şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son sürat devam ediyor. son dönemlerde iyice hız kazandı bu cinayetler. sadece bir hafta içinde 2 trans birey öldürüldü. önce izmir'de tuğçe şahin sonra aydın'da nükhet kızılkaya.
  nefret cinayetlerine sesiz kalan siyasetçiler sanatçılar aydınlar bilsinler ki bu cinayetlerin vebali onların da boyunlarındadır.
 • -neden öldürdün ?
  -bana oral seks yaptı, sen de bana yapacaksın diyince öldürdüm.
  -tamam, hafifletici sebep.

  ek: biraz uzun ama bi okuyalım, anlamaya çalışalım.
 • nefret suçu sonucu bu suçun işleniş biçimlerinden yalnızca bir tanesi.

  öncelikle nefret suçu nediri bilmek gerekir. bir suçlu tarafından bir şahsa veya bir mülke karşı işlenen herhangi bir cezai suçun kaynağı o kimsenin: ırkı, rengi, etnik kökeni ya da uyruğu; dini; cinsiyeti veya cinsel yönelimi, cinsiyet kimliği; yaşı; fiziksel veya zihinsel engelleri ise bu suç nefret suçunu teşkil eder.

  yasalar önünde herkes eşit mi? evet.

  peki türkiye'de lgbt'ler yasalarla korunuyor mu? hayır.

  lgbt bireylerine yönelik işlenen nefret suçlarında mahkemeler ağır tahrik indirimi uygulayarak, hukuk önünde eşitlik ilkesini ihlal etmektedir.

  lgbt'yi destekler miyim, onları anlar mıyım, onlara karşı kesin önyargısız yaklaşımım var mı, bunlar tartışılabilir ancak ben bir hukukçuyum. hukuk, yasalar önünde eşitlik ilkesini benimser ve senin kabul etmediğin bir görüşe, yaşam tarzına veyahut cinsel tercihe sahip olanlar için hukuk guguk'a dönüşüyorsa, ben hukukçuluğumdan utanırım. bu gibi suçlar, her kime işlenirse işlensin, artık şu ağır tahrik hükümlerinin devreden çıkması lazım.

  bir ceza avukatının kızı olarak, babamdan sıkça duyduğum şey, onların zamanında tahrik hükümlerinin uygulanması bir hayli zormuş. şimdi bakıyoruz, tecavüzcüye bile tahrik indirimi uygulanabiliyor ülkemizde tecavüze uğrayan ona aşkım diye mesaj atmış diye. yazık, hukuk elden gidiyor, uyanın artık a dostlar.