şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evlenen kadın ve erkeğin kendi ailelerinden ayrılarak ayrı bir evde yaşaması.
 • maksut aşkar'ın 1 kasım 2014'te salt galata'da açılan mekanı..
  pazartesi günleri kapalı olan mekan öğlenleri 12:00-15:00 arası akşamları ise 19:00-24:00 arası servis vermekte olup kısa ve uzun olmak üzere iki farklı tadım menüsü sunmaktadır..
  neolokal
 • yurt dışından gelen tüm misafirlerimin bayıldığı ve az keşfedilmiş olduğunu düşündüğüm mükemmel mekan. adı üzerinde, yerel lezzetlere yeni bir açıdan yaklaşmışlar. sadece yemekleri değil ortamı ve çalışanlarıyla da michelin yıldızını hak ediyor. gidecek olanlara başlangıçlardan özellikle içli köfteyi öneriyorum. başlangıçlarla beraber veya bazen başlangıçlardan önce ekşi mayalı ekmekle getirdikleri muhammara, aklınızı başınızdan alabilir. maksut aşkar'a zaten laf yok. geçen gittiğimizde eski restoranı sekiz'in yerine bir nargileci açıldığından biraz dert yanmıştı.

  fiyatlar açısından konuşmak gerekirse ana yemek fiyatları 50 tl civarlarında genel olarak. başlangıçları da denemek lazım tabii bana kalırsa. sadece yemek değil, başlı başına bir deneyim olarak bakılırsa kesinlikle fiyatlar normal gelecektir. sırf ismi olduğu için kalabalık kebap restoranlarında yemek yemektense böyle rafine bir menüyü tatmak daha güzel bence.

  çok seviyorum arkadaş!
 • ortalama değil, baya baya kötü yemek yapan mekan. tadım menüsü 180 tl ve kötü. 50 tl olsa gene kötü.
 • evlenen çiftlerin, ailelerinden ayrı bir mekânda evliliği sürdürmeleridir. son dönem modern toplumlarda daha sık görülmektedir. bu yerleşim, çekirdek ailenin yaygınlaştığı sanayi toplumlarında gözlenmekte ve iş imkânı neredeyse ailenin de oraya gitmesine imkân tanımaktadır.
 • sanat eseri gibi görünen fakat lezzetsiz yemekler yapan karaköy'de bulunan bir restorandır.

  iki kişi toplam ödediğimiz 800tl hesaba değmedi kesinlikle.

  daha ucuz ve lezzetli alternatifi için; (bkz: alaf kuruçeşme)
 • bir üstteki arkadaşın hesabı ödeyemediği için bok attığını sandığım mekandır. iki kişi 800,00 tl ne yendi acaba?