıkmayacak ve kocaman kurt aköz orman düzenini yeniden tesis etmiş olacak.

an itibariyle dibe ulaşma yarışında emre aköz engin ardıç'ı solladı, şimdi sıra ardıç'ın hamlesinde.

http://sabah.com.tr/…/solcu_kizlar_niye_pejmurdeydi
  2. oldukça rahatsız edici bir ifadedir.
  3. emre aköz'ün kullandığı çok ağır ifade. kendini böyle savunucak ya da böyle lümpen bir laf sokucak adam değildi. hatta sanıldığından daha kültürlüdür. aynı gazetede çalışırlarken (hangi gazete olduğunu hatırlayamadım tam olarak) gazetede barlas'tan sonra en fazla kitap okumuş adam olduğu söylenirdi. böyle birikimli bir adamın kendini bu kadar küçük ve komik duruma düşürmesi çok kötü gerçekten.

ayrıca türkiye'deki ortalama bir kadın için böyle bir ifade kullansanız kocası-abisi-babası silahı ya da sopayı kapıp evinizi basar. emre aköz'ün de böyle bir ifade kullanmaya maçası yetmez. temelkuran'ın ya da yakınlarının böyle bir olaya girişmiyceğinden cesaret alıp böyle yapmış anlaşılan.

emre aköz ve engin ardıç kalibresindeki adamların böyle trollük yapması üzücü. iticiyi de geçtim komik oluyolar artık.
  4. "ruh hastası yahu bunlar! sana ne benim göbeğimden? nefessiz kalmaktan mı korkuyorsun? evli barklı adamım. gözüm dışarıda tiplerden olmadım hiç. sen en iyisi vazgeç o hayalden." cumleleri icinde gectigine gore , "karimi gobegimle nefessiz birakiyorum" gibi bir mana da sakli icinde. neresinden tutsan igrenc zaten.
  5. ece temelkuran'ın yazısı üzerine karşıdaki şahsın seviyesinde bir cevap niteliğinde olmasından ötürü sonucunun bu olacağını tahmin ederek ayar vermesini eleştirmiştim ancak densizliğin bu boyuta ulaşacağını kimse düşünemezdi herhalde. sözün bittiği yer, türkiye'nin en ilkel yüzü bu yazıda ve ifadede ortaya çıkmıştır işte.
  6. - hayır ananın skolyozu azar diye korkuyorum.

cevabı budur.
  7. sözlükte şaşkınlıkla karşılanmasına hayret ettiğim ifadeler ve onların prime time dizisi. zira ben rastgele okuduğum her başlıkta, ilgili ilgisiz, politik apolitik her türlü konuda böyle yazılara ve bu tür bir düşünüşün şakşakçılarına rastlıyorum. onlara karşı demokratik yaklaşıyoruz ya, o zihniyet üzerinden bu mide bulandırıcı, pislikle örülmüş lafları aşağılayıp, lafların sahiplerini onların "bize" ve "başkalarına" saldırdıkları gibi yerdik mi, "götümüze bir şey giriyormuş", "girebilirmiş" oluyormuş. olsun anasını satiym. haydi gidiyorum.
  8. suratına bakıp; "sen nefes aldın da ne oldu" diyeceğiniz canlı türlerinin kullanabileceği ifade. recep ivedik bile dayanamaz bu tiplere;

(bkz: cimri şişman bencil pislik)
  9. israf ettiği oksijen miktarının farkında olan kişinin, bilinç altındaki suçluluğun söze yansıması.

nefessiz kalmaktan mı korkuyorsun hakkında bilgi verin