şükela:  tümü | bugün
  • nasıl hakkında kimsenin bu ana kadar bir şey yazmadığını merak ettiğim bir mekan.

caddebostan kültür merkezinin az ilerisinde ot'un yanında bulunan fransız lokal brasserie konseptli harika bir mekan... öncelikle rezervasyonsuz gitmenizi tavsiye etmiyorum çünkü aşırı büyük bir mekan değil... 150 kişilik falan diyebilirim kabaca ve yağmurlu bir istanbul perşembesi için bile kalabalıktı epey...

ilk defa dün bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ufak bir doğum günü kutlaması için gittik... mekanın yemek kalitesi gerçekten çok iyi... fiyatlar kimisi için yüksek gelebilir ama bu kadar iyi bonfile ve pizza yapan yer gerçekten sınırlı istanbul'da... atıştırmalık olarak önden gelen yiycekler bile çöplenmelik yemekten daha ziyade ana yemek olarak yenebilecek seviyedeler... herkes güveç yememi tavsiye etti ama ben onu bir dahaki sefere saklıyorum...

şarap menüsü geniş ve sorduğum hiçbir şaraba yok demediler... üstelik hem şişe hem de kadeh olarak verebiliyorlar... bu fiyat mertebesinde neredeyse hiç karşılaşmadığım şekilde kadeh şarabı oda sıcaklığında mı yoksa serin şekilde mi istediğimi sordular her seferinde... ek olarak denizli üzümlerinden kendilerine özel yaptırdıkları beyaz, kırmızı ve roze şarapları da mevcut... kendi şaraplarının şisesi 80 lira bile değildi... görece daha kaliteli şarapların şisesi ise 130 lirayı geçmiyordu...

dikkatimi çeken bir diğer nokta ise ortaklar ya da işletmeciler ile garsonlar arasında kalın bir hiyerarşik çizgi olmaması ve herkesin gülerek birlikte çalıştığı bir yer olmasıydı... önünüze gelen yemek için basit bir teşekkürler dediğinizde götünü dönüp giden sığır garsonlar yerine gülemseme ile afiyet olsun diyen insanlar mevcut... hatta yağmur vardır dışarısı soğuk olur mu diye içeride rezervasyon yaptırdığım için sigaraya çıkmıştım... masaya dönüp daha oturmadan sigara kullanıyorsanız dışarıda yerimiz boş isterseniz taşıyalım dediler...

az mekan için mutlaka tekrar giderim demişimdir... evime çok yakın olmasa bile buraya kesin tekrar giderim...

www.nenibrasserie.com
  • yil olmus 2018, kuvvetle muhtemel sahibinin oglu olan subyan, ogle vakti, ustte esofman ayakta spor ayakkabi bir bira iceyim diye girdiginiz saatte, tuyu bitmemis haline bakmadan, anasi olan yasta sizi fotografinizi cekmek ya da kas goz yapmak suretiyle rahatsiz edebiliyor, bir de bunu anasi babasi arka masada misafir agirlarken yapiyor.. o yuzdendir ki, daha da adimimi atmam..