şükela:  tümü | bugün
  • sirbistan karadağ basketbol genç milli takımının 2.09'luk forveti. 1987 jenerasyonunun en olağanüstü oyuncusu olarak kabul ediliyor. gerçekten de çok nadir bulunan vasıflara sahip, hem vücut koordinasyonuna, hem süper bir ayak fundamentali hem de oyun zekasına sahip. o kadar ki kendi düzeyindeki oyuncularla oynamaktan sıkılıyor gibi. 2005 nba draftinde ilk 5'te seçilmesi kesin gibi. elbette darko miliçiç'ten ağzı yanan nba aleksandrov'u üfleyerek de yiyebilir.

    edit: son dönemde özellikle fiziksel mücadeleden çok çabuk yılması onun nba gibi yüksek fizik güç isteyen bir ortamda zorlanacağı izlenimini yarattı ve mock draftlerde gerilemesine yol açtı. ayrıca bir sf için şutu da henüz tam olarak gelişmemiş ama potansiyeli halen inanılmaz
  • bir pivottan ziyade sf/pf benzeri bir oyun stiline sahip bir oyuncudur. ancak bu yapıdaki dirk nowitzki'den çok kevin garnett'e yakındır (tabii şu an için onlarla karşılaştırmak sadece bir anlatım zenginliği kazandırmak için). gelecek sene ilk 3'den seçileceği pek muhtemel.
  • eski itu'lu reginald freeman ile takim arkada$idir kk reflex'te.. ribaund ortalamasi boyuna göre biraz dü$ük.
  • aşil tendonunu kopardığı için bir senedir basketbol oynayamayan, bu yüzden u-20 turnuvasına da katılamayan basketçi. önümüzdeki sezon kızılyıldız formasını giyecektir. büyük ihtimalle hiçbir zaman potansiyeli ölçüsünde büyük basketbolcu olamayacak. yine de bu ismi akılda tutmakta fayda var.
  • ciddi sakatlığından sonra beklenen ölçüde bir yıldız olamayan oyuncu, son üç yıldır ewe baskets oldenburg'da oynuyordu. takımın değişmez ilk beş oyuncusu idi ama bu sene yolları ayırdılar, haislip'in sakatlığında gaziantep basketbol formasnı giyecek.