şükela:  tümü | bugün
  • the professor lakapli, rushun $arki sozu yazari, davulcusu, n defa en iyi davulcu secilmi$, hayatin anlamini 1980 itibariyle cozmu$, oturup iki laf etmeyi en cok arzuladigim canli...
  • 1997 senesinde kizi selena'yi trafik kazasinda kaybetmi$, 2 sene once de karisi jackie kanserden olmu$tur. tum bu sikintilari arasinda $u ana kadar 3 kitap yazmi$, n tane drum method videosu cekmi$tir. bu arada serengeti duzluklerinden bisikletle gecmi$ a$mi$ bir adam oldugu da eklenebilir
  • yasayan en baba baterist
  • aşmış davulcu, yarmış insan.. yazdığı sözleriyle "baba git kitap yaz" dedirten herif. 3 kitap ve bilimum metod yazmış, stiliyle günümüzdeki çoğu davulcuya ilham kaynağı olmuş, ailesini kaybettikten sonra bunalıma giren kişi. 70-80 arası davulun bu aşamaya gelmesinde gerek ton gerek stil açısından pek bi önemi vardır.
  • nick mason davulcuların kralı olduğuna göre* bu adam tek varisi...(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • dünyanın en iyi davulcusu olmak nasıl bir duygu? denildiğinde "bilmem, stewart copeland'a sorun" demiş olan davul fritözü, tavası.
  • mike portnoy'un piri oldugu süphe götürmez bir gerçek olan büyük adam. portnoy'un sadece davul çalisinda degil, dt sarkilarinin sözlerini yaziyor olmasinda da görülebilir rahatlikla bu manevi hocalik durumu.
  • şarkılarının sözlerini bir de davulun üzerinde yazan adamdır.
  • rush ilk albümünü john rutsey ile çıkardıktan sonra (rivayet edilir ki), baterist rahatsızlanmış ve yerine geçebilmek için yüzlerce kişi başvurmuş. buneil peart abimiz de, 3. sıradaki adaymış.geddy leevealex lifeson` abilerimiz zat-ı alilerini dinledikten sonra... 'valla bizim vaktimiz kıymetli, boşuna heba etmeyelim' diyerek diğer zevata yol vermişler.
  • gecen hafta rüyamda gördügüm yüce sahsiyet * türkiyeye gelmisti ve bizim evde ben agarliyordum onu. rüyasi bile ne büyük bir onur.