1 entry daha
  • suriyeliler aramızdayken böyle bir konu seçtikleri için tebrik ederim. kendi adıma böyle dramlarda şarkılarla anlatılmasını çok sevmediğim için oyundan çok etkilenemedim. bir de, oyun ünlü oyuncuları toplamasına rağmen inandırıcılıkta sıkıntısı, teknik olarak eksikleri var, tuğrul tülek'ten mi kaynaklanıyor bilemedim.

--- spoiler ---
    bir kere kadınlar o kadar temiz, bakımlı ki mülteci olduklarına pek inanmıyorsunuz. genç kızın kucağındakinin gerçek bir bebek olmadığını neden oyunun başında bize gösteriyorlar? kız elinden düşürdüğünde anlasak çok daha etkileyici olur. yaşlı kadın azra'nın ayakkabıları beyaz ve kanlar içinde. daha oyunun başında ona bir şey olacağını anlıyoruz, halbuki kadının ayakkabısını siyah yapsalar bunu da engelleyecekler. travma danışmanı sarışın oyunun sonlarına doğru arkaya gidip seyirciye sırtını dönüyor ve beklemeye başlıyor?! sağdaki kapıdan çıksa, o küçük kulübeye girse daha iyi. ilkokul müsameresi gibi sırtını dönüp beklemek nedir, seyircinin gözü önünde?
    bu teknik detayları geçersek de, doktor zlata'nın hikayesi oyun boyunca "çok korkunç, çok travmatik" diye sunulmasına rağmen beklenen şoku yaratmıyor...
    --- spoiler ---

burayı okuyorlarsa, gelecek sezona bunların önüne geçebilirler diye yazmak istedim.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap