şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dertler insanı ve mahsun kul olmak üzere 2 farklı kasette dinleyebileceğimiz müslüm gürses şarkısı. örnek teşkil etmesi açısından bir dörtlüğü;

kime dert yanarsan yan benim için
    farketmez ardımdan zalim desinler
    her zaman bilirsin haklı çıkmayı
    suçlu olduğunu nerden bilsinler
  • müslüm gürses' in en güzel şarkılarından biri. sözleri:

seni ben bir anda terkedeyim de
    varsın da adıma kalpsiz desinler
    mutlu görünürdük bütün gözlere
    neler çektiğimi nerden bilsinler

kalbime akıttım gözyaşlarımı
    dışıma vurmadım acılarımı
    bundan sonra artık umrumda mı
    sana haklı, bana haksız desinler

• hayatımda dinlediğim en garip girizgahlardan birine sahip olan bir müslüm gürses şarkısı... "seni ben bir anda terkedeyim de..." nasıl bir ruh halinin dışa-vurumudur bilmiyorum. bir insan karşısındakine "şöyle şöyle edeyim de.. gör bakalım ebenin terekesini" manasında şeyler söyleyen bir karaktere nasıl bürünmüş olabilir? onu o noktaya getiren olaylar silsilesi ne derece bir sabır taşmasına yol açmış olabilir? gibi gibi sorulara cevap bulamıyorum. mizahi yönü hoşuma giden bu şarkı beni gülümsetiyor. şarkıda "her zaman bilirsin haklı çıkmayı" diye çocukça bir kıskançlık var mesela, çok güzel.
  • fazla bilinmez, ama müslüm gürses'in en sağlam şarkıları listesi yapsalar ilk 5'i zorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=cmktud1tt-k
  • bugün nusret'in storysinde dinleyip müptelası olduğum müslüm baba eseri.
  • rahmetlinin en sevdiğim şarkılarından bir tanesi. müziği, sözleri harika. bambaşka.

"kalbime akıttım acılarımı, dışıma vurmadım acılarımı. bundan sonra artık umurumda mı? sana haklı, bana haksız desinler.."