şükela:  tümü | bugün
 • eski atletizm federasyonu baskani, odtu insaat mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi ve trt de atletizm programlarinda yorumcudur. ilginc sesi ile taninsa da ilerleyen yasina ragmen mutis azmi ile yaz kis demeden sortunu giyerek oglenleri kosuya cikmasi, odtudeki calisanlarla toprak sahada futbol oynamasi ve pas vermeyen herkesi azarlayip, kendisinin igrenc oynamasi ile gonullerde taht kurmustur. sureyya ayhan avrupa sampiyonu olduktan sonra hayatindaki en mutlu anlardan birini yasadigini soylemistir ustelik. benim de hocamdir saygida kusur etmem.

  ozensiz ilk yazimdan eksik kalan yerleri tamamlayayim. gizlemeye calissa da nejat kok bir half elftir, yani ne insan ne elf ikisinin karisimi bir seydir. kemik, vucud yapisina, sakallarina, sivri kulaklarina bakinca her sey anlasilir. odtu calisan kadrosuyla oglenleri oynadigi futbol maclarinda tanju colak benzeri firsatci forveti oynar, macin 80%inde ofsaytta gezer, istedigi toplari hic alamaz ve surekli "neden pas vermiyorsun ilyas!" sekilli serzenislerde bulunur. ilyasi biyik altindan cattik ya derken gordugumuz bir sonraki kare de hayli komiktir. en sonunda istedigi pasi alip sutunu cektiginde topun 3km/s ile hayli yandan auta yuvarlanmasi ise hocamizin neden istedigi paslari alamadiginin cevabidir.
 • 1996'da avrupa atletizm ligi türkiye'de organize edilecektir. atletizm federasyonu iaaf'e bir fax çekerek verilerde kullanılmak üzere dünya ve avrupa rekorlarını, avrupa ligi'nin en iyi derecelerini ister. gelen cevap yazısının tam metni aşağıdaki gibidir:

  dear sir,

  the information you have requested can be retrieved from the official iaaf head statistician. he is informed about your request and and has compiled up-to-date stats for you.
  his contact information is as follows:

  nejat kok
  tel:...
  fax:...

  yıllarca sesinin özel tınısı ile atletizmle özdeşleşen bu kişinin daha da başka bir platformda bu görevde yer alması önce bir dumur arkasından da zaten var olan derin saygının artmasını sağlamıştır
 • 2004 atina olimpiyatlarını televizyon başında izleyenlerin, sayesinde aklı başında bir kaç yorum dinleyebildiği atletizm uzmanı. saygı duyulası bir adamdır, ben kendimi bildim bileli atletizm şampiyonalarının peşindedir. ayrıca hastasıyım o ses tonuna...
 • bir ortamesafe koşusu...

  - şimdi de nejat abi'den yarışın yorumunu alalım.
  - tempo oldukça düşük, fakat ilerleyen turlarda tempo artacaktır.

  nejat abi hiç yanılmadı... (saygılar)
 • odtü stadyumu'na tartan pist yapımına karşı çıkmış kişidir aslında bir bakıma haklıdır konserlede ve bahar şenliğinde o tartan mahvolacaktı ama yine de toprak pisten iyidir. toprakta koşan çoğu sporcu hemen sakatlanıveriyor.
 • yıllardır trt'den yayınlanan atletizm yarışmalarına ilginç sesi ve eşsiz yorumuyla değeri ölçüleyemecek katkılar sağlayan büyük insan. onun ve rahmetli kenan onuk'un sesiyle sevilen bir spor dalı ve hızın sukunetle kaynaştığı mutlu, hoş dakikalar.
 • yillarca odtu in$aat muhendisliginde yapi mekanigi ana bilim dalinda dersler veren, ancak israrla, derste, atletizm anlatirkenki heyecan ve $evkten cok uzak bir anlatim tarziyla ogrencileri baydigi yetmezmi$ gibi, bir de bu eziyeti, taviz vermez bir uslupla blok ders yapmakta inat ederek ve buna direnen ogrencilerle kavga ederek ikiye katlayan akademisyen.

  normal $artlar altinda, ogrencilerle pek diyalog kurmaz, yuzu gulmez, soguk bir insandir, hatta derslerde bile goz temasi kurmaz. sadece, atletizmle ilgisi olan ogrencilere yakinlik gosterir. mesela, bu tanima uyan milli disk atici bir arkada$, odasina gidip laf arasinda kirdigi rekorlardan bahsedince, yuzunde guller acmi$ ve "herhangi bir derste sorunun olursa, cekinme gel" diyerek babacan uslubunu nihayet di$a vurmu$tur.

  komple sporcuymu$ gibi bir izlenim verir: kampuste, kar-ki$ demeden, ekurisi polat gulkan hoca ile ko$ar, toprak sahada umitsizce pas istemekten helak oldugu ogle arasi maclarinda oynar ve bazen de sirtinda kayak takimlariyla yapi mekanigi lab'ina cikagelir. spora olan meraki kadar yapi mekanigine ilgi gostermediginden olsa gerek, yillar yili, dr. unvaniyla derslere girmi$tir.
 • 384 kodlu structural analysis dersinden başka ders verdiği görülmemiştir bu alemde.
 • ünvanı trt'de atletizm yorumcusu olarak geçen sevilesi şahsiyet. bu seneki dünya atletizm şampiyonasında da trt'nin spikerlerinin yanında yorumlarını dinledik. orta yaşını aşmış, sakin, bilgili, süper hafızalı bir adam. üstelik kendisinde cüneyt koryürek 'in bilmişliği ve kibiri de yok. daha ne olsun.
 • cüneyt koryürek'in vefatıyla, ülkemizde tek kalmış atletizm otoritesi.*