şükela:  tümü | bugün
 • şahane bir mavi sakal şarkısı.

  hatırlayan var mıdır ki bu şarkıyı, çok zor. mavi sakal bunu hiç bir albümünde yayınlamamıştır. o dönem radyo d'de pazar gecesi maximum rock programında güven erkin erkal mavi sakal'ın hiç bir yerde yayınlanmamış şarkısı olarak lanse edip 1-2 defa çalmıştı. mavi sakal'ın kan kokusu albümüyle en popüler olduğu günlerde bir ayrıcalığa sahip olmak için kasede kaydetmiştim şarkıyı, hatta sonuna doğru maximum rock sesiyle bitiyordu. o günlerde defalara dinlemiştim ve aşık olmuştum şarkıya. ne yazık ki artık dinleyemiyorum, üstüne üstlük şarkıyı bilen kimse de bulamıyorum. yoksa bir hayal miydi nena...

  nakaratı hatırladığım kadarıyla şöyleydi:

  yitip gittin elimizden
  her nerdeysen bizle ol
  sen gittiğinden beri sokaklar
  eskisi gibi değil...
 • neynunnynzig lufbalonz'un nena'si. kot üstü kirmizi atlet'li nena. kahverengi saçlarinin uçlari da kirmiziya çaliyordu yanilmiyorsam bir vakit. kim wilde ve nena arasi, "arslanbaş tabir ettiğimiz" çirkinlikte saç kesimi yapan kuaförlerin önünde kuyruk olan genç kizlarla ayni sinifta okumamiza neden olduysa da ich bin feuer auch dich dediği an nice donmuş akarsuyun şarildamaya başladiğini da hatirliyorum yine hayal meyal.. içerenköy'de oturan nena saçli kizlar paul young'a aşık, ümraniye'den gelen grease saçli oğlanlar sarişin kim wilde hayraniydi hayyi hak...
 • sabah sabah iyi geldi 99 luftbaloons. özlemişim. severim.
 • nena kerner. 1983'te çıkardığı 'nena' adlı albümüyle ismini duyurdu. 'nur getraumt', 'einmal ist keinmal' gibi başarılı parçalar üretti. alman 'bravo' gençlik dergisine defalarca kapak oldu.
  80li yılların birçok ünlü şarkıcısı gibi sessizce ortalıktan kayboldu.
 • lazcada "ses" demektir.
 • klibine netflix’in yeni alman dizisi “dark”ta rastladigim kadin.

  cok iyiymis bu arada.
 • mavi sakal'ın naklen ep'sinde yer alıyor kendileri. kandamarask'a selam olsun.
 • güzel şarkı. diyelim ki kötü şarkı, önemi var mı, pek yok. mavi sakal dinlemenin, genç osman'ın sesini duymanın kendisi güzel bir şey. lisede iki yol dinlediğiniz zamanlara gidebileceğiniz bir zaman makinası sanki.

  ben merak ettim. peki nedir bu nena? sözlerine bakıyosun, sevgiliye yazılmış bir şarkı değil. birinci çoğul formda yazılmış falan. youtube'da haluk ugurpakkan kullanıcısı şu şekilde açıklamış.

  "nena harika bir disi kopekti..abartisiz soyluyorum kadikoy caferaga mah.gozbebegiydi kadikoyde herkes tanirdi..beraber ayni evde yasadigi kedinin yavrularina annelerinden daha cok ilgi gosterirdi kendi yemegini onlarla paylasirdi..ve daha buraya sigmaycak bir cok oyku."
 • isp. "kiziiaaam" demek icin kullanilir, sadece disiler icindir. argoda "bebek! naber?" gibi bir anlama gelir. gunluk hayatta yaslisi genci herkes kullanir.

  erkek versiyonus, (bkz: nene) veya (bkz: nano)

  ayrica (bkz: tío), (bkz: tía)
 • dark dizisi dolayısı ile tanımaktan utanç duyduğum şarkıcı. geç olsun güç olmasın.

  şu hoş şarkısını dizi de yer yer duyabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=oas5nalfrwg