şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ken akamatsu'nun bir süredir yayında olan "yeni" mangası. 2005 başı itibariyle animesi de yayına girdi.

  negima, japonyada bir liseye ingilizce öğretmeni olarak atanan, okuldan yeni mezun bir büyücüdür. lise, kız lisesidir. olaylar gelişir...

  love hina'nın 20 yaşında erkek, 17 yaşında kız formülünü artık beğenmeyen ken amca, radikal bir değişiklikle kız yaşını 14'e, sapıklığına doymayan ikinci bir değişiklikle de erkek yaşını 10'a (bkz: on) çekmiş durumda. çizim kalitesi yüksek olsa da, okunan iki volume dahilinde hikaye love hina seviyesinde bir derinlik kazanamadı. bu hikaye basiretsizliğinin kısa zamanda çözüleceğini umuyor, çözülemezse serinin hızla kötü harem mangaları arasına katılacağını tahmin ediyoruz.
 • serinin yedinci bölümünün yedinci dakikasının otuzuncu saniyesinde negi ve nagase-chan ayı tarafından kovalanırken negi'nin ayı var kaçın bağrışına karşılık nagese-chan türkçe olarak gayet net bir şekilde (bkz: ayı ayı) demektedir.

  (bkz: gendo ikarinin küfretmesi)
 • kusbasi tavuk parcalari ve pirasayi sise gecirip izgarada pisirin. boyle bir yakitoridir iste kendisi.
 • mangası üç bölüm sonra bitecek olan seridir. içimi ve bünyemi böyle melankolik duygular kapladı birden. bitmesini acayip üzülmemin yanında senelerdir severek takip ettiğim bir manga serisiydi. animesi de pek bir güzeldi ayrıca. artık ken sensei'nin yapacağı yeni serileri dört gözle bekliyorum. hayır ulaaağğnn bitmesin, bitmesini istemiyorum ühühühü. sanki one piece veya naruto bitmişte öyle bir hüzün ve üzüntü hissediyorum şu an. en iyisi son üç bölümü toptan okuyayım ben. saygılarımı sundum tekrardan ken sensei'ye buradan. serinin tam adı:

  (bkz: mahou sensei negima)
 • negi: uzun yesil sogan (large green onion veya bunching onion deniyor galiba)
  ma: maguro (ton baligi) kisaltmasi.

  evet, eskiden balikla yapilirmis, simdi ise tavukla yapiliyor.

  * sozlukte, bir lokanta (wagamama) menusu olarak eklenmis bu arada;
  (bkz: negima yakitori)