şükela:  tümü | bugün
 • şükela mı şükela müzik grubu.
  kesinlikle hayatınızda en az bir kere dinlemeniz gereken kadınlar.
  mutlu varlık kocaili'ne ayrıva hayranım.
  resmi internet sayfaları da budur: nemeth quartet
 • donizetti klasik müzik ödülleri'ne yılın oda müziği topluluğu dalında aday gösterilmişler.

  onları 9 mart'taki "dünya kadınlar günü" özel konserinde izlemiştim. modern görünümleri aksine auralarıyla, sanki mitolojiden günümüze kadar kendini korumayı başarmış 4 mistik karakter gibiydiler. öyle insanüstü, öyle büyüleyici... her eser başlangıcında gözleriyle anlaşabildikleri bir uyum vardı aralarında. ve adeta bu sessiz iletişimle, sözcüklerin, tek anlaşma kanalı olmadığını gösteriyorlardı. ardından notalar devreye giriyor ve bu dört kadın, o gece anlatmak istediklerini müzikle ifade ediyorlardı.

  üstelik seçtikleri eserlerde, kim çalarsa çalsın dinletir kurnazlığı yoktu. hele bazıları farklı türü nedeniyle yorumcu elinde, dinleyen için eziyete dönüşmeye müsaitti. ama onlar, performanslarıyla dinleyiciyi mest ettiler.

  her biri birbirinden zarif, yetenekli ve sevimli bu 4 kadını zaten takdir ediyoruz da umarım başarıları bu sene ödülle de taçlandırılır.

  ilave: ödülü kucakladılar.
 • muazzam bir keyif bu hanımları dinlemek. konserlerinin en azından bir kere tecrübe edilmesini şiddetle tavsiye ediyorum. klasik müziğe ilgi duymayan insanları bile mest edeceklerinden şüphem yok. dinleyiniz, dinletiniz...