şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir erkeğin dünyası, kadınıdır.
  seçilmiş kişi bile olsan bu böyledir.
  onsuz dünya malını neylesin.
 • (bkz: sen olayı çok yanlış anlamışsın)

  neo trinity'i seçmesi dünyayı kurtarmanın tek yoluydu. makinelerin insanları köleleştirmesinin tek çaresi, makinelerin insanlardan en büyük farkları olan sevgiyi öğrenmeleriydi. neo da bunu yaptı.

  filmi izlerken latex elbiseli ilik gibi hatunun memintosuyla popişkosunundan ziyade konuya odaklansanız keşke. cıstaq cıstaq pompa demiş bi de te allam ya. neyse ki morpheus size hap map vermiyor.

  (bkz: tavşan deliğine kerkinen seçilmiş kişi)
  (bkz: sözlüğe bir daha gelinse alınacak nickler)

  büyük resim için (bkz: #56391462)
 • neo'nun olayların dolap olduğunu anlayıp, mimara yapacağınız işi sikeyim, ben bildiğimi yapayım dedikten sonra arada gidip hatuna bakayım diye araya sokuşturduğu eylemdir.

  ayrıca neo o kararı versin diye olayların o şekilde gelişmesi kahin tarafından istenmiş birşeydir. kahin mimara kıl olmuş, senin tiranını başına yıkarım diye yemin etmiş. ondan sonra manipulasyonlarla işi bu noktaya götürmüş.

  neo ne yapıyor, girmiş mimarın odasına, adam diyor ki biz sizi matrix den bilerek salıyoruz çünkü zihinleriniz matrix'e uyum sağlamıyor. ilk iki sistem toptan göçtü. bu 7. si, artık daha stabiliz. ama uyumsuz zihinleride yedek olarak dışarı salıyoruz ki sistem bir daha çökerse elimizde çoğaltacak pil kalsın. sen de bak şu kapıdan siktir git, bir grup ekip ile tekrar başla döneceğini falan söyle bizim hikayeyi devam ettir yoksa ebenizi makinalarıma süttürürüm diyor.

  neo ne yapıyor, kendinden önceki 6 kişinin yaptığı mantıklı kararı verebilir ama onun başka seçeneği var. kahin olayları ayarlamış ilmek ilmek en son ajana da katılmış ki makinelerin elide sıkışsın. bakıyor duruma, dizlerimin üzerinde yaşayacağıma ayakta ölürüm aga diyor ve çıkıp gidiyor. ha arada benim hanıma bakayım göt olmasın diyor. olay o yani.

  sonra da pompiş mompiş yok amk. adam kendini feda edip gerçek dünyada ki insanları kurtarıp ölüyor.

  böylece ne oluyor, makineler ve insanlar barış yapıyor. insanlar kendi medeniyetini kuruyorlar. matrixde de bir devrim olmuş oluyor. kahin kazanıyor ama o küçük hintli piç ne alaka onu bende anlamadım. anlayan beri gelsin.
 • daglari delen ferhatı akıllara getiren olaydır.
 • "dünyayı sevgi kurtaracak" mottosunun hayata geçirilmesi klişesidir.
 • equilibrium da preston ikinci hanım olabilecek adayı da düzene kaybedince cinnete girip komple tetragrammatonu bitiriyordu, ip man de askerler karısına hamle edene kadar artık aylarca yıllarca haksızlığa karşı gelmiyor karısı mevzubahis olunca japon ordusuna dahi dalıyordu, fight club da olayların marla singer ile başlayıp marla singer ile bittiğini söyleyebiliriz. spartacus ün dizisinde kahramanımız özgürlüğü alınınca isyan etmiyor özgürlüğü alındıktan sonra karısı da en yakın dostu da ölünce isyan ediyor.