• bugün rafların önünden geçerken gözüme takıldı ve aldım. şu an ağzımda bir tanesi var. bu eski gerçek eti negro olmuş. kokusu özellikle birden çocukluğuma götürdü beni. çocukken de pakedi çok havalı gelirdi. altın gibi bir şeydi benim için eti negro. artık eskilerin yokluğundan mı yoksa başka sebeplerden mi bilmiyorum ama çocukken doya doya negro yediğimi hatırlamıyorum. günümüzde yediğimiz negroların vasat olması da meğer bu bisküviyi kutsallaştırmamdan değil malzemeden çalmalarıymış. negro bold yiyince bunu anladım. yalnız fiyatı anlamsız derecede pahalı. tarihe not olsun diye yazayım, sanırım 2.5 liraydı. şahsen eti tutku, içindeki eriyik kremasıyla daha çok keyif veriyor. bunu alana kadar onun büyük pakedini tercih ederim. akşama da süte batırıp yemeyi düşünüyorum. tahminime göre sütle de güzel gider. süt ve probis keyfimin yanına bunu da ekleyeceğim.

edit: sütle birlikte yedikten sonra ekleme gereği gördüm. bunun olayı sütmüş. süte batırınca sütü sünger gibi çekip yumuşacık oluyor. diyet yapan varsa hiç bulaşmasın. süte batırarak 2 paket rahat yenir. üstüne de bardakta kalan süt içilip ağızdaki yoğun tat yumuşatılır.
  • negro'nun orjinalini sevmezdim ama bunu az önce denedim. mutluluktan öleceğim. çok güzel.
  • orman meyvelisi öksürük şurubu tadında olmuş. çok kötü!
  • kara elf gibi bir sey herhalde diyerek aldigim efsane biskuvi. irkci tandansli isimlendirmesi ve dikkatli davranilmadigi taktirde cabukca dagilmasi disinda herhangi bir eksisi yok. bence turkiye'de marketlerde satilan en iyi biskuvi budur. oreo ile filan karsislastirani islak sopayla kovalarim, yaninda halt etmis. tavsiye olarak ilik sut ya da hafif bir kahveye, capuccino olur caffe macchiato vs. rahatlikla eslik edebilir.
  • şu an tarkan'ın kurduyla hana gittiğindeki tavuk yemesi gibi sonuncusunu ağzıma tıkıştırdığım mükemmel şey. en son eti karam gurme yediğimde böyle kendimi kaybetmiştim. yeni çıkmış bu. daha büyük, daha çikolatalı bir negro. allam çok güzel iyi ki almışım.
  • kakaolusu efsanedir. kendisini keşfettiğimden beri orijinal negro yiyemez oldum. her markette de bulunmuyor meret, bulursanız kaçırmayın.
  • içinden çikolatalar fışkıran duble negro.
  • eğer bisküvi diye bir şey, kakaolu bisküvi diye bir şey varsa bu o. oreo falan hiçbir şey. çok başarılı.
  • hem zenci hem kel sevenlere bulunmaz nimet.
  • yakın bir zamanda keşfettim ve bağımlısı oldum resmen.. normal negrodan çok daha büyük , dolu dolu geliyor bu yüzden. son zamanların favori abur cuburu
hesabın var mı? giriş yap