şükela:  tümü | bugün
 • burak kut'un ikinci albumu. feyyaz kurus'la calismis, o yavan birinci albumunun ardindan hic de fena olmayan bir is cikartmis, ozellikle rocker pozlarinda soyledigi yasandi bitti saygisizca sarkisi bayagi populer* olmustu.
 • burak kut'un nakaratini "nereden geldim nerelere gidicem" seklinde soyledigi sarki..malum, konusma dili..
 • klibi suradan izlenebilir:
  http://www.youtube.com/watch?v=cy3ko4_epx0
  tey tey, nereden gelip nerelere gitmisiz hakkaten...
 • içerisinde; sen yanlış birisin, bekle demekle, seni nereden tanıdım gibi pek hoş şarkıları da barındıran, burak kut'un son şahane albümüdür. en az ilk albümü kadar iyidir buradaki şarkılar hatta biraz mübalağa edersek ilk albümü dövebileceğini de söylememiz mümkündür. ancak o ilk albümdür neticede, gayet tabii özeldir.

  burak kut, sonraları eski performansının ne yazık ki yanına yaklaşmakta bile güçlük çekmiştir. askerden döndükten sonra çıkarmış olduğu kendi ismini taşıyan albümü de; tahtalara vur, sonu geldi, boşver ve oynaya oynaya ile vasatın üzerine çıkmış ve vaziyeti kotarmışsa da son gördüğümde komple tikky idi kendisi. ne yazık ki.

  nereden geldin, nerelere gittin burak...
 • burak kut'un burak kut olduğu zamanlar, yani inanılmaz derecede popüler olduğu zamanlar çıkan 2. albümünün adı ve aynı zamanda albüme ismine veren parçası. albümün, yaşandı bitti ile birlikte en sevilen parçası olmuştu diye hatırlarım ayrıca.

  şarkının sözleri de şu şekildi;

  aşkı aradım çok diyarlar gezdim
  yol bulamadım, ne güzeller gördüm
  ah bi çarem, seni nerde unuttum
  dalmışım ben, tanrı aşkına dön gel

  soldum güllerle, yandım çöllerde
  ben bundan böyle dayanamam
  soldum güllerle, yandım çöllerde
  ben bundan böyle harcanamam

  nereden geldim, nerelere gideceğim (gidicem)
  aşkı görsem kendime geleceğim (gelicem)

  nereden geldim, nerelere gideceğim (gidicem)
  ömrümü alsa yarimi bulacağım ben (bulucam)
 • sözlerini bilmem ama müziği güzel şarkıdır. yok ya söz-müzik güzel şarkıdır. burak kut'a pek sempatim olmadığımdan o zamanlar pek yavan gelmişti ama. ama güzelmiş. insan yaşlandıkça objektif olmayı öğreniyor demek ki. günün mesajını da vereyim.
 • '90'ların neden türk pop müziği adına altın çağ olarak anıldığının kanıtı gibi, nefis bir albüm. rock tınılı yaşandı bitti'den '90'ların müziğini şıp diye özetleyebilecek kâlitedeki nerelere gideceğim'e, hafif bossa nova havalarındaki uslanmazdım'dan bekle demekle, düş yakamdan, seni nereden tanıdım gibi düzenleme hârikalarına baştan sona emek ve özveri dolu bir albümdür. albümün açılışını yapan 2 dakîkalık parçanın sezen aksu'nun ışık doğudan yükselir'inden esinlendiğini sanmaktayım.
 • kral şarkıdır, buram buram çocukluk kokar.
 • az önce cd'sini bulamadığım için itunes'dan satın aldığım albüm.

  (bkz: peker müzik)
 • söylenişi "nereden geldim nerelere gidicem" şeklindedir.