şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ks. new england journal of medicine.

  özellikle dahili branşlarda; kaliteli araştırma makaleleri, alanında uzman isimlerin fikir yazılarını ve hem öğrenciler hem de doktorlar için birçok eğitici quizler içeren haftalık tıp mecmuası.
 • (bkz: the new england journal of medicine)
  tıp öğrencilerine şiddetle tavsiye edilmesi gereken yayınlardan biridir.

  not: ses kayıtlarını dinleyerek istediğiniz sayı hakkında kısa bir ön bilgi sahibi olabilir ve hangi yayını okumaya öncelik vereceğinize daha hızlı karar verebilirsiniz. üyeliğin ücretsiz olması ve beğendiğiniz yayınları kayıtlı tutmanıza imkan vermesi de bir güzellik. fotoğraflar ve videolar da tahmin edilebileceği gibi oldukça yararlı. burayı ve benzer yerleri öğrenciyken tanımaya çalışmak sizin ve hastalarınızın hayrına olur.
 • massachusetts general hospital vakalarından oluşan case study bölümü hastaya yaklaşım ve ayırıcı tanı yeteneklerini geliştirmek isteyenler için bire bir olan dergi. doktorlar ve tıp fakültesi öğrencileri hobi olarak dahi açıp okuyabilir zira vakaların çoğu house md. den fırlamış gibidir. okumasının zevkli olmasının yanı sıra bir de tatlı tatlı hastalıkları anlatır, efendime söyleyeyim nasıl tanırız özellikleri nelerdir falan filan.

  http://www.nejm.org/…edical-articles/clinical-cases adresinden ulaşabilirsiniz. eduroam dan tam metinlerine ulaşabilirsiniz. ben yarışmaya hacettepeden katılıyorum, en azından burada öyle.
 • özellikle "interactive medical cases" kısmına bayıldığım medikal jurnal.