şükela:  tümü | bugün
 • açık kumral, hafif kel, bıyıklı bir insan, taverna müziği icra eder. "tavernada nejat alp" kaseti türkiye'de satış rekorları kırmıştır. prestij müzik sanatçısı olup prestij'deki sayfadan edindiğim bilgiye göre "alp boş zamanlarını bilgisayar, internette sörf yapmak ve resim çizmekle geçirmektedir". (bkz: sözlükte yazması istenen ünlüler)
 • doğal ekolu gırtlağa sahip piyanist şantör...
 • iltihapla ızdırap arası sesine rağmen şen şakrak şarkıları vardır bu guzel abinin. inim inim inler ama neşelendirir de adamı.
 • çocukken uzun bir süre babamın askerlik arkadaşı sandığım--ki muhtemelen o anki bitmek tükenmek bilmez sorularımı geçiştirmek için verilmiş bir cevaptı--tarabya sahilindeki restoranların neşeli siması piyanist, şantör. (bkz: küçükken neyi ne sanırdım)
 • 09-11-1952’de, istanbul süleymaniye doğumevinde dünyaya geldi. babası necmettin bey, artvin (hopa) doğumlu, annesi perihan hanım ise ayvalik (midilli adasi) doğumlu olup bu evlilikten başka çocukları olmadı. ilk okulu aksaray deneme ilkokulunda, ortaokulu ve liseyi,istanbul’un fındıkzade semtinde, özel istanbul kolejinde bitirdi. ailevi nedenlerden dolayı, yükseköğretime devam edemeyen alp, müzik hayatına ortaokul sıralarında, müzik hocası süleyman zaim’in gözetiminde, gitar çalarak başladı. okul orkestrası ile liselerarası yarışmalarda çeşitli dereceler alan sanatçı, 1969 yılında ilk profesyonel müzik yaşamına girdi. istanbul’un en büyük gazino ve gece klüplerinde, bass çalan sanatçı, daha sonraları o zamanki patronu, kazım şahin’in ısrarı üzerine piyano dersleri alıp, 1978 yazında erenköy club 33 adlı lokalinde, tek başına çalmaya başladı.

  1979 yılında tarabya’ya geçen alp, 1997 yılına kadar çeşitli lokallerde konserler verdi. ilk kasetini 1977 yılında, (mavi boncuk adlı) atlas plak şirketine, yapan sanatçı, 1980 yılında lider plak şirketine (evlendiğin gün) adlı kaseti okudu. 1984 yılında göksoy plak şirketine doldurduğu (tavernada nejat alp) adlı kaset, türkiye rekoru kırdı. 1985 yılında yıldızı parlayan sanatçı, sırası ile (boğaziçi geceleri, canimdan can iste) kasetleri ile yine rekorları tazeledi. göksoy şirketi ile ortak olan sanatçı, kendi firması gökalp’i kurdu. rekora doymayan sanatçı, (londra konserleri, yandi gönlüm, gökten üç elma düşsün) kasetleri ile devam etti. şan müzik firmasına (new york konserleri, yasak aşk, nerdesin) okuyan sanatçı, daha sonra prestij müzik’e geçti. (her mesim) adlı kaseti ve şu anda doldurmakta olduğu kaseti 1999 baharında sevenlerine sunulacaktır. melis ve beste adlarında iki kız babası olan sanatçı, meslek hayatına başarı ile devam etmektedir. nejat alp boş zamanlarını bilgisayar, internette sörf yapmak ve resim çizmekle geçirmektedir…sanatçı ayrıca yatçılıkla da uğraşmaktadır.

  -prestijmuzik.com-
 • gazinolarda,tavernalarda''oo bilmemkim beylerde burdaymış..hoşgeldiniz'' ekolünü yaratan şahıs
 • -seviyor musun
  -seviyorum
  -bir daha söyle
  -seviyorum
  -bir daha
  -seviyorum
  -ben de seni sevgiilim
  şarkısında o içten seviyorumları söyleyen abimizdir. yeri gelmişken gidiniz bakınız (bkz: seda sayan)
 • bu adamın sesi* bryan adamsla aynıdır.bunu farkettigimde* insanlara söyledigimde dalga konusu olmustum belki suserlerden destek alırım bu ramazan gununde.
 • ben bu adamı ilkokuldayken dinlerdim hoşuma da giderdi. yani kaseti falan yoktu ama servis şöförümüz sayesinde hergün dinlemekten kulağım alışmıştı heralde. şimdi yine biyerlerde duyunca o günler aklıma gelir, amma yer etmiş hayret bişi...*
 • yıllar önce bir arkadaşımın metal up your ass lafını nejat alp your ass olarak anlamasına neden olan şahıs.
hesabın var mı? giriş yap