şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce olarak söylersek ve bilinen adıyla: i hear your voice. güney kore sbs kanalında hazıran ayında başlayan sanırım 16 bölüm yayınlanacak dizi. oyuncuları gayet tanıdık: secret garden dizisinden tanıdığımız oska: yoon sang hyun ve peşinde koştuğu şarkı yazarı çocuk: lee jong suk. bayan olarak ise seo dong yo dizisinin güzeller güzeli prensi ya da more than blue'nin çirkin cream'i: lee bo young. bu ablanın hatrına izlemeye başladım ve bayıldım diyebilirim.

  konusu bizim türk dizilerine taş çıkartır güzellikte. her zamanki gibi korelilerin kurguları harika. iki kamu avukatı ve etraflarında dolanan düşünce okuyan bir liseli çocuk konu edilmiş. çocuk bayan avukatı korumak için elinden geleni yapmaktadır çünkü on yıl önce hayatını kurtaran kişi o bayan avukattır. konuyu bu kadar çirkin anlattıktan sonra bilmem izler misiniz:)

  henüz beşinci bölümdeyim ve ilerleyen günlerde yine yazacağım.
 • 14. bölümde bir soluk alıp bıraktığım dizi. zira sbs'de hali hazırda hala yayınlanmakta ve çeviriler zaman aldığı için şu sıra bekliyorum. allah'tan haftada iki gün yayınlanıyor. 16 bölüm olarak okudum bir yerde ama uzadı galiba, 16. bölüm yayınlandığı halde bitmedi.

  15. bölüm bu yılın izlenme rekorunu kırmış güney kore'de. adamların temmuzda yayınladığı dizi yılın reyting rekorunu kırıyorsa siz düşünün gayrısını. yani arkadaşlar dizimiz bu yılın flaş dizisi oluyor. zaten senaryo harika biçimde gidiyor. oyuncular da şahane döktürüyor. lee bo young ablam harika kıyafetleriyle zaten göz dolduruyor. son zamanlarda izlediğim kore dizilerindeki bayan karakterlerin pespayeliğinden sonra giyim tarzı ve kıyafetleri harika geldi gözüme. görüntü kirliliği olmadan izliyorum.

  dizi bitene kadar izlemeyeceğim. zira şu an azcık hevesim gitmişken beklemek iyisi. yoksa çatlarım mazallah. olaylar o kadar soluk kesici ki, 14. bölüm sonu iyi oldu benim için. dikkatimi çekmeyen bir noktada bitti.

  bu dizi bitene kadar personal taste ile idare edeceğim. ye jin soon ablam kötü kıyafetleri ile gözümü tırmalasa da gülüşüne katlanıp izliyorum. bu ayrı bir entry konusu.
 • ostleri çok şukela olan dizi.yer yer mantık hataları olsa da fena dizi değildir.
 • karakterlerin birbirlerinden aldıkları hayat dersleri muazzam olan dizi. özellikle finalde park soo ha kişisinin sözleriyle izleyici de neler kazandığını fark ediyor. böyle anlatınca ders vermeli, misyonlu, ibret alınmalı sıkıcı dizilerden biri gibi algılanmasın. aksine gayet sevimli bir dizi. karakterler de fantastik bir ayrıntı dışında gayet sıradanlar. fakat dizi boyunca yer yer çatışır yer yer uzlaşırken birbirlerine müthiş katkılarda bulunuyorlar.

  --- oyuncular ve karakterler hakkında dedikodumsu spoilerımsı ortaya karışık ---

  avukat jang, 20 saniyelik ünvanının sebebi ve evi ahıra çevirme hızı gibi yönleriyle beni benden alsa da en şık giyinen dizi karakterlerinden biriydi. lee bo young'u ilk kez izledim ve çok beğendim. ayrıca tüm izlediklerim içinde en iyi ağlayan oyuncu olabilir. savcı seo da giyim konusunda iyiydi. ayrıca maşallah ne endam varmış, hele cüppeyi de giyince fırtına gibi oluyordu. iki eski çekişmeli arkadaşın hikayesi iyiydi.

  gönlümüzün oska'sı, oppamız, avukat cha rolündeki yoon sang-hyun yine döktürmüş. bir insan nasıl bu kadar iyi olabilir yav. karakteri diyorum yani. avukat cha akıl sınırlarını zorlayacak kadar iyi kalpli ve efendi bir insandı. öyle ki aşk üçgenlerinden hoşlanmasam bile avukat jang onu seçseydi zerre kızmazdım. gelelim bizim ex kızılımız lee jong suk'a. büyümüş de oskamızın elinden hatun kaldırır olmuş. öncelikle çok acımasız bir sektörde böylesine tutunup, küçücük bir yan rolden gelip başrole kadar yükselmesini tebrik ediyorum. hem karakter hem oyuncu olarak yaş farkının altında kalmamış. ayrıca avukat jang ile çift olarak yakışmışlar da. zaten aralarındaki yaş farkı epey olmasına rağmen dizi içinde kimsenin yadırgamayışı ve gönüllerinden geçtiği gibi yaşamaları dizinin en hoşuma giden yanlarından biri oldu.

  avukat shin ve burhan altıntop kılıklı yargıç kim de diğer favorilerim.

  --- bi eğlendik bi eğlendik ---

  dizi fantastik romantik komedi olmasına karşın öyle vıcık vıcık bir romantizm yok. hukuk daha ağırlıkta. davalar bir yerden sonra avukat jang çevresinde dönmeye başlasa da kağıt toplayıcı ajussinin hikayesi gibi içe dokunan ilginç davalar da mevcut. bir de konuk "karakter" almaları hoş bir sürpriz oldu.

  bölüm bilgisi: tek sezon, birer saatlik 18 bölüm.
  bölüm tüyosu: 8. bölümün sonunda ek sahne var o yüzden yazılar çıkınca kapatmayınız.
 • 2013'ün reyting rekortmeni dizisi imiş. izleyince hak verdim. dizimiz bayağı bir aşk hikayesi üzerine kurulmamış diğer kdramalar gibi. karakterlerin birbirinden bir şeyler öğrendiği dahası bizim de onlar sayesinde bir şeyler kaptığımız bir hikayeydi.

  dizinin ismi "i hear your voice" da çok iyi bir seçim olmuş. esas oğlanın insanların düşüncelerini okumasından dolayı değil,aynı zamanda dizideki kamu avukatlarımızın haksızlığa uğrayan, kimse onları dinlemezken sesini duyuramayanların sesi olmasından dolayı
 • her zaman ki gibi hem müzikleri ile hem de konunun akışı itibariyle hayranlık uyandıran bir dizi. açıkçası benden geçer not aldı. ben bir kore dizi hastasıyım ve herkese de yorum yapmadan önce en az bir kez kore dizisi izlemelerini öneriyorum.
 • izledigim en kaliteli kdramalardan bir tanesi kesinlikle izlenmeli ....
 • bir yıl sonra yeniden ve sindire sindire iki ayda izlenen dizi...

  hala jang'ın kıyafet seçimine hayranım, hala dizinin vurucu bir müziği olmadığı kanısındayım. ve hala mükemmel bir senaryo olduğunu düşünüyorum.

  izliyorum ve izlettiriyorum!
 • lee jong suk'un kendini geliştirdiği en önemli dizi. döneminde büyük yankı uyandırdı. dizi ekibi senede birkaç kere toplanıyor, aradan onca zaman geçmesine rağmen. bu dizinin ardından aynı senaristin pinocchiosunu da izleminizi şiddetle tavsiye ederim. ve hatta bu ay itibariyle yine aynı senarist yine lee jong suk ile bir diziye başlıyor. onu da merakla bekliyoruz.

  --- spoiler ---

  dizi 2012 tarihli a gentleman's dignity'e selam çakmış. avukat choi'yi gördüm ve meahri'nin adı geçti. defalarca izledikten sonra şimdi fark etmem malum diziyi izlemekte geç kaldığımdan. hoşuma gitme sebebi de dizideki en sevdiğim karakterin görünmesi. kore dizilerinin bu birbirine selam çakan karakterlerine de bayılıyorum!

  --- spoiler ---

  dizi hukukseverlere şiddetle tavsiyemdir.
 • "karanlık dünyamı aydınlatan bir ışık olarak kalacaksın... "

  defalarca izlenesi, arşivlenesi dizi. insanlık dersi veriyor her bölümünde. yıllar yıllar geçse bile izleyeceğim.