şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle insan olarak, sonra da ülkenizin dağcılarından birisi olarak çok üzüldüğüm bir facia. henüz tam netleşmese de bu haber şu an sondakika olarak yansıdı. şiddetli fırtına veya çığ'dan dolayı dağcıların hayatını kaybettiği düşünülüyor. çünkü ekipten haber alınamıyormuş. ekşi sözlük ekibinden bazı arkadaşlarımın olaya en az milyonlarca dolar alan futbolculara yaptıkları eleştirileri yapar gibi - ki öncesinde örnekleri çok görüldü maalesef (bkz: mahsur kalan dağcı için helikopter göndermek vb.)) yaklaşmamalarını temenni ediyorum. ailelerine sabır diliyorum.

edit: yabancı kaynaklarda 7 güney koreli dağcıdan oluşan bir ekip olduğu söylendi
  • süleyman soylu : o saatte orada ne işleri varmış?

rte : dağcılığın fıtratında var.

damat : bakın burası çok önemli. sürdürülebilir ve kurumsal dağcılık.

a haber : 7 güney koreli dağcının fetö ile bağlantısı ortaya çıktı.

neyse ki türkiyede ölmediler. bu bile ne kadar şanslı olduklarını gösteriyor!

soma faciasından sonra yaşananları unutmayalım
  • sevenlerinin baslari sag olsun, umarim arkadaslari tarafindan faaliyet raporlari hazirlanir ve ileriki tirmanislarda tecrubeleri hayat kurtarir
  • en azından hayatlarını istedikleri gibi yaşayarak kendi kararlarını vererek ölmüş kişilerdir. kalanlarına sabır diliyorum.
  • vaktinde bu işle uğraşmış biri olarak üzüldüğüm haber. ancak bu konuda şaka yapan bu konudan tutup ülke taşlaması yapmaya çalışan arkadaşları görünce üzüldüm. dağcılık en kolay dediğiniz tırmanışta bile yüksek konsantrasyon gerektiren ve maksimum risk taşıyan bir aktivitedir. azami dikkat ister. o ortamda yüzlerce faktör (yüksek irtifa, kar, buz, rüzgar, güneş v.b.) dikkatinizi dağıtmak için elbirliği yapmışçasına çalışır. tüm bu risk faktörlerini dikkate alır isek evet bu işin fıtratında ölüm var. ne yazık ki var. zira ekstrem doğa şartlarında mücadele ediyorsunuz. sizin dışınızda gelişen ufacık bir faktör bile zincirleme reaksiyona sebep olup sizi engelleyemeyeceğiniz bir felaketin tam ortasında bırakabilir. o yüzden her dağcı o zirveyi görememe riski olduğunu ya da dönememe riski olduğunu bilir. bu bilinçle bu işi yapar. ama bu size bunu alıp dalga unsuru yapma, ülkenden çok uzaklarda ölmüş ülkenle alakası olmayan insanların ölümünü siyasi meze yapma, siyasi taşlama unsuru olarak kullanma hakkı vermez. alakalı alakasız her felaketi alıp siyasi meze yapmayı burakın artık.