• haklı önerme.
  • aynen yaşadığım olayı anlatıyorum. olay bir züccaciyede yaşanıyor.
    züccaciye sahibi ile güncel siyasi askeri konular konuşuluyor işte türkiye askeri teknolojide daha güçlenmesi gerekli abd rusya falan boyun eğmemek için vs neyse adam bana" balıklar var türkiyeyi koruyor" diyor ben de ne dediğini anlamadım ne demek istediğini sordum. ve açıkladı türkiye denizlerinde yaptığımız robot balıklar varmış ve abd yunanistan o yüzden türkiye'ye saldıramıyormuş bunu ciddi olarak inanmış ve anlatıyor. ben de yapanlardan allah razı olsun dedim.
    anlatacaklarım bu kadar
  • ulkede bu kadar cahil is bilmez adam var ama bu solcu kardeslerim de akillarini kullanarak bu koyunlari gudemiyor. sonra bunlar akilli oluyor. sasirtici.
  • eksik önerme.
    zira cahil cühela, "lan düne kadar hizmet hareketini destekliyordunuz ne oldu da aranız bozuldu?" sorusunu zihinsel olarak sorma kabiliyetinden uzaktır.
    zira cahil cühela, "lan zarrab'ın kayıtlarını duyduk falan, ama ya acaba gerçekse bunlar" diye endişelenmedi o dönem.
    ne denirse inanır cahil cühela...tamam.

ama eksik... zira ne kadar kendi çıkarını düşünen varsa diye de eklenebilirmiş.
  • bu ülkede solcu olmayan, cumhuriyet okumayan, hürriyet, posta vs okuyan laik, modern vatandaşlar da var. bunların bir çoğu geçmişte dyp'ye anap'a oy attılar. onlar asla akp'nin başımıza bela ettiği cahil cühela grubuna ait olmadılar. ülkenin %50'sinden bahsediyorum. peki geri kalan %50 neden hep en cahil, en kültürsüz, en odun kitle olmak zorunda? opera seven akp'li neden olamıyor? olsun diye söylemiyorum ama burada bir detay var. (din)
  • çiftlik bank mağdurları profili gayet yeterlidir.

bu profil kendisi ile aynı düşünce içinde olmayana vatan haini der

cahil lafına alınmayın akboklar vatan haini çok daha ağır bir laf. bu lafı her yerde kullanan sizin gibi sığırlar oluyor genelde. anlamını bile bilmiyorsunuz çoğunuz. zaten bilseydiniz....neyse
  • "kendi gibi düşünmeyenleri ree ree röö" diyen arkadaşlara ithafen adamlar kendi gibi düşünmeyenleri terörist ilan ediyor. biz neden cahile cahil diyince kendi gibi düşünmeyenleri cahil ilan etmiş oluyoruz.

toplumu ayrıştırmada nirvanaya ulaşmış bir adamın müritleri gelipte burda ne bok oldukları yüzlerine vurulunca ağlamasın lütfen samimiyetsiz oluyorsunuz.
  • insanları ötekileştirme, hor görme gibi bir niyetim yok ancak ciddi ölçüde haklı bir önerme olabilir. işim gereği açıklama yaptığım insanlar içerinde akp seçmenine laf anlatmak benim için adeta zulüm. anlamadıkları gibi inanılmazda ısrarcı ve haksız talepkarlar. gün sonunda kazanıyor muyum yoksa ömrümden mi kaybediyorum bilemiyorum.

peşin edit: akp seçmeni olduğunu cep telefonu zil sesinden anlıyorum* ayrıca düşünün ne kadar uzun süre kalıyorlar ki telefonlarının zil sesini duyuyorum. birileri merak edip arıyor.

edit:imla
  • kısmen doğru bir fact. ama şu da var, bu ülkedeki hemen herkes geri zekâlı (istisnaları mahfuz, kendimden biliyorum), yani siz anadolu'da 350 küsür puanla bi üniversite bitirip ekşi'de politik başlıklar açabiliyorsunuz diye zeki mi oluyorsunuz şu an jajsdajdjasd.

takribî bir hesap yaparsak, bu ülkede mümeyyiz çağda ve apolitik olmayan 60 milyon insan varsa, bunların 40 milyondan fazlası zaten birçok konuda eksik, hatalı ve yanlış bilgiye sahip, manipülasyona açık insanlardır. twitter'da malezya'daki bir seyir terası hüviyetindeki bir mekâna çekilen yaya köprüsünü, ''allah'sız japonlar ağaç kesmeden 4 gidiş 4 geliş köprü yapmış ve bedavaymış'' yazan tip 20k rt 30k fav filan filan alıyor. çünkü siz de malsınız yani, barışın bununla.
  • bizleri tabiki şaşırtmayacak durumun ispatıdır... adamlar zaten açık açık söylemiyor mu “eğitim seviyesi arttıkça oy oranımız düşüyor “diye...
hesabın var mı? giriş yap