şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni şafak, yeni akit veya diriliş postası değil, oda tv'de nihat genç'in bugünkü yazısının başlığı.

  --- spoiler ---

  biri bizimle dalga mı geçiyor, hem islamcı bir iktidar hem her yerde cadılar bayramı kutlamaları.

  cadılar bayramı da nereden çıktı.

  hem her allah'ın günü atatürk'e hakaret türk’e küfür, hem cadılar bayramı.

  konu komşu eş dost sokakta ne kadar arkadaş var, hepsinin çocukları tutturmuş cadılar bayramı. kim icat etti. kim emretti? bu çocukları cadılar bayramına zorlayan sürükleyen kim?

  yoksa, borsa, madenler, bankalar, ormanlar, araziler, vs. ülke varlığının yüzde sekseni yabancı şirketlerin eline geçtikten sonra, sıra artık yabancı şirketlerin bayram kutlamalarına mı geldi!

  hem bunca yoksulluğa rağmen diyanet bütçesine milyarlar akıt hem imam hatipler diye milli eğitimi katlet hem cadılar bayramı!

  ne oluyor lan!

  yine gizli işaretler gizli şifrelerin içine mi gömüldük.

  amerikan bayramının türkiye'de işi ne?

  yoksa yine liberalizmin şampiyonluğuna mı oynuyoruz!

  bir önceki gün gazetelerde eş değiştirin mutlu olun manşetleri bugün çoluk çocuğumuz cadılar bayramı'nda?

  belirsizlik hegemonya kurdu, bir önceki gün, andımız okunsun okunmasın savaşı veriliyor, ertesi gün çocuklarımız kalkmış bir telaş bir koşuşturmaca, bugün bayram diyor, ne bayramı, cadılar bayramını kutluyoruz.

  devletin, anayasanın, ahlakın, namusun, geleneklerin hiç bir standardı kalmadı.
  --- spoiler ---

  yazının bomba kısmı "kim emretti? bu çocukları cadılar bayramına zorlayan sürükleyen kim?" cümleleri bence, bir de gizli şifreler aramalar falan. (bkz: ulusalcılık hastalığı)
 • sonuna kadar doğru olan yazı. son yıllarda aşırı batı özentisi bir zevat çıktı, özellikle iktidarın ideolojik duruşu bu batı özentisi zevatı kendi vicdanlarında meşrulaştırdı. aynı kitle osmanlı'nın son yıllarında da ortaya çıkmıştı ve ankara hükümetini hastalıklı olarak görüyordu.
 • koyun boğazlamalı, sokakları kan revan bok içinde bırakmalı, "neden namaza gitmiyorsun kafir piç" söylemlerinin motto haline geldiği bayramlardan bıkmış kişilere atarlanan şaman köşe yazarı sorusu.
 • akit'te yayınlanmış olsa yerden yere vurulacak iken oda tv'de yayınlandığı için övüle övüle bitirilemeyen yazı.
  türkiye böyle biryer işte. ne söylendiği değil kimin söylediği önemli.

  ya da şu yazıda "cadılar bayramı" ifadesini "yılbaşı" ile değiştirince yazının ana fikrinde bir değişiklik olmayacakken yine birçok kişinin tepkisini çekecektir sanki yılbaşı kutlamak yüzlerce yıldır türk geleneklerinde olan birşey gibi.