şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bütün çakralarınızı kapatan insan modeli.
  • her şeyde bir olumsuzluk bulma dürtüsü o kadar güçlüdür ki, ondan beklemeyeceğiniz bir yaratıcılık gösterir, şaşırtır insanı...
  • " negatif insanlari yok say. onlar senin tepkinden beslenirler. onlar senin tepkilerinden ve soylediklerinden etkilendigini gorurler ve negatifliklerini yapmaya devam ederler. sakin ol ve negatiflikten uzak dur veya kacarak uzaklas. hicbir insanin mutlulugunu calmasina ve sinerjinin bozulmasina izin verme. unutma ki negatif fikirlerle veya yasam tarzi ile pozitif bir yasam yasanmaz veya elde edilmez."
  • (bkz: mutsuz insan)
  • sıfırın sol tarafında olan insandır.
  • etrafındaki insanların yaşama sevincini sömürerek hayatına devam edebilen ilginç tür.
  • "negatif insanlardan sessizce uzaklas. cunku her cozume bir problem uydururlar."
    ayrica
    (bkz: pozitif insan)
  • sözde benmişim ahali. 6 yıllık uzatmalı sevgilimin iddası, öyle görüyormuş. moral bozucunun tekiymişim. külliyen yalan. üstte yalan arkadaşlarada teşekkür ederim. iyi gaz verdiniz
  • içlerinin negatifliğini dışlarına genellikle vücutlarından salgıladıkları kötü kokularıyla vuran insanlardır. bırakın bunlarla beraber yaşamayı, sokakta görseniz yolunuzu değiştirin derdim aslında... şu da bir gerçek ki çok nadiren görmeniz, konuşmanız da bir gerekliliktir ancak onu da fazla uzatmamakta fayda var. halinize şükredecek kadar durup uzamak en güzeli... yoksa bir bakmışsınız ki sizi de adeta bir misyoner edasıyla mutsuzlaştırıyorlar.

(bkz: kaç kaç kaç)
  • (bkz: sürekli eleştiren insan)

çevremdeki çoğu insan için beni tanımlayan sıfat tamlaması.

fakat bence ben negatif değilim, çevremdeki çoğu insan, hayata pembe gözlüklerle bakıyor.