şükela:  tümü | bugün
  • çin'in public cryptocurrency'si. ethereum'un daha gelismisi. python, java gibi programlama dillerini destekliyormus gelistirme icin.
    eskinin antshares'i.
  • aldığım ilk gün yüz güldürüyor. rengi yeşil markası şekil.
    hakkında olumsuz duyum almadığım için güveniyorum. bakalım.

edüt: buralar değerlenir demiş miydim?
  • tam anlamıyla bugun ortalığın anasını sikmiştir. 41 usd yi görmüştür.
  • mining yapılmayan coinlerdendir.

sahip olunan neo miktarına oranla cüzdanda durdukça "gas" üreten bir yapısı vardır.
    neotogas sitesinden cüzdanınızdaki neoya günlük/aylık/haftalık/aylık/yıllık yaklaşık olarak kaç gas üretileceğini hesaplayabilirsiniz.

neoların piyasa değerinin yanı sıra gasların da markette yeri ve değeri vardır.
    an itibariyle;
    1 neo = $31,67
    1 gas = $15,76

yatırım amaçlı satın aldıktan sonra eğer exchange sitesindeki cüzdanda (bkz: bittrex) tutarsanız gaslarınızın üzerine yatarlar. bu sebepten ötürü sahip olduğunuz neoları kendi cüzdanınıza çekmelisiniz. 3-5 günde bir cüzdanınıza girip "claim x.xxxxxx gas" butonuyla, biriken gasları hesabınıza işleyebilirsiniz. işlemesenizde bu gaslar, adresinizde unclaimed olarak birikmeye devam eder. unuttum diye korkmaya mahal yok yani.

cüzdanınızdaki adres ile hem neo hem de gas gönderip alabilirsiniz. gönderim yaparken bu seçime dikkat etmek gerekiyor ki yanlış miktarda asset göndermeyin.

cüzdan olarak da resmi açık kaynaklı cüzdanını kullanabilirsiniz.

özellikle batı piyasasına giriş yaptıktan sonra ve teknolojisini kullanan uygulamaların anonslarıyla birlikte şu anki fiyatını katlayarak değerleneceğini düşünüyorum.

neo.org
  • bir bitcoin yada eth clonu değildir. yeni jenerasyon bir crptocurrency & digital assert platformudur. c# ve java yazıp kullanacağınız neovm üzerinde geliştirilmiştir.
    şu an sdk sı , java , kotlin, .net, javascript , typescript, python ve go desteklemektedir. şu an piyasada en geniş foundation bazlı yazılım dili destekleyen platformdur ayrıca. tamamen developer friendly dir.
    buda blockchain' i merak eden ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen her dilden yazılımcıya göz kırpmaktadır.

şu an fiyatı 33 usd civarıdır, bu sene sonunda 100 usd leri görmesini bekliyorum şahsen.

hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

not : yatırım tavsiyesi vermiyorum. direk kendim yatırım yapıyorum.
  • şu sıralar sırat köprüsünde geçmeye çalışıyor, ya tamamen batacak ya da yeni ether olacak.
  • yardırmaktadır.
  • (bkz: neo)