şükela:  tümü | bugün
  • yalnizlik surecinde tekrarlanip duran cevapsiz soru..
  • mustafa sandal in kendiyle ayni adi tasimayan cikis kasedinden epey onemsiz bir yere tekabul eden bir eserdir bu. mustafa belli ki birisini ozlerken cok kitab okumus, bunu da bizlerle paylasmak zorunda hisetmistir. ama anlasilan o ki mustafanin hasretini cektigi kisi 10 dakikaligina bakkala gitmis, mustafa o arada ancak aysegul kirlarda isimli eseri okumaya firsat bulabilmistir. bize de cok okudum, cok yazdim, yalan dunya senden bezdim agizlari yapmistir. olsene sen mustafa?

bakip da guldugun o anlariii
    silemeeez
    yerini hic kimse yerini bilenler donmez

gidip de dondugun o yollari
    bilemeeeez
    yerini hic kimse
    yerini bilenler donmeeez

yoklugunda cokukitabokudum (prozodi)
    aradim
    neredesin nerede
    ara sira resmine dokunup
    agladim
    neredesininerede
  • sen beni birakip gittin evet ama ben artik o biraktigin okuz degilim, birsuru kitap devirdim, entel ortamlara aktim mesaji iceren mustafa sandal eseri.
  • kendisinin pek super bi fan i olmasamda, guzel bir mustafa sandal parcasi.

bakipta guldugun o anlarin
    tutamaz yerini hic kimse yerini hic kimse bilmez
    usulca gectigin o yollarin
    bilemez yerini hic kimse yerini bilende donmez
    yoklugunda cok kitap okudum
    aradim, neredesin nerede?
    ara sira resmine dokunup agladim
    neredesin nerede?
  • "nerdesin"in doğru yazılışı olmakla birlikte aynı zamanda telaffuzda da önemli bir yer teşkil eder e harflerinin üzerine vurgu yapmak suretiyle. esasen koordinatları sorgulamıyorum, seni arıyorum mealine gelir bu şekilde. cevaben "ben de seni çok özledim" denilebilir veyahut "buradayım?" gibi eşdeğer a vurgularıyla öküzce bakılabilir, ikisi de tercih meselesi.
  • tuğçe sanın çıkış şarkısı. galiba şöyleydi bi kısım sözleri:
    "varsam dokunsam
    yine sevişsem
    yine seninle
    öpsem ağlasam
    yine yok olsam
    ben ellerinde
    yokluğun tuzak
    ellerin yasak
    sen bana uzak
    neredesin"
  • bir ahmet kutsi tecer şiiri..
  • cep telefonunuzdan arandiginizda "burdayim" seklinde cevap vererek telefonun obur ucundaki kisiyi deli ettiginiz soru cumlesi.
  • her telefon acista merabadan once telaffuz edilen/ettigim ilk kelime oldugu icin anne kisi telefonunda bana nerdesin kelimesiyle ritmik gidebilecek bir ton atamis bulunmakta
  • oldukça geyik bir "merak ettiğini belirtme" cümlesi. muhtemel cevabı sen nerdesindir. ağırından bi "aradım taradım ulaşamadım sana" anlamı taşır, genelde büyük yalandır.