şükela:  tümü | bugün
 • fragman

  izleyin ve izlettirin efendim.
 • fragmanını beğendiğim belgesel. gündemde olmalı.
 • kesinlikle gündemde olması gereken belgesel.

  sonradan gelip burada, ahh biz zamanında dediydik ama kimse sallamadı demektense, bir gok yeleli bozkurt gibim kendi kendime entry girerim amk.
 • bir ay kadar önce ankara üniversitesi'nde izlediğim belgesel. lgbt bireylerden, hıristiyan dinine mensuplara kadar çok çeşitli portföylerde insanların yaşadığı nefret tanıklıkları var. ancak ben bu ve bunun gibi belgeselleri izleyen insanların sürekli olarak "iyi ne güzel duyarlılık kokan bir yapım izledik şimdi normal hayatımıza dönelim" tavırlarından sıkıldım. hiçbir yüzleşme yaşamadan, çevrelerinde yaşatılan türlü nefreti hiçbir şekilde kınamadan hayatlarına devam ediyorlar.
 • sosyal mecralarda paylaştığım, paylaştıracağım belgesel. fragmanından çok başarılı buldum. çok çok iyi.
 • buradan ve buradan hakkında daha fazla bilgi alınabilir.
 • gok yeleli bozkurt mode on:

  bazı ekşici entel piçlerin götlerini bile yırtsalar anlama kapasitelerinin yetme imkanı bulamayacağı süper akıl almaz belgesel.

  gok yeleli bozkurt mode off:
 • açılışına baktım; sloganlarla başlayan islam tutkunu kişilerin ve düşüncelerin nefret söylemleri. devamında milliyetçi görüşe sahip nefret söylemleri... ardından röportajlar. sonra kürtlere yapılan nefret söylemi ardından ise ermenilere yapılan nefret söylemleri... hatta pkk için yapılan nefret söylemleri... maraş olayı...
  şimdi bakıyorum eksiklikler de yok değil hani. misal sivas-madımak olayı. hrant dink de olabilir. trabzonda meydanda atılan dayak... eksik kalmış yani, daha çok var böyle müslüman ve türklerin nefret söylem ve davranışları...

  tamam hadi bu videonun o kısmı eksik. peki hiç konulmamış olan başka birşey görmediniz mi? ya peki müsülman ve türklere yapılan nefret söylemleri?

  eğer amaçladığınız şey huzur ve kardeşlik ortamı ise bugüne kadar olan herşeyi, hiçbirşeyin üzerini kapatmadan göstermen gerekir. müslüman birinin çektiği ızdırabı da koymaz isen bu çektiğin film de bir nefret söyleminden ibaret olur. eğer türk bir vatandaşın da sıkıntısını koymaz isen bu video çok ironik bir şekilde nefret söyleminin kendisi oluverir.

  bir şey işe yaramalı. o iş tabi ne ise... eğer amaç kardeşlik içinse eğer insanlık ise her insanın sıkıntısını koy ve erit. yapamıyor musun? bir tarafta mısın? o zaman senin yaptığın kanlı pazar'a yol yapan mehmet şevket eygi ve gazetesi gibi dolduruşa getirmekten başka birşey değil.

  özet: olmamış.

  ek: aldığım eksi oylardan ve mesajlardan, ne tür bir mesajla ne tür bir kesime hitap ettiği de kesinleşti. haydı hayırlı olsun:) bu ülkedeki ironiye bayılıyorum. o yüzden buradayım.
 • türkiye'de ezici çoğunluğu oluşturan müslümanlara ve türklere karşı nefret söylemi pek yaygın olmadığı için, doğal olarak mevzubahis edilmemiştir.

  özet: olmuş.
 • "iyi ne güzel duyarlılık kokan bir yapım izledik şimdi normal hayatımıza dönelim" tavırları diye bahsettiiğiniz şey bu ülkede bir şeyler değişecek ise bu insanların kafalarında başlar umuduna dayanıyor. salak kedi videosu izlemeye ayırdığınız beş dakikayı buna da ayırın bi zahmet ki bir şeyleri unutmayın. insan zekası malesef bir öğrendiğini bir daha unutmuyor değil.

  kimsenin burada gelip duygu sömürüsü yapmaya ihtiyacı zaten yok. o zaman ne gezi videosu izle ne soma ne madımak anasını satiim o zaman tiyatroya da gitme kitap da okuma. videoda azınlık (her türlü azınlık bunu açıklama ihtiyacı duymam bile anormal sırf bu cümlemden beni kürt zannedecek ve bana sinirlenecek insanlar olmasına tepkim var lan benim. bunun alevisi var, ermenisi var, çingenesi var, gayi var, lezbiyeni var, transeksüeli var var oğlu var) görüp trip olanlar var oldukça bu ülkede bu gibi videolar yayılmalı. sınıfın şişko kabadayı çocuğu gibi koca ülke kendi azınlıklarını eziyo lan!

  şu paylaşım bir kişinin kafasında ufacık bir şey belki değiştirir ümidi ile paylaşıldı ama siz sırf bu bencil kendinizi beğenmişliğinizden bunu da hep bir pollyanna soslu romantizm zannetmeye mahkumsunuz ve bunu kate upton'ın memeleri'ne 360 entry girilirken yapıyorsunuz.