şükela:  tümü | bugün
 • kendisi ankara’da bir aile hekimi olup başta cso olmak üzere klasik müzik konserlerinin düzenli ziyaretçisidir. ayrıca sözlükte anoktale nick’iyle yazıyormuş kendi açıklamalarına bakılırsa (bkz: babamın öyküsü) ss. ifşa mifşa diye vicdan kasanlar için bunu vurguluyorum. adamın bizzat açıklamadığı hiçbir şeyini ortaya döküyor falan değilim, tereddütü olan açsın tdkdan ifşa kelimesinin anlamına baksın. tek tek “adım bu, nickim bu, facebook’um bu, instagram’ım bu” diye yazmış.

  kendisiyle tanışmam cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası başlığına girdiği öfke dolu bir entry vesilesiyle oldu. bu olayın özeti şurada: (bkz: #72311109)
  bu konuda uzun süredir medeni bir şekilde tartışmaya çalışıyorum kendisiyle, mesajlaşmayla başlayan, benim arada “hadi gel yazdıklarımızı silelim kalp kırılmasın” minvalinde bir mesajla uzlaşmayı falan önerdiğim tartışmamızın ne hale geldiğini nick altıma kustuğu entriden görebilirsiniz - ki şu an benim için en az önemli olan şahsıma ettiği “beş para etmez bir zihin, iteleme züppe, ahmak hödük” gibi hakaretler. bu arada cso’nun bach çalmamasını, daha doğrusu cso’nun 9385768 konserinden 1’inde bach çalmamasını diyelim, “hödük kemalistlik” olarak nitelendiriyor mesela, böyle de ayarsız bir ağız.

  şimdi olay aslında o konserde şunu yapmış bunu yapmış değil. kendini yüksek yerlerde tanıdığı olan, konser programlarını değiştirtebilecek falan biri gibi göstermesi de değil; bunları doğrulamak benim için bir telefona bakar, üşenmedim soruşturdum bu şahsı ciddiye alan çıkmadı. bu şahıs, müzisyenlerin başına gerçekten bela olabilecek, durduk yerde soruşturma geçirmelerine neden olabilecek bir online-sansasyon yaratıyor, millete hakaretler ve ithamlar yağdırdığı yazılarını camianın en ünlü ve mevki sahibi isimlerine kadar ulaştırıyor.bütün bunların gerekçesi “nasıl bach çalmazlar”. e duracağı yeri anlatmak gerekiyor. ve yazdığı şeylerle (“bu laikler dindar diye bach’ı sevmez” “hödük kemalistler” vb.) hedef de gösteriyor - ki dediğim gibi o kadar alakası yok ki. bu ülkede idil biret konserini alperenler bastı bunun gibi provokatörün biri “şarap içiyolar!” diye bir şey ortaya attığı için, ki kadın hiçkimseyle kavgası olmayan dünyanın en şeker insanıdır. fazıl konserine satırla saldırdılar hem de izmir’de. eskişehir’de geçtiğimiz ocak bir senfoni konserine ışid saldırısı önlendi. yaw adamlar black friday yüzünden tezgahtar darp ediyor. bu müzisyenler ne şartlar altında müzik yapıyor biliyor musunuz? böyle canın sıkıldı ve ağzına gelen her şeyi internete kusasın geldi diye bu insanları böyle tehlikeye a-ta-maz-sın!

  hayatta her instagram paylaşımında kolunu kadraja sokarak gözümüze soktuğu rolex’i ve apple çantalarından daha önemli şeyler olduğunu anlamalı. yani burada tipin biri kendi kafasına göre takılacak diye insanların girdiği tehlikelere, yediği hakaretlere bakar mısınız? ayrıca “nasıl olsa beni böyle tuhaflıklarımla tanıyorlar” diye özellikle daha da özgürce herkese hakaretler yağdırma rahatlığını bulduğunu düşünüyorum. kusura bakmasın ama yok efendim öyle bi dünya.

  camdan evin varsa başkasına taş atma.

  bütün bunların ötesinde cinsiyetçi, kadınların aşağılık bir tür cinsel obje olarak gören, bir şeyi överken “öff ne biçim sikiyor, tecavüz ediyor ohşşş”, yererken “tecavüze uğradı, sikildi” demeden edemeyen mide kaldırıcı bir insan. aile hekimi. ya.

  edit: kendisi bir sürü 25-30 yaşında genç müzisyeni saçma sapan, temelsiz, tamamen kendi hayal ürünü çıkarım ve ithamlarla ateşe atarken iyi. biz “bu adam bunları bunları yazmış, mesleği de bu” diye, kanıtları doğrudan kendi beyanları olan şeyleri gösterince suç.

  yazmış mı? yazmış.
  doktor mu? doktor.

  eee? nasıl bir adalet ve mağduriyet algınız var anlamıyorum. vah vah amma ifşa ettik be. yukarıda bahsettiğim mesajımı da ifşa ederek cso’nun “kulağını çekmiş” “adam etmiş” (bak sen?) ve “silmiyorum” demiş. evet o mesajı ben yazdım. ben de silmiyorum (silmiştim) hadi bakalım.
 • "bakın lan fakirler benim rolex im var" ve " bakın lan fakirler, iphone kullanıyorum" diyerek bunların onlarca fotoğrafını çekip instagram'da yayınlayan zat.
  kendisinin bizzat herkesin ulaşımına açtığı, herkese açık instagram profilinden bunlar görülebilir.

  bu söyleyeceklerimi hiç kimseyi kastetmeden söylüyorum:
  ne garip insanlar var ki parayla satın alınabilecek nesnelere anlam ve kimlik yükleyip bunları bir statü göstergesi olarak kabul ediyor. aynı zamanda çelişkililer de.
  hem " ben elitim, halk anlasın diye halk ağzıyla konuşuyorum" diyeceksin, hem de tipik bir sonradan görme gibi hareket edeceksin.
  (bkz: bu ne pehriz bu ne lahana turşusu)

  ha bu arada, rolex dedim de, ben roleximi herkesin gözüne sokacak kadar, rolex imin çok sayıda fotoğrafını paylaşacak kadar görgüsüz olsam hologramlı garanti belgesini, faturasını, kart slibini, orijinal kutusunu falan da yanına koyardım.
  " çakma rolex mi, gerçek rolex mi herkes bilsin yaaani."

  alt edit: kendini köşe yazarı zanneden zat. artık nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsa, yazılarını okuyan yüz binlerce kişi varmışçasına bir kelime yazıp elli karakter boşluk bırakıp bir cümle yazıyor. sadece bu ayrıntı bile kendisinin ruh sağlığının yerinde olmadığının kanıtıdır. biz de boşluk bırakıyoruz ama paragraflar arasına ve göz yormamak maksadıyla.
 • nejat brohi ankara aile hekimleri dernegine uye bir hekim.

  https://www.ankahed.org.tr/…ifalar-nejat-brohi.aspx
  https://imgur.com/a/nwovv

  "ankahed dernek üyesi meslektaşımız sevgili nejat brohi ..."

  kendisi eksisozluk'teki anoktale isimli yazar:

  (bkz: babamın öyküsü)
  (bkz: #70978813)
  https://imgur.com/a/kk5aw

  ayrica: apple manyağı ilginç doktor yazar

  facebook profili:
  https://www.facebook.com/nejatbrohi

  burada eksi'de yazdigi bir çok entry'sini paylastigi gorulebilir.

  nejat brohi in a nutshell:

  * idil biret'e ovgu adi altinda `hayvan,

  hayvansın.`

  demistir.

  (bkz: #72156593)
  https://imgur.com/a/g1fyn

  bir baska entrysinde ise "idil biret hanımefendi muazzam bir emperor beş kaydı yapmış. hem ona bir teşekkürler ve saygı entrysi hemde kibar ince sözleri hafif maço üslupla süsleyip tatlı ve nazik bir sevgi duruşu yapıyorum." diyerek ifadelerini aklamaya calismistir.

  (bkz: #72375300)
  https://imgur.com/a/ngain

  * seksisttir. buna kanit olarak entrylerinden cokca ornek gosterilebilir. turkiye icin cok da sasirtici olmayan bir erkek profili cizdiginden onemsiz gorulebilir. ote yandan bu kisinin bu sifatla nasil aile hekimligi yaptigi merak konusu olmaktadir. acaba kendisine danisanlar bu ozelligini bilmekte midir?

  orn.

  "işte baba nasihati budur. celi’de bu yoldadır. mecburdu yani orkestrasını erkeklerden oluşturmaya, çünkü en iyiye ancak böyle ulaşabilirdi ve o erkekleri de bir ananın karnında taşıdığını, emzirdiğini, bakıp, büyüttüğünü çok iyi biliyordu.

  o analara karşı asla bir saygısızlığı, hadsizliği, zevzekliği olmadı. sadece orkestrasına sızmaya çalışan eksik eteklere, orkestrasını beceremeyeceklerini çok iyi bildiği ama modern kapitalizm ve tüketim döngüsü için her yere sokulmaya çalışılan ve karman çorman edilmeye çalışılan xy ve xx kromozomlarının çorba olmasına karşı korudu celi.

  çünkü adı gibi biliyordu 1-2, oda belki varsa iteleme xx kromozomu yeri orkestra içi değildi."

  https://imgur.com/a/jz2zo
  (bkz: #25477256)

  entry'de anlatildigi halde altini cizmekte fayda var: kendisinin savundugu ve kendisi gibi seksist olan bu orkestra sefi (celibidache) aletinin ustadi tam ehil bir kadin tromboncuyu sadece kadin oldugu icin asil sefi oldugu munih filarmoni'den uzak tutmak icin her turlu cirkin yola basvurmus bir kisidir. ve nihayetinde mahkemeye akseden davada trombon sanatcisi hakli bulunmustur. aile hekimi brohi bu olayin kahramani sefin tarafini tutmaktadir.

  (bkz: #72413667)

  * (bkz: #71042236)
  https://imgur.com/a/lnvjv

  "benim brückner konserlerinde en önden iki bilet alıp yanıma brückner resmi koyduğumu bilir misin?"

  * sadece bir entrysinden alintilar:

  cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası sanatçilarina " iboşov'un dansözleri gibi sürekli kıvırıyorlar" demis ve eklemistir:

  "bence:

  cso kapatılmalıdır." + "... türkiye'mizin en büyük hayal kırıklığı olan """ şey """ ." + " utanmanız şerefiniz ve haysiyetiniz olsun. " + "ulan haysiyetisiz herifler ..."

  "... onurunuz yok."

  "sizden """ artemis """ [bu tirnaklar brohi'ye aittir. otka] isimli bir müzisyeniniz görmüş. ne beklersiniz: özür değil mi? çünkü doğrusu budur. nah özür. artemis efendi ve cso beni çok ayıp lamışlar, efendim meslek hayatlarında ilk defa bu tepki imiş... ona güzelce, saygılı, açıklayıcı ve kibarca verdim yanıtını ve o da anında kibarca sıvıştı."

  https://imgur.com/a/0ynps

  entry'nin genelinde, programinda en az bir adet j. s. bach yapiti olan bir konserde bach calinmadigini sanarak konserde "bach çalin" diye bagirarak olay cikardigindan bahsediyor. gulsek mi, aglasak mi, kendisine bir doktor mu tavsiye etsek; bilemiyoruz.

  * bach muzigine iliskin goruslerinden bir kuple: 2- bach’ın nice passionatı dururken beethoven piyano sonatlarına kaçarım hep, çünkü hep daha keyifli hem daha melodiktir,

  https://imgur.com/a/yptdx

  ayni entry'den alintilar:

  "bunun için anton brückner konserinde iki bilet alır ve yanıma o’nun ihtiyar ve yaşlı bir adam iken çekilmiş siyah beyaz ince bir kravat giydiği takım elbiseli resmini yanıma koyarım."

  mahler hakkinda vecizeleri: mesela mahler de devdir ama daha çok bence ergenlikten çıkamamış bir dev senfonisttir.

  rengim gokmen'e hitaben: iyi adam, sakin adam ve bence koca sağır’dan daha güzel sevgilileri oldu, eşi kıymetini bilsin derim. yoksa kapar gider türk kızları;)

  kendisi apple manyağı ilginç doktor yazar basligi altinda da irdelenmis. instagram hesabindan bir alinti kafa yapisina iliskin fikir vermektedir: https://hizliresim.com/o6m6vr hatirlatiriz: bu kisi bir aile
  hekimidir.

  bu ilginç aile hekimine iliskin entry'mizi genisletmeye devam edecegiz.
 • yıllardır kendi adını sanını açık açık yazarak hem sözlük hem sosyal medya hesaplarında kimliği açık bir şekilde her konuda herkese sataşan, gittiği konserde istediği besteci çalınmadı diye (daha doğrusu çalınmadığını sandı diye) orkestra müzisyenlerini isimleriyle sözlükte afişe etmeye ve hakaretler yağdırmaya kalkan, sonra bu yazılarını klasik müzik camiasında ünlü ünsüz bir sürü kişinin profillerine yayan, bu kişiler bu yazıları kendi profillerinden sildi diye bir de bir kamyon lafı onlara eden, genç genç müzisyenler hakkında yalan yanlış yazılarını yaymak suretiyle bu insanların itibarını ve geleceğini tehlikeye atan, üstelik tecavüzsüz sikmesiz sokmasız bir şeyi övemeyen veya yeremeyen “aile doktoru”. kimsenin kimseyi ifşa ettiği yok, sadece birinin önüne gelen herkese yalan yanlış karalama kampanyası yapma şuursuzluğuna dur demesi gerekiyor, anlatabildim mi?

  “nejat brohi ‘o kadar da boş bir kişi’ değildir. trust me ;)”
  diyerek instagram’dan şöyle bir şey paylaşmış -uyarıyorum, mantık sınırlarınızı zorlayacak bu belge, zira bana içinde eric clapton, glenn gould, sviatoslav richter, roger federer, tolkien, bilbo ve frodo baggins isimleri geçen bir vize başvurusu okuyacaksın deseler inanmazdım: http://tinypic.com/r/hrev76/9

  burada kanıtlamaya çalıştığı şeyin ne olduğunu düşünüyorum, düşünüyorum, çözemiyorum. ‘bakın ben ingilizce biliyorum, yurtdışlarına bile çıktım’ demeye mi çalışmış, ‘eric clapton konserine gitmiş insanım’ mı demeye çalışmış, ‘bakın ne kadar her alanda bilgi sahibiyim, sizin sevmediğiniz türklerden değilim’ mi demeye çalışmış, çözemedim. çok halkçıydı halkın dilinden konuşuyordu di mi bu arkadaş her konuda sikmeli sokmalı tecavüzlü laflar kusarken.

  zaten olayın asıl komik kısmı bunun bir vize başvurusu mektubu olması. adam resmen ingiltere konsolosuna entry girer gibi mektup yazmış, ingilizce yerlerde (şurada düzelttim hayır olsun diye: http://tinypic.com/r/k0mx07/9 ), konsolosa ‘bak çok kültürlü insanım, param da var, abd’ye de gidebilirdim ama sizin ülkenizi daha çok seviyorum bak’ diye alakalı alakasız bir çuval şeyden bahsetmiş, bunu da niyeyse aylar sonra bir şeyler kanıtlamak için “nejat brohi boş bir insan değildir” diye paylaşmış. aralarda “we will see” falan diyo ahahaha ay ölücem gülmekten

  edit: sonra amerika’ya gitmiş, oradan da bu sefer londra’ya saydırmış (tabi ki sikmeli sokmalı yine) kadın düşmanı aile hekimi: http://tinypic.com/r/2zq4qz6/9

  bu arada facebook profilinde “sağlık bakanlığı’nda” çalıştığını yazmış, inanak mı bilmem ama onu da ingilizce yazmış, hadi yazdın bari ministry‘yi doğru yazaydın be abi.

  halen özür dilemedi ve hakaretlerini silmedi.
 • (bkz: pardon soru neydi)

  soru gay misin değildi. böyle bişey diyen olmadı, bu açıklama niye ki şimdi ne alaka?

  soru neydi? soru kendi halinde saçmalasa kimsenin umrunda olmayacak bir zatın sözlerinin ve yazdıklarının başka insanların hayatına etki edecek noktaya gelmesiyle ilgiliydi. kadın düşmanlığı, nefret söylemleri, hedef gösterme ve kontrolsüz hakaretti.

  bi bırak laf salatasını arkadaş. özür dileyip kustuğun hakaretlerini silmen gerekiyor. hakaret etmiyorum diyorsun, hakaretten patır kütür entrilerin siliniyor. e demek ki bilmiyorsun lafın sözün ayarını.

  not: hiç uyuşturucu kullanmadım. öylesine belirteyim dedim.
 • tinypic linkleri gordukce nejat brohi'ye daha cok hak verdigim asil ruh hastaliginin 2017 yilinda mobilde acilmayan o siktigimin tinypic linklerini veren kisilerde oldugunu anladigim baslik.
 • keşke biraz daha millete “ayar” verse ve tekrar çaylak olsa. o ve kadınları aşağılayan, tecavüzü öven, aynısını on farklı başlığa kopyalayıp entry sayısıyla övündüğü ishal yazıları yokken sözlük çok daha güzeldi.

  “ımı bin ilimcil kızı giçirdim”
 • ozunde zararsiz bir insana benzeyen, inceden sumer kolcak tadi aldigim, aktif doktorluk yapmasi dolayisiyla hafiften kaygi duydugum adam.