şükela:  tümü | bugün
  • bundan daha eziğiyle şu ana kadar karşılaşmadım. gerçek bir izmirli olan bana denk gelince de diyor ki yok efendim öyle daha kolay oluyormuşmuş, manisa küçük şehir olduğundan bilinmiyormuş. ezmekten ben bıktım onlar yalan söyleyip prim yapmaktan bıkmadı. farklı, farklı şehirlerde, hatta yurtdışında bile bunlarla karşılaştım. ben izmirliyim diyorlar. tam olarak neresi deyince, şey... aslında manisa ama kolaylık olsun diye izmir diyorum falan diyorlar. bi siktirin gidin amk. genelde de hep kadınlar. ben de izmir kızıyım, beni de sevin diye ilgi çekmeye çalışıyorlar resmen. bunlar yüzünden adım başı bir "izmirliye" denk geliyorlar istanbulda yaşayanlar. benim gibi 7 kuşak, gerçekten izmirli, öncesi de balkan göçmeni (ki izmirin asıl yerlilerinin çoğu da böyledir), olanlar inandıramıyor izmirli olduğuna. eminim bu sahte izmirliler çekirdek isterken "bana 100 gram çiğdem lütfen", pazarda domates isterken "pardon şunlar izmir domatı mı?" diye, kafede "boyozunuz nasıl olmaz yav tamam o zaman gevrek getirin yanına da izmir tulum" falan diyerek milleti sinir ediyorlar. hayır bizi de gıcık sanıyorlar bunlar gibi uyuz tipler yüzünden. yeter artık, şehir sahteciliğine son verilmeli!
  • gerçekten böyle bi arkadaşım vardı. ortamlarda herkes izmirli kız olarak bilirdi kendisini ama aslında doğma büyüme manisa salihlili.*
  • bunun aydın/sökeli versiyonu var. hatta ünlü biri bunu yapıyor.

sökelisin sen ! utanıyor musun sökeli olmaktan püü yazıklar olsun.

edit:bir sürü mesaj aldım "şu kişi mi" diye. valla herkes de biliyormuş :d
  • 10 sene izmirde yaşadım ama manisalıyım :)
  • manisalı olsam ben de bi düşünürdüm manısalıyım derken.

edit: dahi anlamındaki deyi hala ayrı yazamıyorum allah belamı versin.
  • bu gerçek bir olaydır özellikle genç yaştaki kızlarının hepsi izmirliyim diyor. üniversitede yaşadığım olay en az 988932879328 kere oldu;

b: nerelisin?
    kız: izmir
    b: bende izmir , izmirin neresi peki?
    kız: ya aslen manisalıyım da izmirde akrabalar var.
    b: hıııım ?-!^
  • izmirde bolca nüfus kütüğünde bitlis, diyarbakır ve van yazıpta izmirliyim diyen kızlar mevcut. bunlar bence daha komik :)
  • bu ne ki? hiçbiri nerelisin sorusuna ankara diyen bir çorumlu kadar ezik değildir.
  • manisalı izmirliyim diyorsa öp başına koy. hakkariden yeni göç etmiş biri de izmirliyim diyor.

not: hakkari ile bi alıp veremediğim yok,sadece haritada bana göre çok uzakta kaldığı için örnek verdim.