şükela:  tümü | bugün
  • dün gece yolda giderken çok komik bir şey oldu adlı oyunda beni gülmekten yerlere yatıran oyuncu. büyük oyuncu.
  • dtcf ekolünden gelen, ankara devlet tiyatrosu'nun başarılı sanatçısı.

nuri bilge'nin dediği gibi, devlet tiyatroları, muhteşem bir oyuncu madeni. nejat armutçu'yu izlediğinizde, bunu iyice anlıyorsunuz.

yalın, ölçülü oyunculuğu kendisine hayran bıraktırıyor. çok yaşasın.
  • kendisini küçük tiyatronun önünde gördüğüm ve hayatımda ilk defa cesaret edip bir oyuncuyu sokakta görünce yanına gittiğim adam. rumuz goncagül'de izlemiştim kendisini birkaç gün önce halet rezaki rolüyle. "lan bu adam amma eğlenceli birine benziyor." diye içimden geçirmiştim oyunu izlerken ki karşıma çıktı. bu kadar mi alçak gönüllü olunur, ilgilenir; şaşırdım. yetenegi zaten su götürmez, sag olsun fotoğraf çektirdik en az 10 dakika sohbet etti benimle. selam olsun.
  • mahallede sokak arasında araba ile giderken görmüş babam nejat bey'i, elinde poşetler eve gidiyormuş. meğer mahalledaşmışız kendisi ile. pek bi girişken olan baba camı açıp evine bırakmayı teklif etmiş ve yolda muhabbet ederek gitmişler. sohbeti de en az oyunculugu kadar güzelmiş.