şükela:  tümü | bugün
 • hoşa gitmeyen, sevilmeyen şey, eylem engellenemediğinde sinirle sarfedilen cümle
 • nefret kelimesinin uç noktada hoşalmazlık olduğundan hareketle huysuz şirinleşmiş kimselerin dilinde pelesenktir bu kelam.
  öyle ya, insan farklı çalışmalar yapmış, farklı çatışmalarla karşılaşmıştır. bundan nefret eder. nefret ediyorum der. bütün çatışmaların deplasmanına ve plasmanına, hatta klasmanına üfürür nefretini, küfürür.
  öyle ya, insan farklı anlamış, farklı anlatmıştır. anlayış farkından nefret etmektedir fakat, anlayış farkı olmadan hayatın anlamlı olmayacağının da farkına varmıştır. bu durumdan bile nefret edebilir.
  nefretin aşırı sevgiden kaynaklandığını hesap edenlerin ilginç çalışmaları olmuştur farklı buudda. o itibarla saçma bir teorem olan slerden nefret etmek, bazı sleri sevmeyi de beraberinde getirir. sitemden, siparişden, sansürden nefret edebilen bir insan sezişten aşırı haz duyabilir pekâla.
 • yıllar önce bir zaman, ahmet kaya "başkaldırıyorum" kasetini çıkartmış, erzurum'da iki vatandaş vitrinden kaset kapağına bakmaktadır:

  - neye başkaldırıyorsun ha mınagoduğum, sitimin kominiği sen de

  şimdi ise ben yolda giderken duvarlara şuursuzca yazılmış "nefret ediyorum" yazısını gördükçe benzer tepkileri vermekten kendimi alamıyorum.. anladık, ecnebi asi gençler gibin "i hate" yazmak istiyorsunuz, kendinizle çelişmemek için "nefret ediyorum" yazıyorsunuz (iki dakkada tahlil yaptım, bok yedim).. da neden nefret ediyorsunuz, nedir derdiniz, öyle sağa sola bu lafı yazarak ne elde ediyorsunuz, abe gudubet özentilerim benim..
 • (dışarda) (meşgul) gibi bisey (nefret ediyorum).
 • kişinin herhangi bir kişiye veya objeye karşı beslediği kötü duyguları ifade ediş cümlelerinden bir tanesi. mesela ben; hemen her akşam, elimde sıcacık bir çaydanlık veya tencere varken, üstüne basıp kaydığım halıdan, sayısız düşme tehlikesi atlatmamdan ve her seferinde tam düşecek gibi olurken hayatımın bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmesinden nefret ediyorum.
 • elalem ne derci insanlardan, dizilerdeki en saçma sapan şeylere ah garibim diyip genç bi kız sevgilisinin elini tuttu diye etmedik hakareti bırakmayanlardan, nefret ediyorum başkasına saygısı olmayandan. nefret ediyorum bütün hayatı boyunca iyi insanım, doğru insanım en delikanlıyım, dürüstüm pek muhteremim diye geçinip, karşı dairede final dönemi toplanan öğrenci grubuna gecenin bu saati kızlı erkekli ders mi çalışırmış diyen hayvan evladından... toptan (bkz: bi siktirin gidin)
 • çeşitli zamanlarda çeşitli duygularla sarfedilen bir cümledir.mesela ben sınavım olmadığında,deli gibi uyumak istediğim zamanlara inatmış gibi uykumun gelmemesinden,yapacak bir şey bulamamaktan,aptal aptal tavana bakmaktan nefret ediyorum.
 • yaptığı işi eline yüzüne bulaştıran, bilgisayardan iş yapmaya, yaptığı işin altında adının çıkmasından korkan bütün geri zekalı mesai arkadaşlarımdan an itibariyle nefret ediyorum...katletmek üzereyim..
  bu yaşta ergen ergen isyan ettiren tüm gerizekalılara burdan ismail yk armağan ediyorum, sokun g*tünüze artık. !!!!
 • (bkz: kusmuk)
 • her geçen gün yaşlanıyor olma düşüncesinden nefret ediyorum evet