şükela:  tümü | bugün soru sor
  • henüz gidemesek de rakı soslu levreğinin*,tekila soslu çuprasının* methini çok duyduğum meyhane.*
    arla'nın efsane rakı sofralarını bi de burda göriciiiz en kısa zamanda.

http://www.facebook.com/nereidmeyhanesikas
  • mutfak arla'nın mutfağı. menü zengin. deniz mahsülleri ayvalık'tan geliyor. hiç tatmadığınız bambaşka lezzetler sunuyorlar. kılıç balığı pastırmalı paçanga, balık kavurma, tuzda balık, rokforlu karides, rakılı levrek, allah allaaaah, tekilalı çupra, romlu balık, birada jumbo karides, portakallı balık, deniz mahbüllü pazı sarma, midilli peyniri, bebe kalamar dolma, böyle uzayıp gidiyor... müzikler desen şahane. eski 45'likler, türk/rum meyhane şarkıları, fasıllar. servis dört dörtlük. dünyanın en güleryüzlü insanları işletiyor. kaş'a gidip de uğramayanın ömründen bir sene gider valla.
  • kılıç balığı pastırmalı paçangası ve akya şiş'in efsanevi ötesi olduğu muhteşem meyhane.
  • kaş'ın egeli meyhanesi. bu yaz açılmasına rağmen müdavimi olduğum, her gidişimde muhakkak uğrayıp gerçekten muhteşem lezzetlerle doyup, bir güzel içip, bulanmamış bir mideyle çıktığım mekan.

buranın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği her çeşit, sıcak veya soğuk yenen ege otlarının ve mezelerinin oluşu. sırf mezeleri yeter ama iş bununla bitmiyor. daha önce muhtemelen hiç tatmadığınız değişiklikte, özgün bir teknik ve güzel sunumla hazırlanan balıklar var. ben ki etle, balıkla arası hoş olmayan biriyim lorlu levrekten bir oturuşta iki tane yiyerek kişisel tarihimde bir rekora imza attım.

paçangayı nasıl bilirsiniz efenim? pastırmalı muhtemelen. bir de bunu nereid'de deneyin. adı deniz paçangası. balıkla yapılıyor ve yoğurtla sunuluyor; kulağa tuhaf ama mideye harika geliyor.

menülerinde deniz haşaratları olarak geçen karides, ahtapot, kalamar gibi benim de böcük olarak adlandardığım ve şu yaşıma kadar zinhar tatmadığım deniz mahsülleri de kesinlikle ikinci tabağı sipariş ettirecek kadar iyi.

ve tabii tüm bu yemeklerin yaratıcısı, biscolata erkeklerinin yanında halt ettiği, james dean kaş şubesi arla'yı da atlamamak gerekir. yakışıklılığı* bir yana; gerek yemekleri, sunumu gerekse müşterileriyle kurduğu samimi ama had bilir ilişkisiyle takdiri hak ediyor.

son tahlilde kaş'ın huzurunun yanında katlanmak zorunda kalınan onca mekandan sonra burası ilaç gibi geliyor insana.

haa bir diğeri için de (bkz: hideaway)
  • ' her yer taksim ,her yer direniş ' yazılı pankart asan güzel kaş mekanı.
  • kaş'in 10 numara yikilan en super mekani!siddetle tavsiye ediyorum!calisanlarina"her yer taksim her yer direnis t-shirtleri ne de guzel yakismis!calisanlari da bi baska buranin!mesela "ender cukurova"!bu arkadas su urunleri muhendisi oldugundan "ne oneriyorsun abi" sorusuna neredeyse baliklari latince sayarak cevap verecek.neredeyse dedigime bakmayin sorun"papalina"nin hikayesini anlatsin.muhendisligi bi kenara adam dalis hocasi arti kaptan!!!kendisi ust kattaki balkon katina işinlanmak suretiyle hizmet veriyor!helal olsun valla!
  • kaş'taki en mükemmel meyhanedir benim gözümde.

ben ki kaş'a her sene giderim, hep böyle bir yerin eksikliğini hissetmişimdir. üzüm kızı (ki bodrum'a taşındı) ya da bahçe balık gibi, önünde kuyruk olan, günler öncesinden yer ayırtmanız gereken, üstüne eşek yüküyle para ödeyip, "hayatımda yediğim en güzel kalamardı" gibi bir cümle sarf edemeyeceğiniz mekanlardan sonra, nereid ilaç gibi geldi. zaten yazılmış olan çok acayip mezeleri var. benim de favorim kılıç balıklı paçangası.

allahtan yeri de kuytuda kalıyor da kolay bulunmuyor. şahsen ben arkadaşımın önerisiyle gitmiş, önünden iki üç kere geçip bulabilmiştim. o nedenle öldüren bir kalabalığı yok. müzikleri zaten harika.

burayla ilgili tek korkum, bir gün gelip kapanması olur. umuyorum böyle bir şey düşünmüyorlardır. zira havalar ısınsa da gidip nereid'de rakının dibine vursam diye dört gözle bekliyorum.
  • gunesi hic rakiyla batirmamissan;
    ilk kadehi sagliga; ikincisini dostlara; son kadehi o'na kaldirmamissan;
    cok isteyip aramamissan;
    omrunde bir kez olsun nereid meyhanesi'nde cakirkeyif olmamıssan;
    eksik yasamissin demektir...

rakinin, mezenin, muhabbetin ve muzigin tadi damagimda kaldi... tesekkurler arla ;)
  • geçtiğimiz ramazan bayramında büyük beklentilerle gittiğim ve ortalama bir memnuniyetle ayrıldığım kaş meyhanesi. rezervasyonlarımızı çok dolu oluyor katiyen yer bulamayız diye daha kaş'a gitmeden haftalar öncesinden yaptırdık. kaş'a gittik farklı bir iki yerde çok güzel rakı sofralarında oturduk, deniz mahsulleri yedik ama hep kafalarda bi "nereid'e gidince asıl orası çok keyifli olacak" vardı.

gün geldi, gittik. daha girer girmez yorgun ve bezgin çalışanların tuhaf tavırlarıyla karşılaştık. küçük problemleri çözmek yerine restaurantla ilgili diğer problemleri anlatarak karşıladılar bizi. bir koordinasyon probleminden dolayı bayram dönemine fazla rezervasyon almışlar, yogunluk ve bezginlik bu yuzdendi muhtemelen. mezeler, ara sıcaklar güzeldi ama harika değildi. muzikleri de gecenin basinda baya begenmedik ama sonlara dogru güzelleşti.

bayram olduğu için yukarda ve diğer platformlarda yapılan iyi yorumların aksi bir durumla karşılaştığımızı düşündük, yoksa bu kadar insanın bayıldığı bir yerin bu kadar vasat olmaması gerekir.
  • son bir senede kaş'taki ana meyhane tercihim haline geldi. en son sevgili pofuduk ile gidip götürdüydük...

ahtapot tandır ve romlu jumbo karides özellikle tavsiyem. çok güzel gidiyor yavrucaklar. cunda mutfağına dönmüş baya baya; yakışmış da.

http://m-eating.blogspot.com.tr/…meyhanesi-kas.html