şükela:  tümü | bugün
  • (olayımızın kahramanı, mit'de kendi teorilerini anlatan türk bir fizik profesörüdür. diyaloğa üçüncü kişi olarak dalma misyonunu üstlenmiştir:)
    ...
    - efendim, çok negatif bir enerjiniz var, auranız..
    - hanfendi bir dakka, bir dakka; negatif enerji diye bir şey olmaz; enerji pozitiftir.*
    - ne! olmaz mı?
    - evet evet olmaz; ama negatif potansiyel olabilir.
    - ha evet işte; çok negatif bir potansiyeliniz var, auranız çok olums...
    - fakat hanfendi, acaba potansiyeli nereye göre aldınız acaba?
    - ....
    (bu noktadan sonra, profesörün eşi dürtükleyerekten olaya müdahale eder...)
  • - negatif enerji vardır.
    - hayır yoktur.
    - vardır.
    - e=mc^2; nah vardır!
    - e^2 = p^2c^2 + m^2c^4; p=0 iken, e, +mc^2 veya -mc^2 olur. ergo, nah yoktur! qed.
    (bkz: dirac sea)
  • kesinlikle varolan, bazı insanlarda daha fazla olan bir enerjidir. bazı insanların başına hiç istemeyeceği olaylar gelir ve bir süre mutsuz olur, hayatı yolunda gitmez. bu olaylar zinciri ruha yansır ve 'mutsuz insan' grubuna dahil olursunuz. bu beraberinde negatifliği getirir. siz mutsuzluğun birinci devresindeyken ruhunuza zehir gibi işlemiş korkular, paranoyalar artık özgürdür, hayatınıza müdahale eder ve git gide çoğalır. bir çekim mekanizması vardır beyinde, öyle ki mutluluklar geçici olur kötülükler baki. en başta yarından umutsuz gelecekten umutlu olursunuz. bunun beraberinde yalnızlık gelir. kimse yalnız kalmayı istemez ama mutsuzluklar zinciri mekanizmayı habire günceller. hayatınıza kötü insanlar girer ve bu mekanizmayı çoğaltmak için s*ker. saf gibi sevinirsiniz bazen olacaklardan habersiz, enerjinin azaldığını sanarsınız ama farkında olmadan o enerjiyle kötü insanı veya insanları çekmişsinizdir. hayatınızı darmaduman yapmak için ellerinden geleni yaparlar, belki kasıtlı belki kasıtsız ama burada tüm suç sizdedir çünkü negatif iyonlar vardır vücutta, hayatına sokmayacaksın varsa da çıkaracaksın. bu enerjiyi aldıktan sonra işler yolunda gitmemeye başlar ve korkulanlar biiir biiir başa gelir. 'nooluyoruz lan' demeye kalmadan başka bi bokluk çıkar. sanki tüm dünya sizi mutsuz etmek için organize olmuş gibi gelir. işte bunların tümü negatif enerji sayesindedir... eğer hayatınız düzenli bir biçimde gitseydi, çevrenizde güler yüzlü, sizi anlayan insanlar olsaydı durum pozitif enerjiye dönerdi, işleriniz yolunda giderdi ve korktuklarınız bu denli başınıza gelmezdi. şimdi bunu nasıl değiştirebilirize geldi. ben şahsen bilmiyorum ama şöyle bir fikir beyan edebilirim; kişiliğin dışına çıkmak, bir an için başkalarına göre yontulmak ve o felaketler karşısında bile mutlu olmak ama 'şuan mutluyum' dememek çünkü bunu demek negatifi çeker. hayata daha bir komedi filmi tadında bakmakta yardımcı olabilir. -mesela ben başıma türlü türlü bokluklar geldiğinde ve bunlar içimde patladığı anlarda kendimi bir dizi karakteri olarak görürüm, 'bu bölümde gissv büyük darbeyi aldı ama sağlam duruşundan ödün vermedi- gibi. yalnızlıktan, hayatımızı s*kenlerden kurtulmak aslında elimizde. dediğim gibi herşey güzel gelirse negatiflik silinecek ve belki de yerini pozitif yönde çekim alacak.
  • (bkz: the secret)
  • pozitif olan/olmaya çalışan insanların üzerine sürekli olarak salındığında anlaşılmayan tepkiler doğurabilen enerjidir.
  • dizi mi? ben hiç seyretmiyorum yhaa.. daha çok belgesel seyrediyorum sayntifik'te. diziler çünkü çok aptallaştırıyor bence insanları diye düşünüyorum. neyse..

durduk yerde insanın amına koyan fizik teorilerinde beni hüzünlere gark etmiş enerji türüdür, negatif enerji.

teoriye göre; büyük patlamayla beraber evrenin içinde oluşan bütün enerjinin negatifinin de olması gerekiyormuş. "nerede lan bu kadar negatif enerji?" sorusunun cevabı da evrenin içindeki boşluklarda gizli olduğu yönündeymiş, stephen hawking söylüyor bunu.

bu şu anlama geliyor: evreni sağından solundan üstündün altından tutup şişik bir balonu küçültür gibi küçültürseniz, evrenden hiç bir iz kalmamacasına evreni yok edebiliyorsunuz, çünkü evreni küçülttükçe küçülttükçe negatif enerjiyle pozitif enerji birbirini götürecek elde var sıfır olacak.

şöyle anlatayım:

5 mb'lık bir dosyayı winrar'la 1,5 mb'a düşürebilirsiniz. ama bütün evreni winrar'a atabilirseniz 0 kb yapıyor.

anlamadınız değil mi? allah belanızı versin hep dizi seyrediyorsunuz çünkü!

ok, sakin.. teker teker sakin bir ses tonuyla bir daha söylüyorum: bu teoriyle beraber akp'nin henüz yok edemediği cumhuriyet kazanımları topyekün bir şekilde ortadan kaldırılmak isteniyor..
  • etrafımdaki elektronik eşyaların bu ara bir bir bozulmasından sonra inanmaya başladığım olgu. tıkır tıkır çalışan klimanın kumandası bile bozuldu. ben gidince düzelmiş, var mı böyle bir şey? evet arkadaşlar galiba ben karanlık tarafa geçtim, nerede benim palpatine'im?
  • uzay zamanı bükecek bir bükme motoru için gerekli enerjidir,gerçi pozitif enerji ile buluşup gireceği bükme balonunun ucunun nereye çıkacağı da önemli,gerçi jüpiter kadar gerekli bir kütle negatif enerjiden bahsediyoruz ama olsun allah'ın ilmi de sonsuz bizim hayallerimizde...