şükela:  tümü | bugün
 • bazi bulutsuzluk özlemi hayranlarinin bile kabul ettigi tamlama.
 • bende hat safhada olan özlem... o ne tüyleri diken diken edici bir ses öyle... *
 • bulutsuzluk özlemi çok önemli bir gruptur.. ortalıkta çok da fazla rock grubu yokken ve varolanların da çok azı şarkılarında türkçeyi kullanırken, bulutsuzluk özlemi neredeyse tek başına bir kale gibiydi.. bu tek başınalık onlara bir jenerasyonu etkileme şansı verdi.. bugünün pek çok rock önemli isminin de içinde olduğu bir kuşağın sevdiği, saygı duyduğu, örnek aldığı ve sonunda kadar da sahip çıktığı bir ekiptir halen..

  bulutsuzluk özlemi aslında nejat yavaşoğulları'nın ilk albümünün adıdır.. sonra da grubunun adı olmuştur.. o kadar değerli müzisyen gelip geçmiştir gruptan ama nejat hep kalmıştır.. çünkü bulutsuzluk özlemi nejat yavaşoğulları'dır.. salatadaki sirke gibi (bkz: sirke limon çekişmesi) bütün salataya siner, işler ve salatanın tadını bozar, ele geçirir.. nejat bey hemen her hali ile iticidir ve nasıl oldu da böyle oldu diye düşündürür insana.. nasıl oldu da türk rock tarihinin en önemli gruplarından biri bir adama endeksli olabildi..

  bugünün müzik insanları için neredeyse bülent ortaçgil kadar önemli bir sembol.. ama bülent ortaçgil'in aksine nejat yavaşoğulları kendisine verilen bu değerin altında ezilmekte.. sanki böyle müthiş bir yemek var da biri gelmiş en alakasız baharatı ya da sosu boca etmiş üzerine.. böyle garip bir his bu..

  daha farklı olabilir miydi acaba?
 • hemen herkesin içten içe düşünüp hissettiği ama yüksek sesle dile getirmenin entelektüel açıdan bir zaaf olabileceği endişesi ile suskunlukla geçiştirdiği mühim bir saptama.

  insanın tüylerini diken diken eden, kaçıp bir yerlere saklanma isteği uyandıran kapı gıcırtısı kıvamındaki sesin, donuk ve manasız bakışların sahibinin olmadığı ve fakat o olmadığında nasıl bir bulutsuzluk özlemi olacağı da bilinmeyen bir bulutsuzluk özlemine duyulan umutsuz özlem.
 • direkt olarak bulutsuzluk özlemisizlik özlemidir. zira bulutsuzluk özlemi, nejat yavaşoğulları demektir. sesi veya tarzı sevilmiyor olabilir de, kendi halinde samimiyetle müzik yapan iyi bir adamın ortadan kaybolmasının istenmesini anlamıyorum. sevmiyorsan dinlemezsin, izlemezsin olur biter. nejat yavaşoğulları kral tv'de zırt pırt karşına çıkmaz ki, televolelerde pazar keyiflerinde olur olmaz görünüp rol yapmaz ki.
 • kimse zorla nejat'ı dinlemek durumunda olmadıgına gore, özlem duymaktansa dinlememeyi tercih etmekle cozulecek bir durumdur çünkü, bazıları hatalarıyla güzeldir, öyle sevilir. nejat da onlardan biridir.