şükela:  tümü | bugün
  • yıldız tilbe'nin evine aldığı bir homelessla olan macerasını içeren video klip.
  • yıldız tilbe'nin nejat işler'den borcunu ödemesini istediği sonucunu çıkardığım klip. bi ara nejat ağlıyor 'parayı denkleştiremedim abla kusura bakma' der gibi.
  • nejat işler'in tedaviye cevap vermeyen bir katatonik şizofren karakterini canlandırdığı kliptir.
  • muhteşem detaylar var değinilecek ama ben şuna dikkat çekmek istiyorum. hemen hemen klibin başından beri nejat işler'i korkunç bir okşamayla seven yıldız tilbe, 4.06'da başını aşağı indiriyor ve o acı çeken ifade bir anda gidip sanki sevgili klip partneri çadırı kurmuş da ona gülüyormuş gibi bir hal alıyor.

olabilir mi ya?
  • babasından çok mal mülk kalmış gayrimenkul zengini yıldız tilbe'nin 14 aylık kirası birikmiş alkölik ve hapçı kiracısı nejat işler'den birikmiş kiraları istediği ama bir yandan da haline çok acıyarak mıncıra mıncıra teselli ettiği, ara ara yine kiraları öde lan diye sarstığı, nejat ağlayınca kıyamayıp "kız iki üç aya ölür bu düzelmez, başında bir kadın olsun, çitileye çitileye yıkarım ben bunu" diyerek nikahına almaya karar verdiği epik bir eser. kendinden frenchli takma tırnak koparan bir aşk hikayesi. nejat'ın düğüm olmuş 60 tel saçı yıldız'ın elinde kalacak ve kadın saçları yere silkecek diye beklerken bitmesi üzdü.
  • özellikle kurumsal şirket çalışanı plaza insanları tarafından sessiz izlenilmemesi gerekendir. cuma gününü pazartesi, iki gramı huzuru heba, yaşama sevincini alaşağı eder.

şu an kendimi devlet bahçeli gibi hissediyorum. bu insanlar ne yapmaktadır? neşat işler isimli şahıs yıldız tilbe klibinde oynayarak nereye varmak istemektedir?
  • aşırı uyumsuz yakınlık barındıran, izlerken burnumun dibine girmişler gibi hissettiren tuhaf klip olmuş. yıldız nejat'ın deri ceketini dokana dokana eskitti. nejat'a bi sinir geliyo gülüyo, dağılmış gitmiş. yıldız oyuncak bebekle oynar gibi yoğuruyor. o ortama düşmüşümcesine kaçasım geldi.
  • spontane geliştiyse ve bilinçli çekimler yapıldıysa bir şey diyemem ama nejat işler ve yıldız tilbe var klipte, üniversite birinci sınıf sinema öğrencisine mi çektirdiniz ?
  • arkadaşlar bu ot kafası.

herkese aynı vurmuyor meret. kimini patatese çevirir, kimini zıp zıp zıplatır. bu klipte iki örneği de görüyoruz.

nejat işler koala gibi, koydukları yerde kalmış; yüzünde de o bilinçsiz sırıtış sabit. yıldız tilbeye ise sıvaz gelmiş. durmadan sıvazlıyor. ama ne sıvazlamak, sıvaz sıvaz üstüne. sıvaz içinde bırakmış nejat’ı. arada hızını alamayıp kendini de sıvazlamış bir süre. hatta bir ara nejat’ı sarsalıyor kendine getirmeye çalışıyor sen de sıvazlasana lan diyor hareketleriyle, ayakta zor durduğunu farkedince pes edip sarılıyor. klibin doruk noktası tam ortasında nejat işler’e bad trip kafasının geldiği anlar. ağlamaya başlayınca yıldız nejat’ın kafasını sıvazlayarak kendisine yardımcı olmaya çalışıyor. 2:55’teki bilek güreşi sahnesi çok sempatik. artık nejat’ın kafa iyice gitmiş. zaten biraz sonrasında da uyuyor yıldız’ın omuzunda. uyandıktan sonraki sahnelerde de belli olacağı üzere hala kendine gelememiş; yıldız’a kafasını sallayarak ne dediğini anlamıyorum dediği anlara kadarki süre yıldız’ın üzerine düşmesinden korktuğu nejat’ı ayakta tutmaya çalışmasıyla geçiyor.

yalnız belli ki mal çok iyiymiş. sanırım onlar da bunun farkında olacak ki camı pencereyi kapatıp malı şöminede falan yakmışlar. bu kadar uzun kafa başka şekilde zor çünkü.

çekimden sonra ne kazınmıştır o mideler.

edit: bir de sessiz izledim tavsiye üzerine. yıldız resmen adamı kullanmış. adam eskimiş amk yanmış sürtünmeden. artık eski nejat değil.
  • nejat işler'in kaybedenler klübü setine giderken yarım saat uğramış görüntüsü gözlerden kaçmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap