şükela:  tümü | bugün
  • dunyadaki en igrenc sey
  • şu günlerde sanki bütün vücudumla pamuk şekeri yemişim gibi hissetmemi sağlayan yapış şey.
  • yüzde 30-40'tan fazlası, fazlalığı oranında cinnete kadar götüren bela. nefes mi alıyorum, alev mi yutuyorum belli değil. soğukta ayrı dert, insanı iliğine kemiğine kadar üşütür; sıcakta ayrı dert, karada yüzüyormuş hissiyatıyla bunaltır da bunaltır. bunun ilacı poyraz, o da çıkacak da esecek de insani şartlara kavuşacağız. yüzde 70 nem ne yahu! karada yüzgeç çıkaracağız bu gidişle.
  • girişi münir özkul ve adile naşitin oynadığı bizim ev filminin müzikleri gibi olan ilginç gevende parçası.
  • puslu kıtalar atlası okunurken dinlendiğinde daha bir vurucu olan gevende şarkısı. sanki bu kitap için yazılmış gibi.
  • efendim bunu ölçmek için bir paket petibör bisküvi alınız, paketi açınız, çıtır çıtır bisküvilerin bir kısmını yiyip- ki bu arada yere tozlar dökülsün- açık bırakınız. bir müddet öyle bırakınız havayla temas etsin, güzel güzel kaynaşsınlar. sonra paketin başına geçiniz bir adet bisküvi alınız "çaysız ıslaklık" kavramıyla tanışacaksınız. şimdi bu durumda istanbul'da her gün nerelerinizin ıslandığını düşünüp, çıtır çıtırken neye döndüğünüzü hissedip herhangi bir yerinize dokununuz. işte şimdi bisküviyle empati kurmuş oldunuz. saygılarımla
  • "amına koyayım onun, çok ayıp ediyor"

bir istanbul'lu ...
  • bir süredir neredeyse şu yaşta isilik dökmeye neden olacak kadar rahatsızlık veren şey. solungaçlarımız bile çıkabilir, o derece yani .