• negro kolay bulunur
    oreo zor bulunur (şarküterilerden sonra benzincilerde de satılmaya başlandı)

negro ucuzdur
    oreo pahalı (paketi 10-15 tl civarında)

negro dolgundur
    oreo cılız

negro çayla birlikte yenir
    oreo kahveyle

negro sektir
    oreo çikolata, dondurma, pasta gibi yiyeceklere de karıştırılır

negro negro'dur
    oreo'yu tarif etmek içinse negro'dan yola çıkılır

edit: bu entry'den yaklaşık 2 ay kadar sonra oreo piyasaya girdi, artık zincir marketlerde 2-3 tl'ye bulunuyor. ithal ürün satan marketlerde fiyatı ne oldu bilmiyorum, en son 15 tl'ydi.
  • oreo'yla hiçbir şey kıyaslanmaz ama gezi parkıyla alakasını kurarsak neden olmasın?
  • oreo çıtırlığıyla ve çikolatasının tadıyla her türlü alır.
  • oreo çıtırdır kıtırdır, süte batır sittin sene çözülmez.
  • negro kakaolu bisküvidir, oreo çikolatalı. bir de oreo haddinden fazla şekerlidir. ikisinin de yeri ayrıdır, ikisi de lezizdir.
  • negro candır, oreo canan.
  • kakaolu bisküvisi ve dilediğim kadar şekerli olmayan ancak yine de lezzetli kremasıyla negro da sevdiğimiz bir markadır ancak bitter çikolatalı bisküvisi ve çok şekerli kremasıyla oreo maçı alır, net.
  • tövbe deyin lan! negro'nun ruhu, oreo'nun ruhunun önünde diz çöker af diler!

1. oreo'nun püskeviti daha çıtırdır.
    2. kreması daha şekerlidir.
    3. oreo'nun püskeviti negro'nun aksine delikli değil bütündür.
    4. oreo'nun kreması tüm püskevite yayılmıştır, negro'nunki ise sadece ortada birikmiştir, miktar olarak azdır.

kısaca oreo'nun püskeviti ve kreması negro'nunkinden daha iyidir, daha iyi olduğu yetmediği gibi bir dilim oreo bir dilim negro'dan daha fazla püskevit ve krema barındırır.
  • oreo'lu dondurma var, negro'lu yok.
    oreo'nun çift kat kremalısı, diğer tatlarda (meyveli) çeşitleri var; negro tek tip.
    oreo benim elime verir kendini, net.
  • "valla oreo iyi güzel de benim damak negro diyor, şeker komasına girmek istemiyorum diyor onu napıcaz?" dedirten versus.
hesabın var mı? giriş yap